Туреччина давно здобула репутацію країни-курорту. Цьому значною мірою сприяло відповідне географічне розташування. Туреччина знаходиться на південному заході Азії і частково в Європі, між Чорним і Середземними морями. Крім того, країну омивають Егейське та Мармурове моря. Туреччина межує з Грузією, Вірменією, Азербайджаном, Іраном, Іраком, Сирією, Грецією та Болгарією.
Історія Туреччини включає три найважливіші періоди. Перший – це історія Анатолії, до приходу хетів, фракійців, еллінів та візантійців, які є предками сучасних турків. По-друге, історія тюркських народів, у тому числі сельджуків, які принесли до Анатолія іслам та турецьку мову. І по-третє, це період існування Османської імперії, панісламської держави, яка протягом багатьох століть була могутньою державою.
Турки почали заселяти Анатолію на початку XI століття шляхом постійних міграцій та вторгнень. Незабаром вони створили власне царство Сельджука, яке, втім, було зруйноване внаслідок монгольської навали на початку XIV століття. У 1299 року тюркські племена створили Османську імперію – одне з наймогутніших держав, яке охоплювало землі трьох континентах і проіснувало до кінця Першої світової вони.
З XVI століття Османська імперія почала програвати Європі в економічній та військовій сферах. Країни Європи швидко розвивалися за рахунок колонізації нових територій та промислової революції, тоді як турки продовжували жити за старими законами. А націоналістичний рух, поява революційних політичних сил та Перша світова війна привели Османську імперію до остаточного падіння. У 1923 році було проголошено Турецьку республіку. Першим президентом нової держави став Мустафа Кемаль.
Чарівність Туреччини зіткане з приголомшливих пейзажів таких місць, як Каппадокія та Памуккале, постійних сюрпризів, передбачених її легендарною історією та привабливих місцевих жителів, завжди готових поспілкуватися на будь-які теми. Як каже стара турецька приказка, «Одна чашка кави, випита разом, може стати початком сорокарічної дружби».
Згідно з легендою, у VI столітті імператору Юстиніану приснився янгол, який звелів йому збудувати величний храм. До 537 року Собор Святої Софії в Стамбулі був готовий. Кажуть, що саме він став прообразом Софійського собору у Києві. З 1935 року у храмі відкрито музей. А прямо навпроти знаходиться ще одна турецька святиня – Блакитна мечеть. Молодий султан Ахмед І звів її, щоб умилостивити Аллаха, адже Туреччина ніяк не могла оговтатися від воєн з Австрією та Іраном. Будівництво мечеті завершилося 1616 року. А Блакитний її називають через неземне світло, яке проникає сюди крізь 260 вікон. Сьогодні у Мечеті нерідко проводять музично-світлові шоу.
Турки, поза сумнівом, пишаються величчю та контрастами своєї країни. Від пляжів Анталії до Понтійських гір, від галасливих ринків до не менш гучних дискотек, від національних парків до старих східних кварталів – Туреччина вміє дивувати.
Кава та кулінарія взагалі – це частина турецької культури. Почніть із традиційних місцевих закусок мезе, потім покуштуйте турецький плов, який тут називають «пілав», і закінчіть свою трапезу міцною кавою зі шматочком пахлави. А добре підкріпившись, вирушайте знайомитися з історичною спадщиною Туреччини.
1. «Кебаб» (страва з баранини)
2. «бурек» (закритий пиріг з різними начинками)
3. «кефт» (тефтелі з рубаної яловичини або баранини)
4. десерти: пахлава, чурчхела, рахат-лукум
5. кава
1. Собор Святої Софії
2. Блакитна мечеть
3. Памуккале
4. Національний парк Гереме
5. Палац Топкапи
1 січня – Новий рік
23 квітня – День незалежності
1 травня – День праці (зазначається лише у Стамбулі)
23 травня – Взяття Стамбула османами (зазначається лише у столиці, в інших містах – робітникдень)
1 липня – Морський день (банки та офіси відкриті)
26 серпня – День збройних сил (банки та офіси відкриті).
30 серпня – День перемоги
28-29 жовтня – День проголошення республіки(28 жовтня – неповний робочий день)
10 листопада о 9.05 вся країна хвилиною мовчання вшановує пам’ять Кемаля Ататюрка
Туреччина (Турецька Республіка) – держава, розташована в Південно-Західній Азії та частково в Південно-Східній Європі.
Прапор | Герб |
Столиця – Анкара
Найбільші міста: Стамбул, Анкара, Ізмір, Бурса, Адана, Анталья, Конья
Форма правління – Парламентсько-президентська республіка
Територія – 783562 км2 (36-та у світі)
Населення – 78,74 млн чол. (18-та у світі)
Офіційна мова – турецька
Релігія – мусульманство
ІЛР – 0,761 (72-а у світі)
ВВП – $798,42 млрд (18-а у світі)
Валюта – турецька ліра
Межує з: Грузією, Вірменією, Азербайджаном, Іраном, Іраком, Сирією, Грецією, Болгарією