• ТОП-15 фактів про Чехію.Вокруг Света. Украина
  ТОП-15 фактів про Чехію
  Подорожі
  Субота, 15 січня 2022

  ТОП-15 фактів про Чехію

  Ян Гус, Франц Кафка, Альфонс Муха, Мілан Кундера, Еміль Шкода - всі ці видатні люди народилися на території сучасної Чехії.
   1. Офіційна назва країни – Чеська Республіка. Сучасна Чехія утворилася внаслідок розпаду Чехословаччини 1 січня 1993 року.
   2. Чехія входить у число найбільш густонаселених країн Європи. На території 78 866 км² проживає 10,5 млн осіб, тобто щільність населення становить 133 осіб/км2 . Причому населення Республіки зростає переважно за рахунок іммігрантів.
   3. Через відсутність міжнародних і внутрішніх конфліктів, а також завдяки низькому рівню злочинності Чехія сьогодні посідає 6-е місце в рейтингу найбезпечніших країн для життя.
   4. У Чехії найвищий у світі рівень споживання пива на душу населення. Кожен чех у середньому випиває 160 л цього хмільного напою на рік. На його основі тут навіть варять супи. Перша броварня в Чехії була відкрита в 993 році. 

  Фото: shutterstock

  5. Чеська Республіка – одна з найменш релігійних країн у світі. Лише 19% її громадян стверджують, що вірять у Бога.

  6. Чехія має багату архітектурну спадщину: 12 пам’яток внесені у список об’єктів ЮНЕСКО. Це зробило туризм одним з головних джерел поповнення державної скарбниці.

  7. Чехію нерідко називають столицею замків: їх у Республіці понад 2000. А Празький Град ще й найбільший у світі. Він має довжину 570 м і ширину – близько 128 м. Загальна його площа дорівнює  сімом футбольним полям.

  Фото: shutterstock

  8. Чехи дуже винахідливий народ. Саме їм спала на думку ідея створити перший заземлений громовідвід, гвинтовий пропелер, сучасний компас, кубики цукру, дугову лампу, пластикову вибухівку і м’які контактні лінзи.

  9. Чеська Республіка має розвинену економіку і високий рівень життя. Фактично це найстабільніша і найуспішніша держава з усіх посткомуністичних. До того ж тут найнижчий рівень безробіття у ЄС.

  10. Заснований у 1348 році Карлов університет у Празі є одним з найстаріших у світі з безперервною діяльністю.

  11. Чехи довго живуть. Середня тривалість життя у чоловіків становить 74,4 року, у жінок – 80,6 років. Це один з найвищих показників у Європі.

  12. Кажуть, в ясну сонячну погоду з деяких районів Праги можна побачити Ейфелеву вежу!

  13. Богемське скло, канцелярія Koh-I-Noor, бехерівка, плакати Альфонса Мухи і пиво – найпопулярніші сувеніри з Чехії.

  Фото: elladofriodemialmohada.com

  14. У Чехії міститься  найменше місто Європи. У Рабштейна (повна назва – Рабштейна над Стршелой) проживає всього 10-20 осіб.

  15. Близько 90% чехів мають середню освіту – це найвищий показник у ЄС (разом з поляками, словаками та словенцями).

  Завантажити ще