Введення воєнного стану в Україні передбачає заборону, яка стосується виїзду чоловіків вікової групи 18-60 років за кордон. Однак, ця заборона – не тотальна. Існують категорії чоловіків, яким закон надає право перетнути державний кордон України під час війни.
В цій статті ми поговоримо, за яких умов чоловіки, які постійно проживають за кордоном, можуть перетнути державний кордон та що для цього потрібно зробити.
Виїзд за кордон чоловіків, які проживають в інших країнах
Особи-громадяни України, які постійно проживають за межами нашої країни, мають право на виїзд з України навіть під час дії воєнного стану. Головна умова – наявність документального підтвердження. Виїзд на постійне місце проживання з України дозволено за наявності в паспорті спеціальної відмітки від дипломатичної установи або міграційної служби України.
Важливо: робочі та довгострокові візи іноземних країн – не підтвердження постійного проживання за межами України. Вони не дають ніяких прав на виїзд військовозобов’язаним.
Виїзд за кордон на постійне місце проживання під час дії воєнного стану – це спеціальна процедура, результат якої – отримання дозволу у Державній міграційній службі. Оформлення цього документу супроводжується погодженням з представниками військового комісаріату. Тобто, чоловік віком від 18-ти до 60-ти років, який змінив офіційно місце свого постійного проживання і не знаходиться на обліку у жодному військовому комісаріаті, не являється військовозобов’язаним. Отже, він може спокійно виїхати з України, безперешкодно перетнувши державний кордон.
Все це регламентовано статтею 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України». В документах особи, яка планує виїзд з України, має бути одна із відміток:
Альтернативою може стати довідка про перебування особи на консульському обліку.
Якщо чоловік проживає за кордоном, однак, офіційно не оформив своє вибуття та не був знятий з обліку у військовому комісаріаті, він не має законного права на виїзд з України.
Підведемо підсумки: особа, яка проживає за межами України, але не оформила це офіційно по приїзду, не має відмітки про зняття з обліку у військкоматі, покидати межі України не має права.
Виїзд за кордон осіб з подвійним громадянством
У випадку, якщо особа має громадянство іншої країни, окрім українського, вона має право на перетин кордону за паспортом іншої країни. Митний контроль не має змоги відстежити наявність/відсутність другого паспорта. Варто нагадати, що в Україні заборонено подвійне громадянство. У разі, коли Ви отримали громадянство в іншій країні, Ви будете позбавлені громадянства України.
Отже, така процедура, як виїзд за кордон на постійне місце проживання не заборонена чинним українським законодавством навіть в умовах воєнного стану.
Допомога адвокатів з питання виїзду за кордон на постійне місце проживання
Інколи дуже важко самостійно розв’язати питання, пов’язані з виїздом за кордон в період дії воєнного стану відповідно до чинного українського законодавства. Саме тому варто скористатися допомогою професійних юристів.
Фахівці Приходько та Партнери здійснюються консультування та супровід чоловіків при перетині кордону при наявності ПМП. Процедура проходить оперативно та без будь-яких труднощів,а головне – абсолютно законно.
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…