• Франція

  Мабуть, одна з найромантичніших країн, Франція, знаходиться у Західній Європі. На території в 674 685 км2 розмістилися і піщані пляжі, і засніжені вершини. Найвища точка – гора Монблан (4807 м). Франція межує з Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Монако, Італією, Андоррою та Іспанією. Омивається Атлантичним океаном та Середземним морем.

  Історія Франції

  У перекладі з латині “Франція” означає “земля франків”. Ці західнонімецькі племена об’єдналися в III столітті в племінний союз, а в 486 на чолі з Хлодвігом I завоювали землі на заході Європи. У 496 році він та його соратники прийняли християнство, заручившись таким чином підтримкою духовенства.

  Після смерті Хлодвіга його сини розділили Франкську державу, а в Х столітті їхній рід зовсім припинився. 987 року королем Франції став Гюго Капет, засновник нової династії – Капетингів. Із цим ім’ям пов’язані масштабні хрестові походи та боротьба за владу з Англією.

  У результаті англійський король Едуард III заявив у 1328 про свої права на французький трон. Це стало приводом для початку столітньої війни між цими державами. Хоча насправді війни було кілька, з перервами. Символом цих історичних подій, а також любові до батьківщини стала участь у боях 17-річної Жанни Д’Арк. Вона була впевнена в тому, що послана згори, щоб вигнати з Франції ворогів. І це надихнуло інших. Французька армія вступила в бій з новими силами, і в 1453 англійці капітулювали.

  Виснажена війною монархія потребувала краси та розкоші. І вона отримала їх у надлишку за Франциска I. Король захопився італійським Відродженням і не шкодував грошей на утримання двору. Він запрошував поетів та художників, влаштовував прийоми, будував замки. Найшикарнішим із них став Шамбор.

  Через століття, 1643 року, на трон зійшов ще марнотратніший король – Людовік XIV. Він зібрав мудрих міністрів та сильну армію, але постійні війни та будівництво Версаля розоряли скарбницю. Закінчилося все тим, що він залишив Францію у злиднях і без гідного спадкоємця.

  Всі ці події викликали обурення у простих жителів, і 14 липня 1789 року вони охопили Бастилію. Так розпочалася Велика французька революція. Незабаром король був страчений, влада захопила Наполеон Бонапарт, а Франція стала республікою. Після низки військових перемог успіх від нього відвернувся, і в 1814-му його повалили з престолу.

  Перша світова війна обійшлася Франції дуже дорого: понад мільйон загиблих, зруйновані міста та занепад промисловості. Можливо, тому на початку Другої світової Франція здалася німцям. Повністю звільнена від фашистів країна була у середині 1944 року. Після війни Францію чекала не так економічна, як політична криза. Комуністична партія намагалася захопити владу, але президентом став лідер французького опору Шарль де Голль.

  пам’ятки Франції

  Франція – прекрасна країна. Це вам підтвердить кожен. І справа навіть не в Ейфелевій вежі, яку самі французи спочатку ненавиділи, і над шикарному Версалі, розорив країну XVII столітті. Краса в кованих балконах, у музиці шарманника, в розслабленому способі життя та фільмах про кохання.

  Будете в Парижі – прогуляйтеся по дахах: з торгового центру Printemps та Собору Паризької Богоматері(зараз його дах закрито після пожежі) відкривається запаморочливий вигляд. А налюбувавшись містом, вирушайте до Провансу. Спостерігати цвітіння лавандових полів тут можна з кінця червня до серпня.

  Французька кухня

  Франція – найсмачніша країна. Тут існує цілий культ їжі, а куховарські книги виходять частіше, ніж романи класиків. Гастрономічні уподобання французів, звичайно, відрізняються залежно від регіону, але є й непорушні правила. Наприклад, пити каву з круассаном на сніданок, купувати продукти на місцевому ринку та, головне, насолоджуватися трапезою.

  Французи ніколи не їдять на ходу. Можливо, саме це допомагає їм залишатися стрункими, адже французька кухня є досить калорійною. Головними її складовими є м’ясо, морепродукти, вино та сир. Bon appétit!

  Покупки у Франції

  Франція – модна країна. Хоча стосовно місцевих жителів застосовніше слово «стиль». Французи одягаються досить просто, десь навіть недбалоале в результаті виходить дуже елегантно. Одна деталь може врятувати образ. А цікаві речі затяті модники шукають не в дорогих бутіках у «Галереї Лафайєт», а на блошиних ринках. Тут можна знайти і вінтажну сумку Chanel, і справжню китайську порцеляну, і вінілові платівки відомих шансоньє. Як писав класик, «Париж — єдине у світі місто, де можна добре проводити час, нічим, сутнісно, ​​не займаючись».

  Що спробувати у Франції

  1. устриці
  2. шампанське
  3. сири
  4. фуа-гра
  5. еклери

  Що подивитись у Франції

  1. Лувр
  2. Діснейленд
  3. Версаль
  4. Національний центр мистецтва та культури імені Жоржа Помпіду
  5. цвинтар «Пер-Лашез»

  Національні свята та вихідні Франції

  1 січня – Новий рік
  Квітень — Великдень
  1 травня – День праці
  8 травня – День перемоги
  Квітень – травень – паска
  14 липня – День взяття Бастилії
  15 серпня – Успіння Богородиці
  1 листопада – День Усіх Святих
  11 листопада – День пам’яті, День перемир’я у Першій світовій війні
  25 грудня – Різдво

  Експрес-інфо країни

  Франція (Французька Республіка) – держава у Західній Європі.
  countryMap

  Прапор flag1 Герб gerb1

  Столиця  – Париж

  Найбільші міста: Париж, Марсель, Ліон, Тулуза, Ніцца

  Форма правління  – Президентсько-парламентська республіка

  Територія  – 674 685 км 2 (48-а у світі)

  Населення  – 64,5 млн осіб. (22-а у світі)

  Офіційна мова – французька

  Релігія  – католицизм

  ІЛР  – 0,888 (22-а у світі)

  ВВП  – $2,829 трлн (6-а у світі)

  Валюта  – євро

  Межує з: Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Монако, Італією, Іспанією, Андоррой