Коблеве – це безкраї виноградники, сосновий бір, низка упорядкованих пансіонатів і пляжів, море, сонце і пісок. Словом, відпочинок в чистому вигляді. Звичайно, підводні камені теж є. Село, в якому живуть менш як 2,5 тисячі осіб, щорічно приймає близько 150 тисяч відпочивальників. Іноді може бракувати туалетів, безкоштовних душових кабінок, роздягалень і місця на пляжі. Але в цілому населений пункт справляється з напливом туристів і продовжує розвиватися як курорт.
У Коблеві немає залізничного сполучення і морського порту, тому потрапити на курорт можна лише автомобільним транспортом.
Село міститься в Миколаївській області, але на кордоні з Одеською. Тому до Одеси звідси ближче (автошляхом – 55 км, по прямій – 43 км), ніж до адміністративного центру Миколаєва (автошляхом – 78 км, по прямій – 68 км). Саме тому шлях до Коблева через Одесу, де є міжнародний аеропорт і залізничний вокзал – найпопулярніший серед туристів. Трохи менш затребуваний маршрут з Миколаєва.
У цілому Коблеве зв’язане прямими регулярними автобусними рейсами з багатьма великими містами України. У будь-який сезон сюди можна приїхати з Херсона , Дніпра, Чернігова, Умані , Києва , Вінниці , Львова та ін. Улітку є додаткові прямі рейси з різних міст країни. Також автобусом можна дістатися з деяких міст ближнього зарубіжжя (Кишинів, Мінськ).
У 1787 році почалася чергова російсько-турецька війна за панування на Чорноморському узбережжі. Російська армія на чолі зі знаменитим фельдмаршалом Григорієм Потьомкіним обложила Очаків, що належав Османській імперії. Для евакуації поранених і відпочинку коней неподалік від Очакова – на місці сучасного Коблева – найближчий помічник Потьомкіна, російський князь Григорій Волконський, заклав перевалочний пункт під назвою Постове. З Постового швидко виросло село, яке вже в наступному році було перейменоване в Троїцьке – на честь закінчення будівництва церкви, приуроченого до свята Святої Трійці.
Російська армія перемогла, Очаків і Крим перейшли у володіння імперії, а тим підданим, які особливо відзначилися під час військової кампанії, Катерина II роздала землі. На лівому березі Тилігульського лиману великий наділ отримав колишній шотландець Фома (Томас) Кобле. На честь нього в 1792 році Троїцьке було перейменоване в Коблеве, і носить цю назву досі. Кобле першим почав культивувати на цих землях виноград і помідори – культури, якими зараз славиться південь України.
Як курорт село почало розвиватися лише через 170 років. У середині 1960-х тут почали будувати свої бази відпочинку великі підприємства Молдавії і України. Сьогодні Коблеве – розвинений курорт з сотнями пансіонатів, готелів і розважальних закладів.
Клімат у Коблеві помірно континентальний з теплою зимою і сонячним літом. У цьому регіоні досить часто йдуть дощі, навіть у традиційно сухі літні місяці. Однак опади короткочасні і навряд чи можуть зіпсувати відпочинок.
Середньорічна температура в Коблеві + 10.2 ° C. У найспекотніші місяці (липень-серпень) – температура повітря може триматися на позначці +30 ° C, але завдяки легкому морському бризу переноситься добре.
Море біля берега мілководне, прогрівається швидко і тримає температуру + 20 – 28 ° C весь сезон (з травня по жовтень). Такі умови найбільше підходять сімейним парам з дітьми, а дорослим любителям попірнати може бути нудно.
Узбережжя Коблева простягнулося на 7 кілометрів. Пляжі піщані з дрібним черепашником.
Дістатися з Одеси до Коблева можна на автобусі, маршрутці або таксі. Регулярні автобусні рейси відправляються з Центрального автовокзалу (вул. Колонтаєвська, 58), маршрутки частіше стартують від автостанції “Привокзальна” (поруч із залізничним вокзалом з боку Старосінної площі) або від автовокзалу “Привоз” (вул. Привозная, 14). У високий сезон маршрутки їздять з 6.00 до 21.00 кожні півгодини і вирушають у міру наповнення пасажирами. Час у дорозі – 1,5 години.
У Миколаєві автобуси до Коблева відправляються від автовокзалу “Центральний” (просп. Богоявленський, 21). Маршрутки частіше зупиняються на привокзальній площі залізничного вокзалу «Миколаїв-Пасажирський», а також на автостанції Приміська (просп. Центральний, 26-б). Час у дорозі – близько 2 годин.
Головною визначною пам’яткою Коблева вважається винзавод ПАТ «Коблево». Підприємство було побудоване в 1982 році і зараз є одним з найвідоміших українських виробників вина. Винзавод володіє виноградниками площею понад 2,5 тисячі гектарів, які ростуть поблизу Тилігульського ландшафтного парку.
«Коблево» регулярно проводить ознайомлювальні тури по підприємству. В екскурсію входить не тільки огляд виноградників і виробничих потужностей, а й розповідь про історію заводу, виноградарство, технології виробництва вина і секрети роботи сомельє. Цікавинка екскурсії – відвідування картинної галереї заводу і дегустація вин і бренді. У високий сезон екскурсії проводяться по буднях, кілька разів на день. Тривалість – близько 1,5 година.
У селі немає історичних пам’яток, архітектурних шедеврів, музеїв, галерей і театрів. Однак тут добре розвинені екскурсійні послуги, тому з Коблева легко відправитися на екскурсію по визначних пам’ятках сусідньої Одеси, Миколаєва, Очакова або до руїн античної Ольвії (село Парутине Миколаївської області).
У Коблеві чудово розвинена індустрія розваг, багато в чому орієнтована на дітей. Крім численних надувних бананів, водних мотоциклів і катамаранів на узбережжі тут є два аквапарки, Луна-парк і дельфінарій.
Аквапарк «Коблево» (вул. Морська, 150), що відкрився в 2007 році – найбільший на півдні України. Він займає 4 га на відстані 1 км від моря. У ньому 20 гірок, з яких 9 дорослих, зокрема кілька екстремальних. На території є великий хвилевий басейн з прісною водою і «жабник» для маленьких дітей. Аквапарк має власний міні-готель з рестораном і кафе. Працює з травня по вересень.
Аквапарк «Орбіта» (просп. Курортний, 7) відкрився в 2013 році. Він міститься на території однойменної бази відпочинку. В аквапарку «Орбіта» використовується відфільтрована морська вода. Тут є гірки для дорослих, але найбільше аквапарк славиться дитячою зоною. «Орбіта» пропонує атракціони для малюків від 3-х і дитяче містечко «Райський острів». Аквапарк також працює тільки в літній час.
Луна-парк “Європарк” (просп. Курортний, 34-42) – це кілька десятків атракціонів (зокрема екстремальних), каруселей, гірок, а також тирів і ігрових автоматів.
Дельфінарій «Немо» (вул. Морська, 163) пропонує різні шоу з морськими котиками, морськими левами і дельфінами. Також тут є океанаріум, а також різні контактині програми (занурення з дельфінами, дельфінотерапія тощо). На території дельфінарію працює піцерія.
Поруч з Коблевим міститься Тилігульський лиман. Його довжина сягає 80 кілометрів, ширина – до 3,5 кілометрів, максимальна глибина – близько 20 метрів, прозорість води – до 7 метрів. Це найглибший, найпрозоріший і найчистіший лиман регіону, відокремлений від Чорного моря широким пересипом. Їх з’єднує лише штучно створений канал.
На східному і західному берегах лиману розташовані два однойменні регіональні ландшафтні парки – Тилігульський регіональний ландшафтний парк (Миколаївська область) і Тилігульський регіональний ландшафтний парк (Одеська область). Розташована на лимані Коса Стрілка є державним загальнозоологічним заказником. Тут збереглася унікальна флора і фауна, зокрема види, занесені до Червоної книги України. По краях лиману живуть рожеві пелікани, чорні лелеки, фазани, зайці, лисиці, вовки та ін.
Тилігульський лиман має великі запаси лікувальної сірководневої грязі, що застосовується для лікування декількох десятків різних захворювань. Однак офіційної грязелікарні в цих краях немає, хоча різні проєкти її будівництва вже є на розгляді районних адміністрацій. Наразі лікування відбувається в «дикий» спосіб, тобто відпочивальники селяться в наметах і приймають грязьові ванни, як вміють.
Через постійні вітри лиман чудово підходить для навчання кайтингу (Чілова коса Тилігульського лиману – місце проведення Міжнародних змагань з кайт-серфінгу, а також популярне місце для проведення тренувальних зборів кайт- і віндсерфінгістів). Узагалі, назва лиману походить від тюркських слів «Делі Гель» – Буйне Озеро (deli перекладається як буйний, непередбачуваний, знавіснілий). Тюрки дали лиману цю назву через потужні долинні вітри.
Також на березі Тилігульського лиману розташована перша в Україні устрична ферма “Устриці Скіфії”. У літній сезон на ферму щодня організовують екскурсії з дегустацією вина і молюсків. За устрицями сюди можна з’їздити і просто так, без організованої групи. Дегустаційна зона розташована на березі лиману під навісом.
Крім банки лікувальної Тилігульської грязі, черепашок і стандартних пляжних сувенірів з Коблева можна привезти кілька пляшок вина або бренді торгової марки Koblevo з лімітованих партій. Купити продукцію можна просто на заводі ПАТ «Коблево».
Коблеве – розвинений курорт, тому тут досить багатий вибір закладів громадського харчування. Однак майже до кожного сільського кафе у туристів знаходяться зауваження. Список претензій великий: від повільного обслуговування до відсутності терміналу. Зробити правильний вибір можна, тільки спробувавши, по можливості дізнавшись максимум інформації про місце до замовлення. Чи можна розплатитися карткою, скільки виконується замовлення і чи є дитяче меню – це стандартні питання, які допоможуть не розчаруватися.
Найчастіше туристи рекомендують пляжний ресторан «Мама пляж» (вулиця Набережна, 1). Тут подають страви української, середземноморської та японської кухні, є вегетаріанське меню, а також кальянний зал.
З мережевих закладів у Коблеві можна сміливо перекусити в Celentano Pizza (проспект Курортний, 1) і Pizza Steak (перший ресторан мережі розташований на виході на пляж від готелю «Міленіум», другий – на базі відпочинку «Ракета»).
Також в селі працює кілька популярних нічних клубів.