• 10 країн, в яких жінок більше, ніж чоловіків.Вокруг Света. Украина
  10 країн, в яких жінок більше, ніж чоловіків
  Люди
  Середа, 10 листопада 2021

  10 країн, в яких жінок більше, ніж чоловіків

  Найвищий відсоток жінок у чисельності населення має Латвія. Україна посідає четверту позицію в рейтингу демографічного гендерного дисбалансу.

  Співвідношення статей – це демографічний термін. Він показує кількість чоловіків, яка припадає на кожні 100 жінок. Ідеальним вважається співвідношення від 105 до 107 чоловіків на 100 жінок. Така оптимальна пропорція вперше була зареєстрована в 1710 році.

  Доведено, що якщо в суспільстві превалюють чоловіки, зростає ризик вбивств і насильства. А в тих країнах, де більше жінок, невідповідність у доходах між двома статями часто погано позначається на економіці. Адже велика кількість незаміжніх жінок призводить до зниження народжуваності.

  Загалом у світі чоловіків більше, ніж жінок. За даними ООН, в минулому році співвідношення статей становило 101,8: 100. Проте, існує чимало країн, де кількість жінок перевищує кількість чоловіків.

  Латвія

  Латвія посідає перше місце в рейтингу країн з найбільшим дисбалансом в співвідношенні статей. У 2015 році на кожні 100 жінок припадало 84,8 чоловіків. Таким чином, жінки становлять 54,1% загальної чисельності населення. Почасти це наслідки Другої світової війни. Крім того, чоловіки у Латвії мають високий рівень смертності через такі проблеми, як алкоголізм, паління  і необережне водіння автомобіля. Близько 80% самогубств у Латвії скоюють чоловіки. Найчастіше причинами є безробіття і скрутне фінансове становище. Жінки в середньому живуть на 11 років довше, ніж чоловіки.

  Литва

  Гендерний розрив у Литві у першу чергу пов’язують з факторами, які збільшують рівень смертності чоловіків. По-перше, кількість курців-чоловіків значно більша, ніж жінок, що палять, що піддає ризику їхнє здоров’я. По-друге, тривалість життя чоловічого населення скорочують психічні захворювання, депресії та самогубства. Жінки у Литві живуть у середньому 79,3 року, тоді як чоловіки – всього 68,1. Гендерний розрив особливо помітний серед литовців віком 30-40 років. У 2015 році жінки становили 54% від загальної чисельності населення.

  Кюрасао

  Кюрасао – це самоврядна острівна держава в Карибському морі. У 2015 році жінки становили 53,9% усього населення. При цьому співвідношення статей було 92 до 100. Середня тривалість життя у жінок 80,2 року, а у чоловіків – 72,4 року. Більшість жінок потрапляють у вікову групу від 15 до 64 років.

  Україна

  Жінки в Україні становлять 53,7% усього населення. Як і у випадку з Латвією, це все ще відлуння Другої світової війни. Середня тривалість життя у чоловіків 62 роки, а у жінок – 74. Українці часто мають серйозні проблеми зі здоров’ям, а в поєднанні з високим рівнем еміграції це сприяє зменшенню чоловічого населення країни.

  10 країн, де жінок набагато більше, ніж чоловіків

  Причини гендерного дисбалансу можуть бути дуже різними, але, як показують дослідження, він вкрай небажаний. У таких країнах освічені жінки з високим рівнем доходу не можуть знайти собі партнерів. Водночас чоловіки, які не здатні забезпечити сім’ю, починають страждати через проблеми з психічним здоров’ям. У програші залишаються обидві статі.

  За матеріалами World Atlas.