На площі в 603 549 км2 вмістилася чверть всіх запасів чорнозему планети – найродючіші землі світу. Велику частину країни займають низовини, але на заході і півдні є гори. Найвища точка – гора Говерла в Карпатах (2061 м). Україна межує з Румунією, Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Польщею, Білоруссю і Росією. На півдні омивається Чорним і Азовським морями.
Україна – країна з багатою багатовіковою історією. Але перш ніж на її території з’явилося перше східнослов’янське держава, тут жили багато кочові племена. Потім в VI столітті галявини заснували Київ, який в 882 році захопив новгородський князь Олег.
Процес формування Київської Русі завершився при Володимирі Великому. Найзначнішим досягненням князя стало прийняття в 989 році християнства. Цей крок не тільки назавжди змінив життя слов’ян, але і сприяв зміцненню зв’язків з Константинополем. З IX по XII століття в Київській Русі тривав період економічного і культурного розквіту. У країні будувалися храми, школи, був прийнятий перший правовий кодекс ( «Руська правда»), а територія простягалася від Волги до Дунаю і Балтійського моря.
У цей час Київ був одним з найбільших європейських міст, в десятки разів перевершував за площею Лондон і Париж. Але після смерті князя Ярослава Мудрого в 1054 році держава розпалася на безліч князівств і назавжди втратило свою могутність.
З XIV століття землі Русі належали іноземним державам. Золота Орда захопила південні степи і узбережжі Чорного моря, під владою Великого князівства Литовського виявилися північно-західна і центральна Україна, а Королівство Польське забрало Галицьке і Волинське князівства. Після поділу Польщі в XVIII столітті вся територія України, за винятком Галичини, відійшла Російській імперії. Почався період утиски народу: українська мова була заборонена в усіх навчальних і державних установах, а всі селяни стали безправними кріпаками.
Після Першої світової війни і розпаду царської Росії в України з’явився шанс поборотися за свою незалежність. У 1918 році була проголошена Українська Народна Республіка на чолі з її першим президентом Михайлом Грушевським. Але вже в наступному році майже всю Україну захопили більшовики. За час перебування в складі СРСР Україна чимало натерпілася: пережила Голодомор, стала ареною військових дій, позбулася значної частини своїх історичних пам’яток і культурних діячів.
В кінці 1980-х з Радянського Союзу одна за одною почали виходити республіки, і в 1991-му Україна теж проголосила про незалежність. Першим президентом нової держави став Леонід Кравчук.
Багата культурна спадщина і казкова природа роблять Україну предметом гордості місцевих жителів і однією з найпривабливіших країн для туристів. Це сучасна європейська держава, яка шанує свої традиції та історію.
Центром життя України завжди був Київ, тому не дивно, що тут багато всього самого-самого. Найглибша станція метро ( «Арсенальна», 105 м), найкоротша головна вулиця (Хрещатик, 1225 м) і один з найбільших чоловічих монастирів в світі. Преподобні Антоній і Феодосій заснували Печерську Лавру ще в 1051 році. І з тих пір вона практично не змінилася. Це унікальний монастирський комплекс і одна з головних православних святинь в світі.
Ще одним осередком християнства в Києві є Собор Святої Софії. Раніше вважалося, що він був закладений в 1037 році Ярославом Мудрим, але недавні наукові дослідження довели, що храм був побудований ще за Володимира Великого, тобто йому вже більше тисячі років. І обов’язково підніміться на дзвіницю Собору – з висоти в 76 м відкривається приголомшливий вид на центр міста.
За особливим колоритом і натхненням вирушайте на захід країни. засніжені вершини Карпатських гір, хвойні ліси і найчистіші озера вражають своєю красою. І дарують відчуття повного умиротворення. Останнім часом в Україні все більш затребуваним стає екотуризм. Відпочинок без гаджетів і єднання з природою забезпечують повне перезавантаження свідомості.
До речі, в Карпатах можна почути, як звучить найдовший духовий музичний інструмент в світі – трембіта. Популярні тут також і гастрономічні тури. Наприклад, в Ужгороді щорічно проходить Свято молодого вина, в Тернополі – «Галицька дефіляда», а у Львові – Фестиваль шоколаду.
Але головна гордість регіону – це, мабуть, дерев’яні церкви. 16 з них внесені до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, Церква Зіслання Святого Духа (1502 г.) в с. Потеличі Львівської області, Церква Вознесіння Господнього (1824 г.) в с. Ясіня та Церква Святого Михайла (1745 р) в м.Ужок Закарпатської області.
– борщ з пампушками
– вареники (особливо з вишнею та сиром)
– домашня ковбаса
– пиріг з маком
– «узвар» (компот із сухофруктів)
– Києво-Печерська Лавра
– озеро Синевир
– біосферний заповідник «Асканія-Нова»
– Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
– Львів
1-2 січня– Новий рік
7 січня– Різдвво Христове
8 марта – Міжнародний жіночий день
березень-квітень – Великдень
1 травня – День солідарності трудящих
9 травня – День Перемоги
червень – Трійця
28 червня– День Конституції України
24 серпня – День незалежності України
Україна – держава в Східній Європі.
Прапор | Герб |
Столиця – Київ
Найбільші міста: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Донецьк.
Форма правління – Парламентсько-президентська республіка
Територія– 603 549 км2 (44-я в світі)
Населення– 42,6 млн чол. (32-я в світі)
Офіційна мова– українська
Релігія– православ’я, католицизм
ІЛР – 0,747 (81-я в світі)
ВВП – $131,8 млрд (59-я в світі)
Валюта – гривня
Межує з: Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Росією.