• Британський зоопарк заморожує тканини тварин, що вимирають.Вокруг Света. Украина
  Британський зоопарк заморожує тканини тварин, що вимирають
  Тварини
  Понеділок, 14 лютого 2022

  Британський зоопарк заморожує тканини тварин, що вимирають

  Зоопарк у Девоні розпочав кріогенну заморозку генетичних зразків, щоб урятувати види від зникнення.

  Зоопарк Пейнтона об’єднався з науковою благодійною організацією Nature’s Safe, яка зараз заморозила зразки 82 видів тварин у своїх лабораторіях у Шропширі. Зразки тканин заморожені за температури -196 градусів за Цельсієм. Зоопарк надає зразки тварин, які померли або стерилізовані.

  «Для багатьох видів час спливає. Ми постійно працюємо над збереженням тварин. Але є багато видів, для яких проблеми, з якими вони стикаються в дикій природі, особливо передбачувані. Гарантія існування цих видів, що ми можемо зберегти їхній генетичний матеріал для майбутнього використання», — сказав Стів Неш із Wild Planet Trust, який керує зоопарком.

  Операція є дітищем співзасновника Nature’s Safe Талліса Метсона. Його організація спочатку спеціалізувалася на заморожуванні сперми цінних коней, яка продовжується, але тепер вона розширилася до збереження ДНК та генетичних зразків тварин, що знаходяться під загрозою зникнення.

  «Ми можемо повернути ці зразки до життя через 10, 20, 30, 1000 років і, сподіваюся, зупинити процес вимирання та уповільнити втрату різноманітності на планеті. Теоретично найближчими роками ми можемо перетворити цей зразок шкіри на сперму та яйцеклітину. Сьогодні це зовсім неймовірно. Але наука рухається вперед величезними темпами», – сказав він.

  Nature’s Safe — один із перших у Європі живих біобанків, присвячений збереженню видів, що зникають. Благодійна організація заявляє, що близько 40 тисяч видів перебувають на межі зникнення.

  Технологія кріозаморозки тканин тварин уже кілька років використовується у зоопарку Сан-Дієго, де зберігається найбільша колекція зразків у світі.

  За матеріалами Sky news

   

  Завантажити ще