Посуха, яка триває кілька років поспіль, називається «мегапосухою». У західній частині США мегапосуха почалася в 2002 році, який був одним із найпосушливіших в історії спостережень. Наступні роки були теж посушливими, хоч і не такими суворими.
За даними кліматологів, мегапосухи зазвичай тривають не більше 20 років. Тому, коли 2019 виявився дощовим, вчені визнали, що небезпечний період закінчився. Проте наприкінці 2020-го посуха повернулася, а наступного року повторив рекорд 2002-го. На сьогоднішній день мегапосуха не показує жодних ознак послаблення, що дає підстави вченим називати її рекордною в історії. Попередній рекорд належав кінцю 1500-х років, де 1580-й став найгіршим за всю історію.
“Я думаю, що в майбутньому умови будуть набагато гіршими, ніж зараз”, – вважає Парк Вільямс, гідролог-кліматолог з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Вільямс вивчив рівні вологості грунту на Заході — в районі, що включає Каліфорнію, Вайомінг, Юту, Неваду, Арізону, більшу частину Орегона та Айдахо, більшу частину Нью-Мексико, західний Колорадо, північ Мексики та південно-західні кути Монтани та Техасу — за допомогою річних кілець дерев до 800 року. Приблизно за період 1200 років можна достовірно оцінити річні кільця дерев. За його словами, посуха зараз на 5% сильніша за старий рекорд 1500-х років.
За словами вчених, зміна клімату внаслідок спалювання викопного палива призводить до підвищення температури та збільшення випаровування у повітрі. Вільямс використав 29 моделей, щоб створити гіпотетичний світ без антропогенного потепління, а потім порівняв його з тим, що сталося у реальному житті — науково визнаний спосіб перевірити, чи викликане екстремальне погодне явище зміною клімату. Він виявив, що 42% посух виникають безпосередньо через потепління, спричинене діяльністю людини. За його словами, якби не зміна клімату, мегапосуха закінчилася б раніше, бо 2005 та 2006 роки були достатньо вологими, щоб зламати її.
Вчений наголосив, що існує прямий зв’язок між посухою та спекою та збільшенням лісових пожеж, які роками спустошують Захід.
Деніел Суейн, кліматолог Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, заявив, що зміна клімату, ймовірно, зробить мегапосуху “постійною особливістю клімату вододілу річки Колорадо в 21 столітті”.
За матеріалами AP
Фото: Depositphotos
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…