• Найчарівніші та рідкісні тварини Австралії переїхали до нової домівки.Вокруг Света. Украина
  Найчарівніші та рідкісні тварини Австралії переїхали до нової домівки
  Тварини
  Субота, 12 лютого 2022

  Найчарівніші та рідкісні тварини Австралії переїхали до нової домівки

  Зоологи дали одним із найчарівніших і рідкісних ендемічних тварин Австралії, малим червонохвостим туанам та намбатам, новий шанс на виживання після того. як переселили їх з одного кінця континенту до іншого.

  Організація зі збереження дикої природи Австралії нещодавно повідомила, що 60 червонохвостих туанів здійснили подорож на відстань 1400 кілометрів. Тварин перевезли з пустельного парку Аліс-Спрінгс на Північній території Маллі-Кліффс на південному сході Нового Південного Уельсу.

  Їх нове помешкання знаходиться в паркових землях площею 9 570 гектарів. Територія парку Маллі-Кліффс обгороджена парканом з електричним струмом, який захищає місцевих тварин від завезених хижаків, таких як кішки та лисиці.

  Червонохвості туани стали п’ятим видом, який заново заселяють у Маллі-Кліффс після того, як обгороджена парканом територія офіційно стала вільною від хижаків у березні 2020 року.

  Екологи сподіваються, що коли крихітні нічні тварини облаштуються на новому місці, населення червонохвостих туанів зросте як мінімум до півтори тисячі особин.

  Фото: AWC/Mt Gibson Wildlife Sanctuary

  Повернення червонохвостих туанів у Маллі-Кліффс є одним з важливих етапів у довгостроковій стратегії, спрямованої на збереження виду. Коли тварини починають жити в різних умовах навколишнього середовища, то вид зберігає здатність до адаптації та еволюційний потенціал. Це допомагає підвищити стійкість популяції до змін клімату, що відбуваються зараз.

  Близько 20 із новоприбулих червонохвостих туанів носять нашийники з передавачами, що дозволить відстежувати їх переміщення, коли вони освоюватимуть нові території. Дані, отримані з нашийників, неоціненні для зоологів. Вони покажуть, яким рослинам тварини віддаватимуть перевагу у якості схованки, куди вони попрямують і відсоток тих, що виживе.

  Довгий шлях намбатів до нового дому.

  Окрім червонохвостих туанів цього тижня й інші тварини переїхали до нового місця проживання в Маллі-Кліффс. 5 намбатів, або сумчастих мурахоїдів, із зоопарку Перта у Західній Австралії та інші 15 намбатів із притулку диких тварин Scotia у Новому Південному Уельсі.

  AWC/Handout

  Намбат

  Намбати з Перта взагалі почали свою тривалу подорож ще на початку грудня. Проте обмеження на подорожі через COVID-19 торкнулися їх також. Внаслідок чого маленькі ссавці більш ніж на місяць застрягли в Аделаїді.

  Зоологи забрали намбатів з Аделаїди та далі переправили їх до нового будинку чартерним рейсом. Повітряна подорож тварин тривала 2 години.

  У Маллі-Кліффс вже проживають кілька намбатів, яких випустили до парку наприкінці 2020 року.

  Зоологи вважають, що нові мешканці зустрінуться зі старожилами парку не раніше, ніж за кілька днів, а то й тижнів. Але вони сподіваються, що ці маленькі звірята потоваришують, і скоро можна буде чекати потомство.

  Фото: Getty Images

  Підтримувати генетичну різноманітність у нових колоніях тварин дуже важливо. Без цього життєздатність популяції невдовзі може опинитися під загрозою.

  Звичайно, таке раптове збільшення чисельності набатів зовсім не потішить термітів парку. Ці невеликі тварини здатні з’їсти понад 20 000 комах на день.

  За оцінками зоологів в Австралії зараз проживає менше тисячі намбатів. Що набагато менше, ніж кількість гігантських панд у світі.

  За матерівалами Xinhus

  Читайте також:

  В Австралії вимирають коали: їх залишилося всього лише 50 тисяч

   

  Завантажити ще