• Росія

    Площа Росії становить 17 125 407 км2. Завдяки цьому в країні є дуже різноманітний рельєф і є всі кліматичні пояси, крім тропічного. Росія межує з Норвегією, Фінляндією , Польщею, Естонією, Латвією, Литвою, Білоруссю, Україною, Грузією, Азербайджаном, Казахстаном, КНР, Монголією, КНДР. Омивається Тихим та Північним Льодовитим океанами, а також Чорним, Азовським, Балтійським та Каспійським морями.

    Історія

    Рання історія майбутнього держави Росія, як і багатьох інших країн, складалася з мігруючих племен і древніх царств. За переказами, лідер варяг Рюрік привів у 862 році свій народ у Новгород і заснував тут першу російську династію. Його наступник Олег розширив свої землі на південь та зробив Київ столицею держави Київська Русь. У 988 році князь Володимир прийняв у Київській Русі християнство, а пізніше його син, Ярослав Мудрий, видав «Російську правду» – перше зведення громадянського та кримінального права. В 1240 Київську Русь захопили монголи на чолі з ханом Батиєм і розділили її територію на безліч дрібних князівств. Панування Золотої Орди тривало до XV ст. А після його розпаду почала формуватися нова держава із центром у Москві.

    В 1547 Іван Грозний прийняв титул “цар” і проголосив Російське царство. Він завоював великі території у Поволжі, але вихід до Балтійського моря царю забезпечити не вдалося. Після смерті Івана Грозного в Росії настали невиразні часи (Борис Годунов, Лжедмитрій, поляки…). Стабільність повернулася, коли країну очолили Романови. Перші кілька поколінь були зосереджені на централізації влади та мало приділяли уваги іншим сферам життя. Все змінилося, коли у 1682 році на престол вступив Петро І. З метою модернізації країни він провів низку реформ: судову, військову, фінансову, церковну та адміністративну. У 1703 році цар вирішив перенести столицю з Москви до нового міста.

    Будівництво Санкт-Петербурга вимагало величезних матеріальних та людських витрат, але через дев’ять років було завершено. Після смерті Петра І в 1725 році на Росію чекала низка слабких правителів, які не залишили помітного сліду в історії.

    1762 року після палацового перевороту трон зайняла Катерина ІІ. Вона продовжила політику Петра, збільшила територію Росії за рахунок Східної та Центральної Європи, а також наказала побудувати понад 140 нових міст. Також імператриця всіляко підтримувала мистецтво та культуру. Саме під час її правління було відкрито Ермітаж.

    В 1812 Наполеон вторгся в Росію і спалив Москву. Але величезні втрати і жорсткий опір з боку російських змусили його відступити і в результаті відмовитися від французького трона.

    У 1917 року у Росії відбулася революція. Миколу ІІ, останнього з династії Романових, було вбито, і до влади прийшли більшовики на чолі з Леніним. Все ХХ століття в Росії пройшло під прапором комуністичних ідей та їх наслідків. У 1922 році у складі Росії, Білорусії, України та Закавказзя було створено Союз Радянських Соціалістичних Республік зі столицею у Москві. З Другої світової війни він вийшов переможцем, але з колосальними людськими жертвами та руйнуваннями. Голод (або дефіцит продуктів) та політичні репресії десятиліттями були частиною повсякденного життя в СРСР. Влада трохи послабила гніт лише після смерті Сталіна у 1953 році. 1991-го Радянський Союз розпався, і РРФСР була перейменована на Російську Федерацію.

    Визначні місця Росії

    Росія – величезна країна, і життя одному регіоні може кардинально відрізнятися від життя іншому. Це залежить і від природних умов, і від віросповідання та культури людей, які проживають у цій місцевості.

    Культурною столицею Росії по праву є Санкт-Петербург. Петро І не шкодував ні грошей, ні людей. І результат, як кажуть, перевершив усі очікування.

    Уособленням багатства імперії став Зимовий палац. Його в 1754-1762 роках на замовлення Єлизавети Петрівни побудував італієць Франческо Бартоломео Растреллі. Коли на трон зійшла Катерина II, вона відмовилася жити у колишній резиденції монархів і веліла заснувати тут Ермітаж. Першими експонатами музею стали картини із приватної колекції імператриці. До 40-х років ХІХ століття тут зберігалося стільки творів мистецтва, що для них звели ще один будинок. Сьогодні в Ермітажі виставлено близько 3 млн. експонатів.

    За 33 км від Петербурга знаходиться ще один рукотворний шедевр – палацово-парковий комплекс Петергоф . Він був заснований як літня резиденція Петра І, але добудовувався та вдосконалювався ще протягом наступних 200 років. За красою палаців, фонтанів та скульптур із Петергофом може зрівнятисяхіба що Версаль у Парижі. Площа комплексу дорівнює 48,3 км2 – це більше, ніж деякі держави.

    Багата Росія і на природні чудеса. Одне з них – озера. Найглибше (1642 м) у РФ, а й у світі перебуває у сході країни. Байкалвизнаний найбільшим сховищем прісної води: у нього впадає близько 300 річок та струмків. Причому вона тут така чиста, що прирівнюється до дистильованої. Озеро з усіх боків оточене горами, що робить вигляд ще більш мальовничим.

    До речі, про гори. Їх у Росії теж у надлишку. Для альпінізму ідеально підходять Кавказ, Саяни та Алтай. Але найбажаніша вершина кожного скелелаза – це, звичайно, Ельбрус. Його висота становить 5642 м, і це найвища точка Росії. На лижах та сноубордах приємно кататися на Північному Кавказі, Південному Уралі, а також у кемерівській та Мурманській областях. Розвинена інфраструктура та чудові види роблять відпочинок подвійно приємним.

    Що спробувати

    1. окрошка
    2. мариновані гриби
    3. холодець
    4. розстібання з лососем
    5. пельмені

    Що можна побачити

    1. Ермітаж (Санкт-Петербург)
    2. Собор Василя Блаженного (Москва)
    3. озеро Байкал
    4. гори Алтайського краю
    5. Петергофський архітектурно-парковий комплекс

    Національні свята та вихідні дні

    1 січня – Новий рік
    7 січня – Різдво Христове
    14 січня – Старий Новий рік
    23 лютого – День захисника Вітчизни
    8 березня – Міжнародний жіночий день
    1 травня – День солідарності трудящих
    9 травня День Перемоги
    12 червня – День Росії
    4 листопада – День народної єдності
    12 грудня – День Конституції

    Експрес-інфо країни

    Росія (Російська Федерація) – держава у Східній Європі та Північній Азії.

    Russian_Federation_(orthographic_projection)_-_Crimea_disputed.svg

    Прапор Герб

    Столиця – Москва

    Найбільші міста: Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ, Єкатеринбург, Казань, Самара, Омськ, Ростов-на-Дону, Пермь, Уфа

    Форма правління – Президентсько-парламентська республіка

    Територія – 17 – 125 407 км2 (1-а у світі)

    Населення – 146,52 млн чол. (9-та у світі)

    Офіційна мова –  російська

    Релігія – православ’я, мусульманство

    ІЛР – 0,798 (50-та у світі)

    ВВП – $1,86 трлн (10-та у світі)

    Валюта – російський рубль

    Межує з: Норвегією, Фінляндією, Естонією, Латвією, Литвою, Польщею, Білоруссю, Україною, Абхазією, Грузією, Південною Осетією, Азербайджаном, Казахстаном, КНР, Монголією, КНДР