5 помилок новачків в iOS-розробці після курсів

Стати повноцінним розробником додатків і програмного забезпечення можна завдяки навчанню та постійній практиці. Однак, пройшовши курсы iOS разработки, ви все ще перебуваєте на початку свого шляху як спеціаліст. Абсолютно всі новачки стикаються з труднощами, які заважають їм знайти роботу і розвиватися в професії. І справа тут не в самих курсах, а в тому, що навчання дає базу, а реальна робота вимагає глибших знань і навичок. Утім, бувають і винятки, про які ми розповімо наприкінці. А зараз обговоримо, які помилки найчастіше роблять новачки і як уникнути цих каменів спотикання на шляху до успішної кар’єри iOS-розробника.

ТОП-5 помилок Junior-розробників на iOS

 

Вивчивши обговорення на форумах і поставивши запитання в спільноті розробників про перші труднощі в пошуку роботи, ми склали список із 5 найтиповіших помилок на початку шляху, на які найчастіше посилалися самі спеціалісти:

  • Поверхневе знання Swift. Оскільки ця мова є основною для програмування під iOS, її потрібно знати досить глибоко. Проте новачки ставляться до неї несерйозно і вивчають занадто поверхово. По суті, вони знають, як написати код, але не зовсім розуміють, як він працює. І якщо на співбесіді трапляється нестандартне завдання, впоратися з ним стає неможливо. Тому обов’язково потрібно вникати в логіку коду і побільше розв’язувати задач на Swift.
  • Ігнорування архітектури додатків. Код «простирадлами» без зрозумілої структури дуже важко підтримувати. У реальних проєктах заведено дотримуватися архітектури, наприклад, MVC, MVVM, VIPER. Коли роботодавець попросить написати код, не забудьте поділити його на логічні модулі.
  • Робота без використання Auto Layout. Іноді новачки жорстко задають розміри елементів інтерфейсу, через що додаток погано відображається на різних пристроях. І це голосно свідчить про низьку кваліфікацію, тому влаштуватися на роботу буде складно. Освойте Auto Layout і Constraints в Interface Builder, навчіться робити адаптивний дизайн і практикуйтеся, створюючи інтерфейси для різних екранів. Особливо добре в цьому допоможуть курси iOS-розробки від PASV.
  • Відсутність тестування коду. Вважати тести зайвими — велика, а іноді й фатальна помилка. У результаті в коді залишаються помилки, які можуть виявити користувачі, а це вже вдарить по якості додатка і гаманцю замовника. Уникнути промахів можна, якщо освоїте Unit Tests і UI Tests у Xcode.
  • Очікування швидкого результату. Звісно, всім хочеться одразу «збирати зірки з неба» і бути крутим дорогим розробником. Але всьому свій час. Курси iOS-розробки дадуть усі необхідні знання і прокачають базові практичні навички, але лише стажування дасть уявлення про реальні завдання і навчить із ними справлятися.

Завершивши навчання на iOS-розробника, ви лише закінчите перший крок у світі IT. Щоб дійсно стати затребуваним спеціалістом, важливо поглиблювати свої знання, багато практикуватися на різноманітних проєктах, тестувати кожен код і розвивати soft skills. А ще краще заздалегідь подбати про те, щоб не припускатися типових помилок, і тоді шлях в iOS-розробці буде швидшим і успішнішим.

Марина Богдан

Recent Posts

Як довго зберігається ефект після верхньої блефаропластики

 Естетична хірургія – один з напрямків сучасної медицини, що найбільш розвиваються. Актуальні методики та технології…

2 місяці ago

Як зробити подорожі незабутніми: розваги для кожного мандрівника

Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…

4 місяці ago

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

5 місяців ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

9 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

10 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

11 місяців ago