• Чехія

    Межує з Польщею, Німеччиною, Австрією та Словаччиною. Як самостійна одиниця країна з’явилася 1993 року після розпаду Чехословаччини. Чехіязаймає територію площею 78 866 км² і складається з таких історичних областей, як Богемія, Моравія та Селезія (частково).

    Історія Чехії

    Предками сучасних чехів були слов’яни, що заселили територію в районі Богемії, Моравії та Сілезії приблизно у V столітті до н. е. У VII столітті франкський купець Само об’єднав слов’янські племена в однойменну державу та проголосив себе його князем. Пізніше сама отримала назву Велика Моравська імперія. Це була християнська держава, яка займала землі Словаччини, Богемії та частину нинішніх Австрії та Угорщини. Керівництво регіоном належало династії Пржемисловичів.

    З 1310 по 1346 чеський трон очолював Іоанн Люксембурзький. У цей період територія держави продовжувала розширюватися, а Прага ставала все більш успішним містом.

    Але по-справжньому золотий вік Чехія пережила за правління сина Іоанна, Карла I. Історія запам’ятала його як високоосвічену людину, прекрасного дипломата та мудрого короля. При ньому був побудований Собор Святого Віта, заснований Карловим університетом, а Прага стала культурною столицею Європи.

    Будучи побожною людиною, Карл I не помітив, що духовенство отримало надто широкі привілеї. Це вилилося в так званий Гусистський рух. В 1415 Ян Гус був спалений як єретик, а в країні розгорілася справжня війна. До якихось радикальних результатів вона не призвела: церква виконала лише соціальні, а не релігійні вимоги.

    У XVI столітті чеська корона дісталася Фердинанду I Габсбургу, династія якого правила цих землях до 1918 року. Найбільший слід в історії залишив Рудольф II. Закоханий у мистецтво та науку, він зробив Прагу центром їхнього розвитку. XIX століття пройшло під егідою промислового розвитку, а ось ХХ-й приніс чимало випробувань.

    Після Першої світової війни Чехія та Словаччина об’єдналися у незалежну Чехословаччину зі столицею у Празі. Її першим президентом став Томаш Масарік. Проте історія держави виявилася досить короткою. 1939-го Німеччина анексувала Чехію, а Словаччина оголосила про незалежність.

    Після Другої світової війни владу в Чехословаччині захопили комуністи. Їхній тоталітарний режим тривав аж до 1989 року, коли відбулася Оксамитова революція. У 1993-му Чехословаччина була поділена на дві суверенні держави – Чехію та Словаччину. У 1999 році Чехія увійшла до складу НАТО, а в 2004 стала членом ЄС.

    Тепер Чехія – чудовий зразок європейської країни та один з найпопулярніших туристичних напрямків. Таку славу республіка здобула завдяки доглянутим історичним пам’ятникам, гарній природі та смачній їжі.

    Столиця Чехії Прага

    Символом Праги вже понад шість століть є Карлів міст, що сполучає береги річки Влтава. Свою назву міст отримав на честь Карла I, який збудував його у 1390 році. Особливого шарму йому надають 30 скульптур, які проводжають перехожих туристів. До речі, їх тут надміру, так що прогулятися в тиші вдасться хіба що на світанку. Перейшовши через Карлів міст, вирушайте до Празького граду – найбільшої фортеці в Чехії. Вона була заснована ще в ІХ столітті і чудово збереглася до наших днів. На території Празького граду розташований знаменитий готичний Собор Святого Віта, вітражі для якого створив Альфонс Муха. Вечорами у Соборі можна почути старовинний орган.

    Прага взагалі дуже музичне місто. Щороку тут проходить міжнародний фестиваль «a». Празька весна», який збирає виконавців та фанатів класичної музики з усього світу. Вперше свято відбулося 1946 року. Днем відкриття фестивалю незмінно є 12 травня – річниця смерті чеського композитора та диригента Бедржиха Сметани.

    Курорт Карлові Вари в Чехії

    Говорячи про Чехію, неможливо залишити без уваги Карлові Вари. Це не просто курорт, це справжній чеський бренд, який уособлює здоров’я та повноту життя. Слів не вистачить описати, навіщо щороку сюди приїжджають тисячі туристів. Натхнення шукайте у фільмі «Остання відпустка» з Квін Латіфою у головній ролі – його знімали саме у Карлових Варах. Обережно: після його перегляду вам неодмінно захочеться до Чехії, а після поїздки до Карлови Вари< /a> – захочеться жити по-новому.

    Що спробувати у Чехії

    1. “вепреве коліно» (маринована в пиві нога молочного порося)
    2. суп-гуляш у тарілці із хліба
    3. «утопенец» (маринована сарделька)
    4. запечений гусак
    5. «Бехерівка»

    Що подивитись у Чехії

    1. місто Славоніце
    2. Празький Град
    3. заповідник “Чеський рай”
    4. Собор Святої Варвари (Кутна Гора)
    5.Моравія

    Національні свята та вихідні дні Чехії

    1 січня – Новий рік, День оновлення та День відновлення незалежності
    березень-квітень – Великодній понеділок та Великдень
    1 травня – День праці, або Свято кохання
    8 травня – День визволення від фашизму
    5 липня – День апостолів Кирила та Мефодія
    6 липня – День Яна Гуса
    28 жовтня – День незалежності Чехії
    17 жовтня – День боротьби за свободу та демократію
    24 грудня – святвечір
    25-26 грудня – Різдво

    Експрес-інфо країни

    Чехія (Чеська Республіка) – держава у Центральній Європі.

    EU-Czech_Republic.svg

    Прапор Герб

    Столиця – Прага

    Найбільші міста: Прага, Брно, Острава, Пльзень

    Форма правління – Парламентська республіка

    Територія – 78 866 км2 (115-та у світі)

    Населення – 10,5 млн чол. (86-та у світі)

    Офіційна мова – чеська

    Релігія – католицизм

    ІЛР – 0,870 (28-а у світі)

    ВВП – $205,27 млрд (51-а у світі)

    Валюта – чеська крона

    Межує з: Польщею, Німеччиною, Австрією, Словаччиною