• 15 цікавих фактів про Португалію.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Португалію
  Подорожі
  П'ятниця, 7 січня 2022

  15 цікавих фактів про Португалію

  Португалія - одна з найдавніших європейських країн і найзахідніша точка Євразії.

  1. Португальська Республіка (República Portuguesa) завдячує своєю назвою другому за величиною місту країни – Порту. Сьогодні Португалія складається з материкової частини на Піренейському півострові, Азорських островів і Мадейри.

  2. Португальська є офіційною мовою у восьми інших країнах, крім Португалії. Це шоста за поширеністю мова у світі: нею розмовляють понад 240 млн осіб. Близько 80% носіїв португальської живуть у Бразилії.

  3. Близько 81% жителів Португалії – католики. Християнство прийшло до Португалії ще в І столітті, коли вона входила до складу Римської імперії. Більшість традиційних фестивалів та ярмарків країни мають релігійне коріння.

  Жеронимуш

  Монастырь Жеронимуш, Лиссабон

  фото: travel.rambler.ru

  4. Португалія стала шостою країною в Європі, що легалізувала одностатеві шлюби. Це сталося в 2010 році.

  5. Шестисмуговий вантовий міст Васко да Гама в Лісабоні – найдовший у Європі (17,2 км). Його відкрили з нагоди всесвітньої виставки «Експо-98», присвяченої 500-річчю відкриття Васко да Гама морського шляху до Індії.

  6. У Португалії міститься найзахідніша географічна точка Євразії – мис Рока (Кабо-да-Рока). Вона розташована за 40 км від Лісабона.

  7. У Португалії американському серфінгісту Гарретту Макнамара (Garrett McNamara) вдалося підкорити найбільшу у світі хвилю. У лютому 2011 року спортсмен зловив хвилю заввишки 23.77 м. Це досягнення було занесене у книгу рекордів Гіннесса. У 2013-му Манамара побив власний рекорд, підкоривши хвилю понад 30 м.

  фото: tengasepresente.blogspot.com

  фото: tengasepresente.blogspot.com

  8. Більше половини всіх винних корків у світі родом з Португалії. Країна лідирує у виробництві та переробці пробки коркового дуба.

  9. Найстаріший у світі книжковий магазин міститься у Лісабоні. «Бертранд» (Livraria Bertrand) був відкритий ще в 1732 році. Сьогодні під цим ім’ям існує ціла мережа книжкових крамниць по всій Португалії.

  фото: ecoleft.gr

  фото: ecoleft.gr

  10. Національним музичним надбанням Португалії є фаду (від лат. Fatum – доля) – традиційний музичний стиль. Фаду можна співати або просто читати під музику. Це також може бути гра на гітарі без пісні.

  11. Третина населення Португалії не має освіти. Зате практично кожен житель країни володіє хоча б одним музичним інструментом.

  12. Найпопулярнішим видом спорту в Португалії є футбол . Збірна країни виграла Чемпіонат Європи-2016.

  сборная Португалии

  фото: mignews.ru

  13.  У листопаді 1755 р. у Португалії стався дуже потужний землетрус, що спричинив не менш жахливе цунамі. У результаті столиця країни Лісабон була повністю зруйнована. Місто було відновлено наприкінці XVIII століття.

  14. Кордони Португалії  у їхньому нинішньому вигляді не змінювалися з 1249 року.

  15. Першу у світі навколосвітню подорож здійснив португальський мореплавець Фердинанд Магеллан. Морська експедиція під його керівництвом почалася 20 вересня 1519 року і тривала до 6 вересня 1522 року.