• 15 цікавих фактів про Україну.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Україну
  Місця
  Четвер, 25 листопада 2021

  15 цікавих фактів про Україну

  Україна посідаєзаймає 34-е місце у світі за чисельністю населення (41,2 млн ​​людей), а також має найбільшу територію з держав, що цілком розташовані в Європі.

  1. Україна – найбільша країна в Європі. Її площа − 603 628 км².

  2. Українська   трембіта  – найдовший духовий музичний інструмент в світі.

  факты об Украине

  Фото: AFP via Getty Images

  3. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень – це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем.  Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.

  4. Україна займає четверте місце в світі по кількості громадян з вищою освітою. Кількість людей з   вищою освітою на душу населення вище середньоєвропейського рівня.

  5. Станція метро «Арсенальна» у Києві – найглибша в світі. Вона йде під землю на 105 м. Станцію побудували однією з перших – в 1960 році.

  6. До руйнування монголо-татарами в 1240 році Київ був одним з найбільших міст Європи, в   п’ятдесят разів більше Лондона і в десять – Парижа.

  7. Хрещатик – найкоротша центральна вулиця столиці в Європі. Її довжина становить 1225  м.

  фото: shutterstock.com

  Майдан незалежности в Киеве

  фото: shutterstock.com

  8. На території України зосереджено чверть всіх запасів чорнозему на Землі.   Україна є одним з найбільших експортерів зерна в світі.

  9. Першу в світі конституцію прийняли в Україні 5 квітня 1710 року. Зробив це Пилип Орлик, гетьман Війська Запорозького, вона називалася «Конституція прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787-м, У Франції та Польщі – у 1791-му.

  10. В Чорному морі виявили єдину в світі підводну річку. Річка переносить колосальні обсяги води – 22 000   м 3 / сек . Якщо б ця річка знаходилася на суші, то займала б шосте місце в світі по цим показником. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря.

  11.  У містечку Рахів, що в мальовничих Карпатах, знаходиться географічний центр Європи. Точніше, один з таких центрів, бо все залежить від того, які саме острови рахуються для визначення меж Європи.

  12. Острозька академія – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. Його в 1576 році заснував князь Острозький Костянтин-Василь.

  13. Площа Свободи в Харкові –   найбільша в Європі. Її протяжність досягає 750 м, а ширина – 125 м.

  Фото: Getty Images

  14. З шести чоловічих монастирів в світі, які мають статус лаври, три знаходяться в Україні. Це   Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, Свято-Успенська Лавра в Почаєві і Святогірська Свято-Успенська Лавра в Донецькій області.

  15. Серед українських міст найбільше закладів громадського харчування на душу населення у Львові – 1500 при населенні  ~ 730 тис.

  Завантажити ще