На південному заході України Дунай впадає в Чорне море і утворює величезну дельту площею в 4200 кв. км. – одне з найбільших водно-болотних угідь Європи. Дельту Дунаю ділять дві країни: Румунія (80%) і Україна (20%).
Завдяки природним і історичним обставинам природа тут зберегла свій первозданний вигляд. Це місце – рай для багатьох тварин, особливо для птахів, яких тут понад 250 видів. Найцінніша з точки зору біорізноманіття частина дельти утворює заповідну зону – міжнародний біосферний резерват «Дельта Дунаю». На території заповідника можна зустріти унікальних риб, які живуть з часів динозаврів, – осетрових. Їх там шість видів. Дунай залишився останньою річкою в Європі, де ще зберігся їх природний нерест!
Українська частина дельти Дунаю рада туристам – є можливість зупинитися у Вилковому і звідти досліджувати дельту. Також можна поселитися на деяких островах дельти – Єрмаков і Малий Татару, щоб бути ще ближче до унікальної природи.
Природний заповідник «Горгани» розташований у центральній частині українських Карпат. Це один з найнедоступніших куточків Карпат. Значна частина рослин – рідкісні, ендемічні та реліктові. Тут живуть ведмеді, олені, саламандра.
Букові праліси Горган були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках об’єкта “букові праліси Карпат та стародавні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини”.
У зв’язку з великою вразливістю рідкісних видів флори і фауни туристичні маршрути по території заповідника заборонені. Оглянути природоохоронні об’єкти Горган можна з дозволу керівництва заповідника у супроводі співробітників.
«Олешківські піски» – національний природний парк , розташований на місці однойменної піщаної території Олешківського району (Херсонська область , Україна ). Це найбільший піщаний масив на мапі України і друга за розмірами пустеля в Європі. Дюни і бархани часом досягають 5-метрової висоти. Тут можна побачити піщаний степ, луки, зарості очерету, листяні гаї і навіть озера.
Причиною появи пісків стала людська діяльність: тут росли густі ліси, що були вирубані місцевим населенням. Унаслідок утворився степ з піщаними масивами.
Свидовець – третій за висотою гірський хребет Карпат. Зараз там планують побудувати величезний гірськолижний курорт, але захисники природи виступають проти забудови, оскільки цей регіон дуже важливий для збереження ландшафтного різноманіття Карпат.
Тут ростуть десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції рідкісних і зникаючих видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю – річка Тиса. До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти стародавніх лісів, сім унікальних для України льодовикових озер і ще чимало інших природних багатств.
Найдавніший ліс українського Полісся – Поясковський. Розташований він на півночі Житомирщини, в Олевському районі, серед безкрайніх заболочених лісів, у басейні приток річки Прип’ять. Якщо ви уявляєте собі стародавній ліс зі старими деревами, зарослими мохами, величезними болотами, віковими дубами – саме такий Поясковський ліс.
Деякі дуби в обхваті понад 5 метрів! Звичайно, це місце є домом для багатьох червонокнижних видів України. Тут живуть рисі, глухарі, журавлі… На рівнинній Україні, можливо, вже не залишилося нічого подібного – усюди видно вплив людини. Але цьому лісу вдалося зберегти первозданний вигляд.
Раніше портал “Навколо світу. Україна” рекомендував 10 місць в Україні, які потрібно відвідати цієї весни.
Фото надані WWF в Україні.
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…