• Картина Малевича вартістю 80 мільйонів євро виявилася підробкою.Вокруг Света. Украина
  Картина Малевича вартістю 80 мільйонів євро виявилася підробкою
  Лайфстайл
  П'ятниця, 12 листопада 2021

  Картина Малевича вартістю 80 мільйонів євро виявилася підробкою

  Протягом десятиліть фальшивий шедевр знаменитого авангардиста виставлявся в музеях Німеччини.

  Картина олією «Чорний прямокутник, червоний квадрат», автором якої, як передбачалося, є Казимир Малевич з колекції музею образотворчих мистецтв федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія в Дюссельдорфі виявилася підробкою. Відповідний висновок у 2017 році дали дві незалежні групи експертів.

  За підсумками лабораторних досліджень виявилося, що спочатку датована 1915 роком картина, швидше за все, була створена в період з 1972 по 1975 роки. Серед іншого експерти провели радіовуглецевий аналіз полотна, який показав, що картина містить набагато більше радіації, ніж об’єкти, створені до 1950 року.

  “Ця новина стала для нас гірким розчаруванням, – заявила директор Музею образотворчих мистецтв Північного Рейну – Вестфалії Сюзанна Гаенсхаймер, – Але хоч би як важко це було, ми мусимо визнати факт наявності підробки”.

  Фото: WikiArt

  Оскільки картину «Чорний прямокутник, червоний квадрат» музей отримав в дар від німецького фонду, фінансових збитків галерея не зазнала. Однак музей отримав серйозний удар по репутації. Тепер експерти перевіряють ще близько 40 графічних робіт Малевича, які були привезені в Дюссельдорф разом з фальшивим полотном.

  Вартість картини «Чорний прямокутник, червоний квадрат» оцінювали в суму від 50 до 80 мільйонів євро. Перші згадки про цю картину датуються одна тисяча дев’ятсот сімдесят п’ять роком: тоді інформація про неї з’явилася в одній книжковій публікації про Малевича, а звідти вже потрапила в усі каталоги робіт художника-авангардиста.

  За матеріалами “Новое время”