• Єгипет

    Незважаючи на те, що 95% території Єгипту займає пустеля, цій країні вдалося створити імідж райського місця для відпочинку. Багато в чому це заслуга теплих вод Середземного та Червоного морів, популяризації історичних пам’яток та all inclusive.

    Єгипет розташований на півночі Африки та частково на Синайському півострові Азії. Межує з Ізраїлем, Сектором газу, Суданом та Лівією. Єдина річка країни Ніл, ділить її на частини – Нижній і Верхній Єгипет.

    Історія Єгипту

    Найдавніша у світі цивілізація виникла на берегах Нілу близько 5000 років тому. На той час місцеві племена продовжували користуватися кам’яними знаряддями праці, розводили дрібну рогату худобу і займалися землеробством. Поступово примітивні поселення перетворилися на племінні королівства, а потім – на два незалежні царства, Нижній і Верхній Єгипет. У 3100 до н. е. вони об’єдналися під проводом Менеса, першого єгипетського фараона.

    В епоху Стародавнього царства (2700-2181) в Єгипті було збудовано більшість пірамід. Найстарішою, що збереглася до нашого часу, є ступінчаста піраміда фараона Джосера в Саккарі. Їй понад 4500 років.

    У 305 до н. е. Птолемей I став королем і заснував династію, яка правитиме Єгиптом протягом 300 років. За його правління грецька мова стала офіційною, а елліністична культура асимілювалася в традиційну єгипетську теологію, мистецтво та архітектуру.

    У 31 року до зв. е. Єгипет став частиною Римської імперії. Незабаром тут з’явилося християнство і було засновано перші монастирі. Коли імперія впала, до Єгипту вторглися араби, які правили шість століть і встигли вкорінити арабську мову та іслам.

    Починаючи з XIII століття Єгипет неодноразово переходив під владу то однієї, то іншої держави. Спочатку Османської імперії, потім – Франції, а 1882 року – Великобританії, яка оголосила тут свій протекторат. Формальну незалежність Єгипет отримав у 1922 році, а повноцінний суверенітет – після Другої світової війни. 1953-го король Фарук I був повалений і Єгипет став республікою.

    Сьогодні економічна ситуація в Єгипті все ще далека від ідеалу: тут практикується хабарництво, зростає інфляція і багато громадян живуть за межею бідності. Але багата культура та численні пам’ятки історії, як і раніше, приваблюють мільйони туристів з усього світу, що дає надію на майбутнє всієї країни.

    Життя в Єгипті

    Єгипет – дивовижна країна. Спекотна, запорошена і оповита безліччю стереотипів. Вважається, наприклад, головним джерелом доходів країни є туризм. Але це не так. Найбільше прибутку приносять мита використання Суецького каналу. Мало хто знає, але це найбільший канал у світі. Побудований у 1869 році, він поєднав Червоне та Середземне моря, і з того часу слугує головним морським шляхом між Африкою та Євразією. Друга за прибутковістю сфера – це нафта, а туризм стоїть лише третьому місці.

    Для українців курорти Єгипту були і залишаються головним “магнітом” цієї країни, адже на єгипетських курортах (особливо в Шарм-ель-Шейхе) можна купатися в Червоному морі та взимку; серфінг, снорклінг та дайвінг там теж не втрачають привабливості в зимовий час. Крім того, ціни досить демократичні, віза не потрібна, і переліт недовгий.

    Визначні місця Єгипту

    Навряд чи курорти Єгиптустали б настільки популярними якби не вміння місцевих жителів продавати легенди І найнеймовірніша з них – легенда про піраміди. Ніхто не знає, коли, ким і як були збудовані ці гробниці стародавніх фараонів.

    Технічного спорядження для підняття величезних брил на висоту більше 100 м тоді ще не було, не кажучи вже про точні інструменти для щільного підгонки каміння. Але факт залишається фактом: піраміди мають ідеально рівні стіни, щільні стики та орієнтацію відповідно до частин світла.

    Не дивно, що піраміда Хеопса входить до стародавніх Семи чудес світу – і єдина з них збереглася до наших днів. Висота піраміди становить більше 138 м. Це 2,3 млн кам’яних блоку вагою 2,5 т кожен, покладених у 203 ярусу. Скільки пішло людських життів, ніхто не рахував.

    Але не єдиними пірамідами. На лівому березі Нілу розташована Долина царів, або Місто мертвих. Це величезний некрополь фараонів з похоронними храмами, який датується XVI–XI століттями до н. е. У Верхньому Єгипті знаходиться місто Луксор, знамените численними історичними пам’ятками, зокрема, Луксорським і Карнакським храмами, які за масштабами самі нагадують окреміроду.

    А якщо хочете побачити все і відразу, вирушайте в Єгипетський музей у Каїрі. Це справжній all inclusive серед музеїв: 120 тисяч експонатів усіх епох. Від мумій фараонів до скарбів із гробниці Тутанхамона, від посмертних масок до давніх папірусів. Обійти всі сто залів музею – непросте завдання, але варто спробувати.

    Але єгиптянам цього здалося мало, тому вони збудували інший музей, ще грандіозніший. Будівництво почалося в 2002 році, а відкритися Великий єгипетський музей повинен у 2020 році. У ньому розміститься близько 50 тисяч експонатів: повна колекція старожитностей Тутанхамона з Каїрського музею, де через нестачу місця колекція не представлена ​​повністю, плюс багато предметів з інших музеїв – Луксора, Олександрії, Фаюма та ін.

    Що подивитись в Єгипті

    1. Великі піраміди
    2. Мечеть Абдульхасана Ельшазі у Хургаді
    3. Каїрський єгипетський музей
    4. Луксор
    5. Кольоровий каньйон

    Що спробувати в Єгипті

    1. махші (фарширована рисом тушка голуба)
    2. пастрома (в’яле м’ясо)
    3. халва
    4. кунафа (єгипетська насолода)
    5. чай каркаді

    Національні свята та вихідні дні Єгипту

    жовтень-лютий – початок нового року за місячним календарем
    7 січня – Коптське Різдво
    22 лютого – День Союзу (річниця створення Об’єднаної Арабської Республіки 1958 р.)
    кінець грудня – початок лютого – Арафат
    кінець грудня – початок лютого – Ід аль-адха (Курбан-байрам) )
    березень-квітень – Страсна п’ятниця (відзначають лише копти)
    березень-квітень – Великдень (відзначають лише копти)
    25 квітня – День визволення Синая (1982 р.)
    1 травня – День праці
    рухлива дата весною-літом – день народження пророка Мухаммеда
    рухома дата у травні-червні – Трійця (зазначають лише копти)
    18 червня – День евакуації (річниця відходу британських військ та проголошення республіки у 1953)
    1 липня – Банківський вихідний
    23 липня – День Революції (головне національне свято; на згадку про події 1954 р.)
    11 вересня – Коптський Новий рік
    рухлива дата у жовтні – початку листопада – Ід аль-фітр (Ураза-байрам, мусульманське свято розговіння)
    23 жовтня – День національного визволення (річниця перемир’я у війні з Ізраїлем у 1973 р.)
    24 жовтня – День суецької перемоги (річниця повернення єгипетської армії до Суеця в 1973)
    23 грудня – День перемоги (річниця визволення Порт-Саїда від англо-французького десанту, 1956 р.)

    Експрес-інфо країни

    Єгипет (Арабская Республіка Єгипет) – держава, розташована в Північній Африці та на
    Синайському півострові Азії.

    Location_Egypt_AU_Africa.svg

    Прапор Герб

    Столиця – Каїр

    Найбільші міста: Каїр, Олександрія, Гіза, Шубра-Ель-Хейма, Порт-Саїд

    Форма правління – Президентсько-парламентська республіка

    Територія – 1 001 450 км2 (30-та у світі)

    Населення  – 90,43 млн осіб. (14-та у світі)

    Офіційна мова – арабська

    Релігія – мусульманство

    ІЛР – 0,690 (108-а у світі)

    ВВП – $286,53 млрд (39-та у світі)

    Валюта – єгипетський фунт

    Межує з: Ізраїлем, Сектором Газа, Суданом, Лівією