• Німеччина

  Німеччина межує з Австрією, Швейцарією, Чехією, Францією, Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Данією та Польщею. На півночі омивається Балтійським та Північним морями. Німеччина – найгустонаселеніша країна в Європі: на площі 357 021 км2 проживає майже 81 млн осіб.

  Історія Німеччини

  На відміну від Іспанії чи Франції, кордони Німеччини були чітко позначені протягом багато часу. Тут знаходилося безліч герцогств, князівств та незалежних міст. Але її територію завжди визначали три головні орієнтири: Альпи та Дунай на півдні, Балтійське море на півночі та Рейн на заході. Ці землі почали асоціювати під назвою «Німеччина» ще I столітті до зв. е.

  У 962 році на карті Європи з’явилася нова німецька держава – Священна Римська імперія, яка то розширювала (за рахунок інших країн), то звужувала свої межі та проіснувала до початку XIX століття. Реформація, селянська та тридцятирічна війни призвели до роздробленості Німеччини. Через війну велика імперія припинила своє існування.

  У 1815 року 38 німецьких країн об’єдналися у Німецький союз. Найбільш виграшне становище за рахунок військової та економічної переваги займали Австрія та Пруссія. І невдовзі вони почали ділити владу між собою. У цьому протистоянні перемогу здобула Пруссія, яка об’єднала навколо себе кілька десятків дрібних держав і в 1871 проголосила себе Німецькою імперією.

  На початку ХХ століття боротьба за верховенство у Європі досягла точки кипіння. Почалася Перша світова війна. Незважаючи на потужну армію та сучасне озброєння, Німеччина зазнала поразки. Втім, як і у Другій. Після її закінчення Німеччина була поділена на чотири окупаційні зони.

  У 1949 року на територіях, підконтрольних Франції, навіть Великобританії було проголошено Федеративна Республіка Німеччина, але в радянської частини – Німецька Демократична Республіка. Возз’єднання країни та символічний розвал Берлінської стіни стався 1989 року.

  Що цікавого в Німеччині

  Німеччина має дуже багату та різноманітну культуру, що всіляко підтримується з боку уряду. Особлива нагода для гордості німців – це музика. Тут народилися такі визначні композитори, як Бах, Бетховен, Шуберт, Брамс, Гендель, Моцарт, Штраус. Щорічно у країні проводять безліч музичних фестивалів: у Бонні – присвячений творчості Бетховена, у Вюрцбурзі – Моцарту. А в Байрейті відбувається Вагнерівський фестиваль, відомий далеко за межами Німеччини.

  Досягнули успіху німці і в літературі. Недарма Німеччину називають країною поетів та філософів. Шиллер, Гете, Гейне, Манн та Гессе подарували світові чудові твори, які не втрачають своєї актуальності і сьогодні. Побачити рукописи відомих письменників можна в Берлінському Федеральному архіві. У 2012 році він був відкритий для відвідувачів.

  До музеям у Німеччині теж ставляться трепетно. Їхня кількість перевищує 4 тисячі і з кожним роком зростає. У Мюнхені варто відвідати Стару пінакотеку – одну з найбільших картинних галерей світу. У Штутгарті сходіть у Музей Mercedes-Benz, експозиція якого охоплює всю історію концерну. А в Берліні є цілий музейний острів, де можна провести цілий день.

  Найкращим сувеніром із Німеччини буде надійний німецький автомобіль. Ну, або кухоль для пива. Теж зійде.

  Що спробувати у Німеччині

  1. сосиски вольвурст та братвурст
  2. «Айнтопф» (суп, приготовлений у горщику)
  3. пиво
  4. свиняча рулька
  5. шварцвальдський вишневий торт

  Що подивитись у Німеччині

  1. Берлінський кафедральний собор
  2. Музей BMW (Мюнхен)
  3. Хофбройхаус (пивний ресторан у Мюнхені)
  4. Дрезденська картинна галерея
  5. Замок Нойшванштайн

  Національні свята та вихідні дні Німеччини

  1 січня- Новий рік
  6 січня – Богоявлення
  березень-квітень – Великдень, Великий четвер та Велика п’ятниця
  1 травня – День трудящих (Свято весни та праці)
  травень-червень (39-й день після Великодня) – Вознесіння
  червень (50-й день після Великодня) – Духів день (Трійця)
  середина – кінець червня (60 днів після Великодня) – Свято Тіла Господнього
  8 серпня – День закінчення Тридцятирічної війни
  15 серпня – Успіння (Піднесення Діви Марії)
  3 жовтня – День національної єдності
  31 жовтня – Преображення (у ряді земель відзначається День реформації)
  1 листопада – День усіх святих
  середина листопада (зазвичай середа, що передує 23 листопада) – День молитви та покаяння
  25-26 грудня – Різдво

  Експрес-інфо країни

  Німеччина (Федеративна Республіка Німеччина) – держава в Західній Європі.

  Прапор Герб

  Столиця – Берлін

  Найбільші міста: Берлін, Гамбург, Мюнхен, Кельн, Франкфурт-на-Майні, Штутгарт, Дюссельдорф, Дрезден, Лейпциг

  Форма правління – парламентська республіка

  Територія – 357 021 км2 (62-я в світі)

  Населення – 80,78 млн осіб. (16-я в світі)

  Офіційна мова – німецька

  Релігія – протестантизм, католицизм

  ІЛР – 0,916 (6-я в світі)

  ВВП – $ 3,86 трлн (4-я в світі)

  Валюта – євро

  Межує з: Данією, Польщею, Чехією, Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембургом, Бельгією, Нідерландами