Так стверджує команда біологів з Університету Сент-Етьєна (Франція). Вона спостерігала за поведінкою груп бегемотів, що мешкають в заповіднику Мапуту в Мозамбіку.
Дослідники записували різні звуки, властиві членам цих груп. А потім відтворювали записи в різному порядку, щоб визначити реакцію бегемотів на чужі та знайомі голоси.
Дикі бегемоти – істоти досить галасливі. Їхнє “хрипке гудіння” розноситься на величезні відстані. Але й досі функція цих звуків залишалася загадкою.
І ось тепер французька команда встановила, що саме звуки дозволяють цим великим ссавцям відрізняти друзів від ворогів. Та й людей, судячи з усього, тварини впізнають за голосами.
Попри те, що, здавалося б, бегемоти просто байдикували у воді, вони уважно стежили за тим, що відбувається і негайно реагували на аудіозаписи.
Найбільш агресивною їхня реакція була стосовно голосів незнайомих бегемотів. Тварини відповідали на почуте швидшими, гучнішими та частішими криками, що часто супроводжувалися розкиданням екскрементів.
Професор Ніколя Матевон, керівник дослідження, вважає, що за допомогою звуків тварини підтримують соціальні стосунки всередині груп.
Професор Матевон вважає, що такі дослідження важливі зокрема й задля того, щоб і надалі уникати конфліктів між людьми і тваринами.
Ці знання посприяють збереженню популяцій бегемотів. Хоча ці тварини не знаходяться під загрозою зникнення в дикій природі, їх чисельність скорочується.
Результати дослідження опублікував журнал Current Biology.
Раніше портал “Навколо Світу. Україна” розповідав, чому бегемоти люблять сидіти у бруді.
За матеріалами ВВС