• Португалія

  Португалія – держава в Західній Європі, в склад якого входить частина Піренейського півострова, Азорські острови та Мадейра. Її площа дорівнює 92151 км 2. Країна межує з Іспанією та омивається Атлантичним океаном.

  Історія Португалії

  Своєю назвою Португалія зобов’язана маленькому порту Портус Кале (нині передмістя Порту). Протягом шести століть уся її територія належала Римській імперії. За цей час тут міцно вкорінилося християнство, були збудовані дороги та мости. А ще римляни принесли із собою нові культури: пшеницю, ячмінь, оливки та виноград. Після падіння імперії до Португалії прийшли маври, мусульмани із Північної Африки. Але християнам вдалося відвоювати у арабів острів.

  З кінця ХІ до середини ХІІІ століття тривав процес формування самостійного Королівства Португалії. Його засновником вважають Афонсу I. Справжня епоха розквіту країни настала під час правління короля Дініша (1279-1325). Будувалися нові міста, розвивалася культура, мистецтво, було відкрито Університет Коїмбри. А колоніальна експансія в Африці та географічні відкриття зробили Португалію провідною морською країною Західної Європи. Але цей успіх мав зворотний бік: утримання військового флоту, який охороняв нові землі, спустошував скарбницю. Разом із відсутністю мудрого лідера та безграмотною зовнішньою політикою це призвело до того, що Португалія на 60 років перейшла під керівництво Іспанії. Відновити незалежність державі вдалося в 1641 за допомогою англійської армії.

  Протягом XVIII-XIX століть Португалія зазнавала міжусобних сутичок і боролася з кризами, що загрожували їй банкрутством. У 1910 році революціонери повалили монархію та проголосили Португалію республікою. Було проведено низку реформ та сформовано перший парламент. У 1986 Португалія стала членом Європейського економічного співтовариства (з 1992 Європейський Союз).

  Визначні місця Португалії

  Португалія – барвиста країна з багатою культурною спадщиною, а її столиця Лісабон – одне з найдавніших міст світу. Він навіть старший за Лондон, Париж і Рим.

  Особливу чарівність Лісабону надають вузькі вулички, вимощені бруківкою, круті сходи та казкові фасади старих будинків, облицьовані плиткою. «азулежу». У Португалію глазурований кахель принесли араби, і він настільки сподобався місцевим жителям, що вони стали класти його практично скрізь: на стіни, на підлогу і навіть на стелю.

  Найстаріші азулежу, датовані XV століттям, можна побачити в Королівському. палаці в Сінтрі і в монастирі Консейсан у Біжі. Є такий кахель і на найстарішій книгарні Європи. Він називається The Bertrand Bookstore. Його відкрили ще 1732 року, тому сяда точно варто зазирнути.

  До речі, розписні плиточки – один з найпопулярніших сувенірів. Можна купити підробку у вигляді магнітика на холодильник або витратитися на справжню азулежу, яка відпала від якогось старого будинку. Такі тут також продаються.

  Португалія була б не без футболу. Місцеві просто шаленіють від цієї гри, а Кріштіану Роналду давно вважається національним героєм. На його честь тут навіть цілий музей відчинили. Він знаходиться на острові Мадейра, звідки спортсмен родом. У музеї виставлено понад сто футбольних трофеїв, зокрема «Золота бутса» та «Золотий м’яч». Цвях програми – статуя Роналду на повний зріст.

  Серфінг у Португалії

  Але крім футболу в Португалії є ідеальні умови для заняття ще одним веселим видом спорту – серфінгом. Найкращі хвилі з жовтня до травня. Але якщо ви новачок, приїжджайте на початку осені. Пеніше за 90 км від Лісабона цілком заслужено називають столицею хвиль у Португалії.

  Тут є споти і тим, хто вперше намагається стати на дошку, і тим, хто приїжджає відточувати свої навички. До речі, професіонали можуть спробувати свої сили в етапі. Кубка світу ASP World Tour, який щорічно проходить у Пеніші.

  Що спробувати у Португалії

  1. «бакаляу» (сушена солона тріска)
  2. «Калду верде» (пряний суп)
  3. «Карне де порко» (смажена свинина з молюсками)
  4. марципани
  5. портвейн

  Що дивитисяеть у Португалії

  1. Національний музей старовинного мистецтва (Лісабон)
  2. місто Азенаш-ду-Мар
  3. Музей трамваїв (Порту)
  4. Палац Монсеррат (Сінтра)
  5. пляж Карвальо

  Національні свята та вихідні дні

  1 січня – Новий рік
  лютий-березень – Карнавальний вівторок (день напередодні Великого посту)
  березень-квітень – Велика чи Пристрасна п’ятниця
  березень-квітень – Великдень
  25 Квітня – День свободи, річниця революції 1974 року
  1 травня – День праці
  травень-червень – Свято тіла Христового
  10 червня – День Португалії
  15 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці
  5 жовтня – День Республіки
  1 листопада – День усіх святих
  1 грудня – День незалежності
  8 грудня – День Непорочного Зачаття
  25 грудня – Різдво

  Експрес-інфо країни

  Португалія (Португальська Республіка) – найзахідніша держава в континентальній

  Європі.

  EU-Portugal_with_islands_circled.svg

  Прапор Герб

  Столиця  – Лісабон

  Найбільші міста: Лісабон, Порту

  Форма правління – Парламентська республіка

  Територія  – 92 151 км 2 (109-та у світі)

  Населення  – 10,54 млн чол. (87-а у світі)

  Офіційна мова – португальська

  Релігія  – католицизм

  ІЛР  – 0,830 (43-та у світі)

  ВВП  – $230,1 млрд (46-а у світі)

  Валюта  – євро

  Граничить з Іспанією