• Найстаріші університети України.Вокруг Света. Украина
    Найстаріші університети України
    Місця
    Понеділок, 24 січня 2022

    Найстаріші університети України

    Університети, засновані кілька століть тому, розвивалися як в освітній сфері, так і в архітектурному плані. Навчатися у вищі, де стіни буквально дихають історією, - мрія будь-якого абітурієнта.

    Національний університет «Острозька академія»

    Острозька слов’яно-греко-латинська школа, заснована 1576 року литовським князем Костянтином Острозьким, стала фактично першим вишем у Східній Європі. У програму входило вивчення п’яти мов: церковнослов’янської, польської, грецької, латинської та староєврейської. Тут у 1581 році вперше була підготовлена ​​і надрукована перша повна церковнослов’янська Біблія – ​​Острозька Біблія. Із заснуванням в Острозі єзуїтської колегії в 1624 році школа занепала і в 1636-му припинила своє існування. У січні 1993 року було створено організаційний комітет, покликаний відродити академію, а в 1994-му виш знову відчинив свої двері. Тут 5 факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського.

    Фото: www.ua.igotoworld.com

    Фото: www.ua.igotoworld.com

    Києво-Могилянська академія

    Рік заснування – одна тисячі шістсот тридцять другий. Спочатку існувала Київська братська школа, на основі якої створили Києво-братську колегію (її протектором був Петро Могила), в 1658 році отримала статус академії. Академія стала першим православним вишем у Східній Європі, удостоєним цього звання. Після створення Московського і Харківського університетів поступово значення академії знизилося. У 1817 році за розпорядженням уряду вона була закрита. За радянських часів на її території розташовувалося військово-морське училище. А в 1992 році Національний університет «Києво-Могилянська академія» був знову відкритий. Тут створено 6 факультетів, а також діє Києво-Могилянська бізнес-школа.

    Фото: www.the-city.kiev.ua

    Фото: www.the-city.kiev.ua

    Львівський національний університет ім. Івана Франка

    Заснований 20 січня 1661 року. Раніше носив назву Львівський університет імені Яна Казимира. Є одним із найстаріших університетів Східної Європи. Тут здобули освіту Михайло Грушевський, Георгій Гонгадзе, Святослав Вакарчук. У виші 112 кафедр, 19 факультетів і 3 коледжі. Входить до реєстру пам’яток України.

    Фото: www.lnu.edu.ua

    Фото: www.lnu.edu.ua

    Харківський національний університет ім. Василя Каразіна

    Дата заснування вишу – 17 січня 1805 року. C 1936-го по 1999 рік називався Харківський державний університет імені О. М. Горького. Тут міститься одна з найбільших в Україні центральна наукова бібліотека, найстаріший ботсад, астрономічна обсерваторія, музей природи, а також музей археології та етнографії Слобідської України. В університеті 22 факультету. З вишем також пов’язана наукова діяльність двох нобелівських лауреатів: І. І. Мечникова (медицина) і Л. Д. Ландау (фізика).

    Фото: www.afterstudy.com.ua

    Фото: www.afterstudy.com.ua

    Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

    Заснований у 1834 році і носив назву Київський імператорський університет святого Володимира. Є багатогалузевим освітньо-науковим комплексом. На базі університету діють ботанічний сад, наукова бібліотека, астрономічна обсерваторія, центр українознавства та ін. За результатами національного рейтингу, складеного журналом «Кореспондент» в 2009 році, КНУ посів перше місце серед 234 вишів країни. Складається з 13 факультетів, 8 інститутів і 2 коледжів.

    Фото: www.the-city.kiev.ua

    Фото: www.the-city.kiev.ua

    Одеський національний університет ім. Іллі Мечникова

    Відчинив свої двері 1 травня 1865 року. До цього був Рішельєвським ліцеєм. Університет займає важливе місце у формуванні освітньої системи, у розвитку досліджень і культури країни. Виш був єдиним в Україні, який продовжував свою діяльність під час Другої світової війни, навіть перебуваючи в евакуації. Складається з 10 факультетів і 3 інститутів.

    Фото: www.news.onu.edu.ua

    Фото: www.news.onu.edu.ua

    Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича

    Відкритий в 1875 році на базі духовної семінарії, складався з трьох факультетів: богословського, юридичного та філософського. За часів входження частини України до складу Австро-Угорської імперії викладання велося німецькою мовою. У 1920 році, після того як Буковина перейшла до складу Румунії в 1918-му, виш був перейменований на Університет імені Кароля І. У 2011 році ЮНЕСКО включило центральний корпус вищого навчального закладу до списку Всесвітньої культурної спадщини. На базі університету 11 факультетів і 2 інститути.

    Фото: www.ua.igotoworld.com

    Фото: www.ua.igotoworld.com

    Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

    Заснований 31 серпня 1898 року. Найбільший український університет. До його складу входять 18 факультетів, 7 навчально-наукових інститутів (зокрема один військовий), спільний факультет машинобудування, філія в м. Славутичі, 15 науково-дослідних інститутів і наукових центрів, конструкторське бюро та інші структури.

    Фото: www.112.ua

    Фото: www.112.ua

    За матеріалами Ukrtourism і сайта “Вікіпедия”

    Завантажити ще