Лайфстайл

Картина Малевича вартістю 80 мільйонів євро виявилася підробкою

Картина олією «Чорний прямокутник, червоний квадрат», автором якої, як передбачалося, є Казимир Малевич з колекції музею образотворчих мистецтв федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія в Дюссельдорфі виявилася підробкою. Відповідний висновок у 2017 році дали дві незалежні групи експертів.

За підсумками лабораторних досліджень виявилося, що спочатку датована 1915 роком картина, швидше за все, була створена в період з 1972 по 1975 роки. Серед іншого експерти провели радіовуглецевий аналіз полотна, який показав, що картина містить набагато більше радіації, ніж об’єкти, створені до 1950 року.

“Ця новина стала для нас гірким розчаруванням, – заявила директор Музею образотворчих мистецтв Північного Рейну – Вестфалії Сюзанна Гаенсхаймер, – Але хоч би як важко це було, ми мусимо визнати факт наявності підробки”.

Фото: WikiArt

Оскільки картину «Чорний прямокутник, червоний квадрат» музей отримав в дар від німецького фонду, фінансових збитків галерея не зазнала. Однак музей отримав серйозний удар по репутації. Тепер експерти перевіряють ще близько 40 графічних робіт Малевича, які були привезені в Дюссельдорф разом з фальшивим полотном.

Вартість картини «Чорний прямокутник, червоний квадрат» оцінювали в суму від 50 до 80 мільйонів євро. Перші згадки про цю картину датуються одна тисяча дев’ятсот сімдесят п’ять роком: тоді інформація про неї з’явилася в одній книжковій публікації про Малевича, а звідти вже потрапила в усі каталоги робіт художника-авангардиста.

За матеріалами “Новое время”

Вокруг Света

Recent Posts

5 помилок новачків в iOS-розробці після курсів

Стати повноцінним розробником додатків і програмного забезпечення можна завдяки навчанню та постійній практиці. Однак, пройшовши…

2 дні ago

Як довго зберігається ефект після верхньої блефаропластики

 Естетична хірургія – один з напрямків сучасної медицини, що найбільш розвиваються. Актуальні методики та технології…

1 місяць ago

Як зробити подорожі незабутніми: розваги для кожного мандрівника

Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…

4 місяці ago

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

5 місяців ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

9 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

9 місяців ago