• Український криголам
  Український криголам "Ноосфера" вирушив до Антарктиди
  Наука
  П'ятниця, 28 січня 2022

  Український криголам "Ноосфера" вирушив до Антарктиди

  Це перший рейс колишнього британського науково-дослідного судна "Джеймс Кларк Росс" під українським прапором.

  Криголам «Ноосфера» стартував з Одеси, куди він прибув ще у жовтні минулого року після покупки у Великобританії. Тут судно пройшло техобслуговування на Чорноморському судноремонтному заводі.

  Кінцева мета подорожі — українська антарктична станція «Академік Вернадський», куди криголам має доставити учасників 27-ї української арктичної експедиції. З Одеси на станцію відпливли шість дослідників. Ще 28 учених підуть на борт «Ноосфери» у чилійському порту Пунта-Аренасу.

  Як повідомив директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий, перший рейс “Ноосфери” приурочений до річниці відкриття Антарктиди. «У далекому першому рейсі помічником капітана судна-першовідкривача був Іван Завадовський із Галича», — нагадав директор НАНЦ.

  Також криголам доставить на станцію «Академік Вернадський» запас провізії для нової експедиції, обладнання та будівельні матеріали.

  Цього року українські полярники планують продовжити океанографічні дослідження, спрямовані на вивчення біорізноманіття та кліматичних змін.

  Після завершення наукової програми судно забере учасників 26-ї Української антарктичної експедиції, які вже майже рік працюють на Вернадському, і далі через Чилі та Фолклендські острови вирушить додому.

  За матеріалами:  Національний антарктичний науковий центр

   

  Завантажити ще