• Проблеми з авіасполученням в Україні: авіакомпанії Lufthansa Group частково скасовують рейси.Вокруг Света. Украина
  Проблеми з авіасполученням в Україні: авіакомпанії Lufthansa Group частково скасовують рейси
  Подорожі
  Неділя, 20 лютого 2022

  Проблеми з авіасполученням в Україні: авіакомпанії Lufthansa Group частково скасовують рейси

  Загроза російського вторгнення в Україну зберігається, і одразу три авіакомпанії - Lufthansa, Swiss Airlines та Austrian Airlines скасовують рейси в міста України до кінця лютого.

  Повідомлення про проблеми з авіасполученням в Україні розпочалися ще тиждень тому, коли ситуація навколо протистояння Росії та України помітно загострилася. Однак через деякий час польоти майже повністю відновили. За єдиним винятком — нідерландська компанія KLM так і не відновила рейси після того, як скасувала польоти в Україну з 12 лютого. Представники компанії поки що не можуть назвати дату, коли літаки компанії знову почнуть польоти до міст нашої країни. Польоти бортів KLM над територією України також припинено. І це не дивно. Після того, як літак KLM у 2014 році був збитий на сході Донецької області, в авіакомпанії встановили вищі рівні ризику та суттєво підняли протоколи безпеки.

  Вчора одразу три компанії – Lufthansa, Swiss Airlines та Austrian Airlines, які входять до складу корпорації Lufthansa Group, розмістили на своєму сайті повідомлення. Згідно з яким літаки цих авіакомпаній починаючи з понеділка, 21 лютого і до кінця місяця скасовують рейси до Києва та Одеси.

  Рейси до Львова будуть здійснюватися у звичайному режимі.

  Скасовані рейси Lufthansa Group в Україну

  • Swiss Airlines
   Цюріїх-Київ з 21 по 28 лютого
  • Austrian Airlines
   Відень-Київ з 21 по 28 лютого
   Відень-Одеса з 21 по 28 лютого
  • Lufthansa
   Мюнхен-Київ з 21 по 28 лютого
   Франкфурт-Київ 21 по 28 лютого

  Рейси Austrian Airlines з Відня до Львова та Lufthansa з Мюнхена до Львова будуть проходити за розкладом.

  Представник Австрійських авіаліній в інтерв’ю ЗМІ повідомила, що авіаперевізник постійно відстежував ситуацію довкола України. Остаточне рішення про зупинення польотів у країну було ухвалено після того, як Міністерство закордонних справ Австрії випустило попередження про утримання від поїздок до України. Цей документ було опубліковано у суботу, 19 лютого. Проте випущене попередження не торкається 4 західних областей країни: Черновецької, Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської.

  Заборона на польоти літаків Austrian Airlines почне діяти вже у неділю, 20 лютого. Проте компанія організує кілька рейсів для того, щоб люди без проблем змогли повернутися до своїх країн. Але починаючи з понеділка всі польоти з України і в Україну припиняться.

  За інформацією Міністерства інфраструктури України, авіакомпанія МАУ розпочала продаж авіаквитків до Женеви та Мюнхена на ті рейси, які Lufthansa Group тимчасово не здійснюватиме. Крім того, перевізник збільшить на цих маршрутах кількість бортів.

  Крім того, Мінінфраструктури провело успішні переговори з компанією SkyUp. Цей авіаперевізник також погодився взяти на себе частину маршрутів Lufthansa Group.

  Але експерти в галузі авіаперевезень кажуть, що це лише тимчасовий захід. Українські авіакомпанії не зможуть повністю компенсувати відсутність у небі літаків Люфтганзи.

  Авіакомпанія МАУ 14 лютого отримала офіційне повідомлення про те, що страхові компанії відмовляють у страховці літаків у небі над Україною. Представники авіакомпанії кажуть, що 5 із 25 літаків вони будуть змушені повернути лізингодавцям. Таке рішення страхових компаній також пов’язане із загрозою нападу Росії на Україну.

  Тим часом у компанії RyanAir заявили, що не припинятимуть польоти в Україну. Виконавчий директор авіакомпанії Майкл О’Лірі запевнив, що компанія літатиме в Україну, поки не почнеться повномасштабна війна.

  Ще один бюджетний авіаперевізник WizzAir продовжить виконувати рейси до України у звичайному режимі.

  Польоти українських компаній проходять за розкладом

  Масштабних скасувань рейсів українських авіаперевізників не відбувається навіть після того, як частина з них була змушена повернути частину літаків за кордон на вимогу лізингодавців у зв’язку з високим ризиком воєнних дій.

  Міністр інфраструктури України Олександр Кубряков заявив, що влада країни забезпечить повернення додому українців, які не зможуть цього зробити самостійно через скасування авіарейсів. Він також нагадав, що Україна не має наміру закривати свій повітряний простір.

  Читайте також:

  Чому літаки фарбують у білий колір?

  Завантажити ще