• Білорусь

    Республіка Білорусь знаходиться у Східній Європі. Рельєф переважно рівнинний, із численними лісистими долинами, що становлять близько 45% території. Завдяки їм Білорусь часто називають «легкими Європи». Загальна площа країни дорівнює 207600 км 2.

    На північному заході Білорусь межує з Литвою, на півночі – з Латвією, на північному сході та сході – з Росією, на півдні – з Україною, а на заході – з Польщею.

    Історія Білорусі

    З IX по XII століття землі нинішньої Білорусі входили до складу Київської Русі, але після монголо-татарської навали опинилися під владою Великого князівства Литовського. У 1569 році Литва, перебуваючи за крок від поразки в Лівонській війні, підписала угоду з Польщею – Люблінську унію. Результатом цього союзу стало поява нової федеративної держави Речі Посполитої.

    Вплив Польщі став помітним одразу у кількох сферах життя. По-перше, білоруському населенню довелося змиритися з догмами католицької церкви. У 1596 р. рішенням Брестської унії Річ Посполита опинилася в підпорядкуванні Папи римського. По-друге, польською заговорила вся дворянська еліта. Ну, і, нарешті, Білорусь стала головною ареною військових дій між Польщею, Росією та Швецією.

    У середині XVIII століття Річ Посполита почала втрачати свою колишню міць, а з нею і незалежність. Це спричинило те, що її територію розділили між собою Пруссія, Росія та Австрія. Майже вся Білорусь тоді відійшла до Російської імперії. Незважаючи на те, що місцева полонізована шляхта не підтримувала нової влади, в 1839 році дія Брестської унії була скасована і всі жителі перейшли під протекторат Російської православної церкви.

    У 1919 році було створено Білоруську Радянську Соціалістичну Республіку, яка згодом увійшла до складу СРСР. Далі події розвивалися за відомим сценарієм: колективізація, індустріалізація, сталінські репресії та війна.

    Незалежність Білорусь набула 1991 року, після розпаду Радянського Союзу. Нова держава отримала назву Республіка Білорусь зі столицею Мінську.

    Визначні пам’ятки Білорусі

    Події минулого назавжди змінили зовнішній вигляд Білорусі. Після Другої світової війни у ​​Мінську вціліло лише 70 будівель. Проте столицю неймовірно швидко відбудували, і сьогодні це охайне європейське місто . Серед головних визначних пам’яток Мінська – Костел Святого Симеона та Святої Єлени, Верхнє місто та Національна бібліотека. Остання, до речі, має форму діаманта. Увечері будівля має особливо ефектний вигляд.

    За 112 км на південний захід від Мінська знаходиться знаменитий Несвіжський палацово-парковий комплекс, який є одним із найкрасивіших у Європі. Про розкішні інтер’єри та скарби Радзівілів, яким колись належав замок, досі ходять легенди. У 2005-му Несвіж був внесений до список всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Так само, як і Мирський замковий комплекс у Гродненській області. Різні його частини мають риси готики, бароко та ренесансу. Сьогодні тут нерідко проводять різноманітні культурні заходи: лицарські турніри, фестивалі та театралізовані вистави.

    Ще одним предметом гордості білорусів є Біловезька пуща. Цей заповідник площею понад 152 км2 – один із найстаріших у світі. Він був заснований ще 1409 року. Саме особливий статус парку допоміг зберегти таких рідкісних тварин, як зубри. За кількістю та різноманітністю флори та фауни Біловезька пуща не має аналогів у Європі. На її території також відкрито Музей природи, що складається із 7 тематичних залів.

    Що подивитися в Білорусі

    1. Несвіжський замок;
    2. Біловезька пуща;
    3. Гродненський зоопарк;
    4. Брестська фортеця;
    5. Національний парк «Браславські озера».

    Національні свята

    1 січня – Новий рік
    7 січня – православне Різдво
    8 березня – Міжнародний жіночий день
    15 березня – День Конституції
    березень-травень – Великдень
    1 травня – День праці
    9 травня День Перемоги
    14 травня – Радуниця
    3 липня – День незалежності
    2 листопада – католицький День пам’яті (День поминання предків) «Дзяди»
    25 грудня – католицьке Різдво

    Експрес-інфо країни

    Білорусь – держава у Східній Європі.

    Прапор  Герб

     

    Столиця – Мінськ

    Найбільші міста: Мінськ, Гомель, Могильов, Вітебськ, Гродно, Брест

    Форма правління – Президентська республіка

    Територія – 207 600 км2(84-а у світі)

    Населення– 9,5 млн чол. (93-та у світі)

    Офіційні мови: білоруська, російська

    Релігія  – православ’я

    ІЛР–– 0,798 (50-та у світі)

    ВВП – $76,1 млрд (67-а у світі)

    Валюта  – білоруський рубль

    Граничує з: Литвою, Латвією, Україною, Польщею, Росією