• Бельгія

  Королівство Бельгія розташоване в північно-західній частині Європи, на узбережжі Північного моря. Межує з Нідерландами, Німеччиною, Францією та Люксембургом. Бельгія належить до найменших держав Європи: її площа становить 30 528 км2. У столиці країни, Брюсселі знаходяться штаб-квартири ЄС і НАТО.

  Історія Бельгії

  Свою назву Бельгія одержала від кельтського племені білгів, землі яких у 57 р. до н. е. захопив Юлій Цезар. До V століття ця територія належала Римській імперії, потім була захоплена франками, а у VIII столітті стала частиною імперії Карла Великого – яка, утім, незабаром розпалася.

  Незважаючи на перипетії в політичній системі Європи, життя Бельгії йшло своєю чергою. Міста активно розвивалися, населення відточувало навички у ремеслі, а море стало головним торговим шляхом. Протягом кількох наступних століть європейська знать укладала вигідні шлюби, шукала союзників і ділила владу, а землі Бельгії неодноразово ставали предметом торгів.

  Нарешті 1830 року, натхненні революцією у Франції, бельгійці розпочали власну боротьбу за незалежність. Було створено Національний конгрес, і Шарль Рожье очолив тимчасовий уряд. Відповідно до нової конституції, виконавча влада належала королю та прем’єр-міністру, а законодавча була розділена між королем, парламентом та міністрами. Першим королем незалежної Бельгії у 1831 році став Леопольд Саксен-Кобурзький.

  Друга половина ХIХ століття пройшла в Бельгії під егідою активного розвитку промисловості та стрімкого економічного зростання. Основні ставки було зроблено на добування вугілля, машинобудування та будівництво залізниць. І, треба сказати, бельгійці дуже досягли успіху в цих сферах. Хоча ризик бути захопленими однією із сусідніх країн залишався. І це сталося 1914 року, коли німецькі війська вторглися на територію Бельгії. Перша світова війна зруйнувала економіку країни. Крім того, згідно з Версальським мирним договором, герцогство Люксембург відтепер ставало незалежною державою.

  Бельгійці ще не встигли впоратися з економічною кризою та відбудувати міста, як розпочався новий період німецької окупації. Схаменутися після Другої світової війни бельгійцям допомогла ідея європейської єдності. У 1948 році Бельгія вступила до Західного союзу, а у 1949-му увійшла до НАТО.

  Визначні місця Бельгії

  Бельгія – мальовнича європейська країна з багатовіковою історією. Щільність культурних об’єктів на квадратний метр просто зашкалює. І не лише у столиці, а й у багатьох інших містах. При цьому тут ніколи не буває нудно.

  Одним із символів Брюсселя, наприклад, є “Пісяючий хлопчик”. Бронзова статуя настільки популярна, що її статуетки стали чи не головним сувеніром із Бельгії.

  Познайомитись одразу з усіма головними пам’ятками Європи можна у Брюссельському парку мініатюр. Будинки – а їх тут 350 – виконані масштабом 1:25. Крім того, деякі експонати «живі», наприклад, вітряки, кораблики та потяги.

  Щоб відчути дух історії, вирушайте в Брюгге. Це казкове місто з його численними каналами називають Бельгійською Венецією. Найкращий спосіб розглянути його ближче – це сісти у човен. Деякі будівлі видно лише з води. Одним із найкрасивіших є Монастир бігинок. Йому вже понад 700 років, але він досі навіює спокій та умиротворення.

  А в Антверпені обов’язково відвідайте Королівський музей образотворчих мистецтв. Понад 7 тисяч картин, гравюр та скульптур періоду XIV–XX століть. У Музеї представлені роботи Амедео Модільяні, Тіціана, Пауля Рубенса, Едгара Дега та багатьох інших видатних майстрів. Тут же, в Антверпені, знаходиться і Будинок Рубенса, який, за чутками, він сам і був спроектований. Він цікавий як будинок знаменитого художника, а й як приклад побуту часів середньовіччя і бароко. Нарешті, приділіть увагу й оновленому музею сучасного мистецтва.

  Окрім помпезних площ та монументальних будівель, у Бельгії є безліч цікавих музеїв. Один з них – Музей природничих наук в Брюсселі . Тут зберігається найбільша в Європі колекція скелетів тиранозаврів, велоцирапторів, диплодоків та їх давніх товаришів.

  Цікаво, що бельгійці майже ніколи не їдять вдома, віддаючи перевагу різноманітним кафе та пабам. При цьому місцеві страви є досить простими, але дуже калорійними.

  Що спробувати у Бельгії

  1.шоколад
  2.пиво (тут його варять 800 сортів);
  3.льєзькі вафлі;
  4. фламандське рагу;
  5. картопля фрі (Бельгія – його батьківщина).

  Що подивитись у Бельгії

  1. святкування з нагоди Національного дня Бельгії (21 липня);
  2.Карнавал у Бінші(Бінш, перші три дня Великого посту перед католицьким Великоднем);
  3.Фестиваль шоколаду (Брюгге, дата);
  4. Народний фестиваль «Гентські свята» (Гент, 15 – 24 липня);
  5. міжнародний джаз-фестиваль «Джаз Мідделхейм» (12-15 серпня, Антверпен).

  Державні свята Бельгії

  1-2 січня – Новий рік
  31 березня-1 квітня – Великдень
  1-2 травня – Свято весни та праці
  9 травня – Вознесіння Господнє
  19 травня – День Святої Трійці
  20 травня – Духів День
  21 липня – Національний день Бельгії
  15 серпня – Воздвиження
  27 вересня – Національне свято
  1 листопада – День усіх святих
  15 листопада – День Королівської династії, національне свято
  25 грудня – Різдво

  Експрес-інфо країни

  Бельгія (Королівство Бельгія) – держава у Європі.

  Прапор Герб

  Столиця – Брюссель

  Найбільші міста: Брюссель, Антверпен, Гент, Льєж, Шарлеруа, Брюгге

  Форма правління – Федеративна держава, яка є конституційною монархією

  Територія – 30 528 км2 (139-та у світі)

  Населення – 11,2 млн чол. (77-а у світі)

  Офіційні мови – нідерландська, французька, німецька

  Релігія – католицизм

  ІЛР – 0,890 (21-а у світі)

  ВВП – $531,5 млрд (25-та у світі)

  Валюта – євро

  Межує з: Нідерландами, Німеччиною, Люксембургом, Францією