Понеділок, 21 лютого 2022
Ще у вересні ми з друзями вирішили провести сльоту і депресивну українську зиму в теплих краях. Для кожного з нас цей досвід тривалої відпустки мав стати першим, тому всю інформацію для підготовки ми по крихтах збирали з інтернету та оповідань знайомих.
При виборі країни головним критерієм була мінімальна складність підготовки документів та стабільність ковідної ситуації. З різних причин ми відкинули В’єтнам, Балі, Шрі-Ланку, і зрештою зупинилися на Таїланді. Складно сказати, наскільки правильним було це рішення, тому що в результаті все одно довелося понервувати.
План мандрівки був такий:
Квитки куплені, готель у Бангкоку та вілла на Пхукеті оплачені, залишається тільки підібрати житло на островах та заповнити ThaiPass. І якщо не відтягувати останній пункт додня відльоту, то всі ваші плани на Таїланд втіляться в життя. Ми ж не надали цьому належного значення та отримали чудовий урок на майбутнє.
Thailand Pass – це веб-система для подачі повідомлень про в’їзд на територію Королівства Таїланд, офіційно запущену 1 листопада. Після схвалення ви отримаєте QR-код, який потрібний кожному мандрівнику для в’їзду в країну. Отримати її можна тут: https://tp.consular.go.th/.
При заповненні форми необхідно надати:
Поки ми тягнули із заповненням цієї складної форми, Таїланд змінив правила в’їзду та залишив відкритим лише Пхукет. Це нововведення не поширювалося тільки на тих мандрівників, які встигли отримати ThaiPass. Звісно, це не про нашу компанію. Ми прочитали новини, поскаржилися один одному на свою неорганізованість, а потім поміняли квитки з Бангкока на Пхукет та кинулися заповнювати форму на перепустку.
Як виявилося, правила в’їзду, що змінюються, – це не єдина причина не затягувати з оформленням тайпасу. На офіційному сайті написано, що термін розгляду заявки становить від 3 до 7 днів. Насправді очікування може тривати набагато довше.
Ми зачекали 10 днів, не отримали відповіді та за тиждень до вильоту вирішили діяти. Дзвонили та писали за всілякими номерами та поштами, нижче наводжу лише частину з них:
За номерами техпідтримки додзвонитися майже неможливо. Я дзвонила о третій годині ночі (за тайським часом це початок робочого дня). Тільки один раз слухавку взяв оператор, який не володів англійською мовою і три хвилини пояснював мені, що не може допомогти і потрібно дзвонити за іншим номером. Я терпляче записала продиктовані цифри, але туди додзвонитися вже не вийшло.
Складно сказати, що саме допомогло нам отримати довгоочікувані перепустки, але найімовірніше головну роль зіграла пошта support@tp.consular.go.th. Туди ми надіслали листа з лаконічним описом нашої проблеми, даними закордонних паспортів та номерами заявок на ThaiPass. Наступного дня три з чотирьох заявок було схвалено, а по одній прийшло відхилення. Причина – відсутність оплати ПЛР-тестів. Так, три схвалені заявки теж були заповнені без цього пункту… (ми вирішили не оплачувати тести до отримання перепустки, тому що для цих документів навіть немає окремої графи та завантажити їх можна лише у “додаткові файли” наприкінці заявки). Але комусь пощастило більше, а хтось оформляв заявку по другому колу і ще два дні намагався достукатися до тайських чиновників у фейсбуці та твіттері, неодноразово писав на офіційні пошти та псував собі нерви.
У результаті перепустку отримали всі. Тому отримання перепустки до Таїланду – це майже лотерея. Наша історія тому добрий приклад, а різні форуми кишать сотнями ще більш неймовірних випадків. Якщо ви хочете потрапити до Королівства, уникнувши таких ситуацій, подбайте про свою перепустку мінімум за місяць до дати вильоту.
Уважно перечитайте список документів і не допускайте помилок під час заповнення. Будь-яка неправильна літера чи цифра може стати причиною відмови.
Обов’язковою умовою в’їзду до Таїланду є негативний ПЛР-тест, зроблений не менш ніж за 72 години до прильоту. Враховуйте, що переліт триває близько 16-ї години і що чекати на результати тесту потрібно мінімум півдня. Результат повинен бути в друкованому вигляді і зі штрих-кодом, тому намагайтеся знайти хорошу сертифіковану лабораторію. Я обрала Lancet та проблем не було. Якщо робити тест до 12 години дня, результат отримаєте ввечері того ж дня.
Усе. Ви пройшли крізь вогонь та воду, залишилися лише мідні труби у вигляді тривалого перельоту. Хоча, якщо летіти Qatar Airways, то навіть 16 годин з пересадкою складно буде назвати випробуванням.
Катарські авіалінії не дарма вважаються найкращими у світі. У літаку у кожного пасажира є особистий екран із фільмами та іграми, включено дворазове харчування та доступ до безлімітного алкоголю. Вам видадуть набір з навушниками, маскою для сну, антисептиком, зубною пастою та щіткою.
Сонні, у спортивних костюмах, ми виходимо з літака у 30-градусну спеку. Хочеться якнайшвидше в готель – сходити в душ і відіспатися. Залишається лише відстояти величезну чергу та здати ПЛР-тест. Якщо в Україні проводять безболісний забір слини, то тут будьте готові до неприємних відчуттів. Вся наша компанія зустрілася після процедури у сльозах. Чи то від болю після проникнення ватної палички в ніс (за відчуттям – у самий мозок), чи то від щастя, що все це закінчилося.
Негативні результати прийшли через 6 годин, коли ми розходилися з вечерею в готелі. З цього моменту можна спокійно гуляти, їздити на пляж, магазини, і куди вашій душі завгодно, але жити в готелі SHA+ необхідно протягом семи днів. Це не приносить жодних незручностей, тим більше, якщо ваш готель розташований недалеко від такого пляжу!
Про життя на Пхукеті, пляжі, ресторани та пам’ятки читайте у наступних блогах.
Читайте також:
Столицю Таїланду перейменували: як називатиметься Бангкок