Зелені мавпи мають дуже подібні характеристики до людей. Тож цей вид став головним об’єктом для різноманітних досліджень вчених. Вони навіть мають звичку до алкоголю і часто крадуть напої у барах.
Нове дослідження показало, що аналог гормону, виробленого печінкою, під назвою фактор росту фібробласта 21 (FGF21) успішно пригнічує прагнення випити у зелених мавп та мишей.
Ссавці почали вживати алкоголь з ферментованих плодів задовго до того, як люди придумали, як створювати спиртні напої за допомогою дистиляції. Проте вживання алкоголю дуже погано впливає на здоров’я та виживання. Тож не дивно, що організм виробив безліч фізіологічних механізмів для того, щоб регулювати вживання алкоголю у ссавців.
Вчені з університетів Айови та Копенгагена розробили новий спосіб терапевтичного впливу на нервові шляхи, які беруть участь у регулюванні споживання алкоголю ссавцями.
Серед зелених мавп є такі, що зовсім не вживають алкоголь. Є такі, що п’ють помірно. Але також є група завзятих пиятик.
Мавпи-алкоголіки за першої ж можливості намагатимуться напитися аж до втрати свідомості. Отже, вони можуть стати гарною моделлю доклінічних досліджень алкогольної залежності. Адже на її прикладі можно побачити всі негативні наслідки алкоголізму, характерні й у людей.
Мавпи люблять не тільки алкоголь, а й льодяники. Може наступного разу вчені почнуть лікувати непомірних ласунів?
Вчені відібрали для досліджень двадцять дорослих самців мавп із сильною природною пристрастю до алкоголю. Чотири дні поспіль мавпи могли пити спиртне без обмежень протягом чотирьох годин. Так вчені змогли зафіксувати їх базову поведінку, пов’язану з випивкою.
Після того, як мавпи звикли до такого розпорядку, їх поділили на дві групи. Одна із груп отримувала плацебо, а другу лікували за допомогою нового аналога FGF21.
Мавпи, які отримували терапевтичне лікування, пили на 50% менше, ніж раніше. Отже, FGF21 може значно знижувати вживання алкоголю.
За словами доктора Кайла Фліппо з університету Айови, результати демонструють існування механізму зворотного зв’язку між печінкою і мозком. Можливо, цей механізм існує для того, щоб захистити печінку від пошкоджень.
Вивчення впливу FGF21 на молекулярні та клітинні процеси відкривають можливості для подальших досліджень. А отримані дані показують, що аналоги FGF21 можуть стати потенційним способом лікування алкогольної залежності та супутніх захворювань у людей.
За матеріалами Sky News
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…