Віпасана – одна з найдавніших технік медитації, яка означає «бачити реальність такою, якою вона є». Я теж додала такий пункт у свій тревел-список, але думала, що пройти такий курс зможу або в Таїланді, або у М’янмі, або на Балі. Одразу скажу, що раніше я не займалася медитацією і слабо уявляла, що це таке. Але дізнавшись, що віпасану можна пройти під Києвом, вирішила спробувати.
Якщо ви теж думаєте пройти такий курс, то раджу стежити за розкладом на офіційному сайті і поставити нагадування у календар, оскільки подання анкет відкривається о 7 ранку і закривається дуже швидко (часто у той же день) через велику кількість охочих.
Важливо! Навіть в однакових умовах у кожного свій індивідуальний досвід, тому не варто приміряти на себе все, що я описую в цьому блозі. Якщо ви плануєте пройти курс за цією технікою, то подальша інформація буде для вас корисною, але все одно у кожного будуть різні відчуття і враження.
Перший базовий курс триває 10 днів. Потім можна приїжджати на триденні перезавантаження або повторно на десятиденні. В інших країнах є ще 20-30-45-денні віпасани. Рекомендують проходити 10-денну раз на рік.
В Україні такі курси проводять під Києвом, у П’ятихатках, на території дитячого табору «Дозвілля». Доїхати можна на громадському транспорті. Віпасана тут безкоштовна. Вас навчають техніки, забезпечують проживанням та харчуванням. Курси проводяться на пожертви людей, які вже їх пройшли. Новачки самі вирішують, чи хочуть вони залишити дану (благодійний внесок) і в якому розмірі, виходячи з користі особисто для себе. Ніякої рекомендованої суми немає.
Зробивши пожертву, студенти курсу допомагають іншим освоїти цю техніку і додають собі плюси в карму. Поки єдиного центру віпасани в Україні немає, а більша частина пожертвувань йде на оренду табору і оплату комунальних послуг.
На час курсу територія табору ділиться на жіночу і чоловічу половини. Проживання в кімнатах по вісім осіб. Умови комфортабельні, хоча у кожного різні уявлення про комфорт. Я з шести років їздила влітку в дитячі табори, тому мені це все знайомо.
Ліжка новіші, здебільшого двоярусні, а матраци – як пощастить. Новачкам частіше видають ортопедичні, але у старих студентів є додатковий пункт у приписах – “не спати на занадто м’яких ліжках», тому у багатьох були пласкі матраци, на яких не дуже зручно.
Для багатьох найстрашніше – це правило благородного мовчання. Перед початком курсу всі повинні здати мобільні телефони і не спілкуватися навіть між собою дев’ять днів (на 10-й день після ранкової медитації дозволяється спілкуватися між собою, але телефони видають тільки після закінчення курсу). Це означає, що ви зовсім не контактуєте з іншими людьми – ні жестами, ні переморгуванням, ні записками, взагалі ніяк!
Харчування вегетаріанське. Борщі/супи, хліб, овочеві салати на вибір (з буряка, моркви, селери, капусти), каші (здебільшого дешеві, які мало хто їсть удома). На сніданок ще було вівсяне печиво, яке миттєво зникало з миски, яблука або банани, масло і повидло. З напоїв – чай і вода. Ніякої кави! Я думала, що без неї мені буде складно, але виявилося, що цю залежність я сама собі вигадала, і десять днів спокійно обходилася без кави: вона мені не снилася і під час медитації я не чула її запаху.
Віпасана – це не відпочинок і не 10 днів байдикування, і графік дня є підтвердженням цього.
4:00 – підйом
4:30-6:30 – медитація в залі або у своїй кімнаті
6:30-8:00 – сніданок
8:00-9:00 – спільна медитація в залі
9:00-11:00 – медитація в залі або в кімнаті (на розсуд вчителя)
11:00-12:00 – обід
12:00-13:00 – відпочинок і особисті зустрічі з вчителем
13:00-14:30 – медитація в залі або у своїй кімнаті
14:30-15:30 – спільна медитація в залі
15:30-17:00 – медитація в залі або в кімнаті (на розсуд вчителя)
17:00-18:00 – перерва на чай
18:00-19:00 – спільна медитація в залі
19:00-20:15 – бесіда вчителя в залі
20:15-21:00 – спільна медитація в залі
21:00-21:30 – час для запитань у залі
21:30 – усі лягають спати (вимикається світло)
Тепер ви знаєте, як потрапити на віпасану і до чого готуватися морально, але найцікавіше – це те, що в цей час відбувається всередині і як це впливає на подальше життя. Про це я розповім уже дуже скоро в продовженні блогу.
Катя Єгорова – засновник та ідейний натхненник проєкту про подорожі наодинці Girls Travel Solo .
Більше фото – в Instagram Каті .
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…