• В Австралії вимирають коали: їх залишилося всього лише 50 тисяч.Вокруг Света. Украина
  В Австралії вимирають коали: їх залишилося всього лише 50 тисяч
  Тварини
  Неділя, 14 листопада 2021

  В Австралії вимирають коали: їх залишилося всього лише 50 тисяч

  В Австралійському фонді коали заявили, що в Австралії залишилося не більш як 80 тисяч коал, назвавши цей вид «функціонально вимерлим».

  Немає сумнівів у тому, що кількість коал у багатьох місцях різко скорочується. Важко точно сказати, скільки саме коал ще залишилося в Австралії, але вони дуже вразливі перед такими загрозами, як збезлісення, лісові пожежі, хвороби і наслідки зміни клімату. Як тільки популяція коал впаде нижче критичної точки, тварини більше не зможуть привести на світ нове покоління. Це може призвести до вимирання всього виду.

  Яку користь коали приносять екосистемі?

  Протягом мільйонів років коали відігравали ключову роль для оздоровлення евкаліптових лісів, поїдаючи верхні листки. На землі їхній послід сприяє переробці і утворенню важливих поживних речовин. Найдавніші відомі останки коали датуються приблизно 30 мільйонами років до н.е. Можливо, колись вони були джерелом харчування для хижаків мегафауни.

  Що значить «функціонально вимерлий»?

  Термін «функціонально вимерлий» може описувати кілька ситуацій. У першому випадку це може стосуватися виду, популяція якого скоротилася до такої міри, що вона більше не може відігравати істотну роль у місцевій екосистемі.

  Термін «функціонально вимерлий» також може описувати популяцію, яка більш не є життєздатною, тобто не може розмножаться. Нарешті, поняття можна застосовуватися до невеликої популяції, яка, хоч і продовжує розмножуватися, страждає від інбридингу – спарювання родинних особин. Це може загрожувати майбутній життєздатності популяції.

  Скільки коал залишилося в Австралії?

  Масштабне дослідження популяції коал в Австралії проводилося в 2016 році; тоді загальна кількість коал в Австралії  за оцінками становила 329 тис. (в діапазоні від 144 тис. до 605 тис.).

  Але жахливі лісові пожежі 2019-2020 років драматично скоротили чисельність коал. За даними Австралійского фонду коал, якщо у 2018 році іх налічувалося 47 745 – 82 170 (вже набагато менше, ніж у 2016-му), то зараз – усього від 32 065 до 57 920 особин, тобто у 10 разів менше, ніж у 2016 році.

  Що загрожує коалам?

  Відомо, що деякі популяції коал у міських районах схильні саме до інбридингу. Генетичні дослідження коал на узбережжі, розташованому за 20 кілометрів на південний схід від Брісбена, показують, що місцева популяція коал страждає від зниження генетичної мінливості.

  Також коали страждають від аномальної спеки, посух та дефіциту води для пиття.

  Основна загроза – втрата середовища проживання. Середовище проживання коали – перш за все це евкаліптові ліси – продовжує швидко зменшуватися, в тому числі в результаті лісових пожеж. Якщо воно не буде захищене, відновлене ​​або розширене, ми дійсно побачимо, як популяції коал стануть «функціонально вимерлими». І всі ми знаємо, що може статися після цього.

  За матеріалами Newsweek

  Завантажити ще