• Столицю Таїланду перейменували: як називатиметься Бангкок.Вокруг Света. Украина
  Столицю Таїланду перейменували: як називатиметься Бангкок
  Подорожі
  Четвер, 17 лютого 2022

  Столицю Таїланду перейменували: як називатиметься Бангкок

  Новою офіційною назвою столиці Королівства Таїланд стане Крунг Тхеп Маха Накхо, що означає «Місто ангелів, велике місто».

  Пропозицію про перейменування міста зробив комітет Офісу Королівського товариства (ORST) для відповідності назви «поточної ситуації». Кабінет міністрів країни схвалив проект, проте рішення ще не пройшло перевірку комітету із законотворчості та не набуло чинності.

  Рішення влади викликало критику місцевого населення, тому для неофіційних потреб Офіс Королівського товариства також залишив стару назву, яка писатиметься у дужках поруч із новою.

  Назва «Бангкок» офіційно використовується з листопада 2001 року за рішенням того ж таки Офісу Королівського товариства. Назва походить від старих районів Бангкока, які зараз є частиною великого мегаполісу столиці – Бангкок Ной та Бангкок Яй. Історично склалося так, що воно почало використовуватися повсюдно для всього міста.

  Слово «Бангкок» з’явилося у XVIII столітті завдяки іноземцям, які спотворили назву невеликого порту «Банг Макок», що означає «Село диких слив» (точніше, плодів макоку, або ж амбарели — місцевої тропічної рослини).

  Що ж до нової назви Крунг Тхеп Маха Накхо, то вона походить від офіційної назви міста, даного йому королем Рамою I в 1782 році. Ця назва Бангкока включена до Книги рекордів Гіннесса як найдовша у світі географічна назва, що складається зі 168 літер. Воно звучить так: Крунг Тхеп Маханакхон Амон Раттанакосін Махінтараюттхая Махаділок Пхоп Нопарат Ратчатхані Буріром Удомратчанівет Махасатан Амон Піман Аватан Сатіт Саккатхаттійя Вітсанукам Прасіт, що приблизно означає «Місто ангелів, велике місто, місто — вічний скарб, неприступне місто Бога Індри, велична столиця світу, обдарована дев’ятьма дорогоцінним камінням, щасливе місто, сповнений величезний Королівський Палац, що нагадує божественну обитель, де царює Індрой та побудований Вішвакарманом».

  За матеріалами Bangkok Post

  Фото: Depositphotos