• Хургада

    Хургада – надзвичайно популярний курорт Єгипту. Мандрівники люблять його за сонце, яке світить і гріє тут у  будь-який час року. За лагуни з кораловими рифами і фантастично гарними морськими мешканцями.

    За можливість неповторного дайвінгу. І за особливий східний колорит, яким насолоджуються  під час захоплюючих прогулянок містом.

    Хургаду вважають відмінним місцем для відпустки сімейні люди і галаслива молодь.

    Хургаду люблять за здатність бути раєм і для бюджетного мандрівника, і для примхливого багатія.

    Хургаду, що розкинулася на площі 319 квадратних кілометрів, населяє понад 160 тисяч осіб.

    Як дістатися до Хургади

    Дістатися у Хургаду можна літаком. Лоукости в це місто Єгипту не літають. Однак вибір доступних квитків на чартерні та регулярні рейси досить великий в будь-яку пору року.

    У високий туристичний сезон рейсів на Хургаду більше, ніж узимку. У середньому мандрівникам пропонується три авіарейси на день.

    Час у польоті – близько 3 годин 50 хвилин.

    Історія Хургади

    Свою назву місто Хургада отримало від дерева, що росте в портах Саудівської Аравії.

    З незапам’ятних часів між Саудівською Аравією і невеликим рибальським селом ходили кораблі.

    У 1920-х роках село перетворилося на поселення нафтовиків, на території якого під керівництвом британських фахівців велися безуспішні пошуки нафти.

    У 1970-х рр., за часів арабо-ізраїльської війни, Хургада стала важливим стратегічним об’єктом. На її території розміщувалися бази єгипетської армії.

    Воєнні дії були розгорнуті тільки на острові Шедван. Єгиптяни відвоювали острів і не пустили ізраїльтян далі.

    У 1975 році уряд Єгипту прийняв рішення відкрити тут курортну зону. І вже через рік в Хургаді побудували перший готель, власником якого був громадянин Саудівської Аравії.

    За кілька років за допомогою іноземного капіталу Хургада перетворилася на одну з найпопулярніших туристичних зон світу.

    На території колись невідомого села височіють готелі найзнаменитіших готельних мереж планети.

    Клімат Хургади

    Клімат Хургади прохолодніший, ніж у Шарм-ель-Шейху . Зате в Хургаді незмінно сухо і сонячно.

    У лютому, найхолоднішому місяці, температура води біля берега моря не опускається нижче позначки + 18-20 ° С, а температура повітря становить + 23-25 ​​° С і вище.

    У спекотному серпні вода часто прогрівається до + 28 ° С, а повітря – до +35 ° С.

    Найкращий час для відвідин Хургади – осінь і весна. Узимку через вітер не дуже комфортно заходити в море.

    Транспорт з аеропорту

    Перед тим, як знайти свій транспорт до готелю, необхідно сплатити візовий збір. Зробити це потрібно одразу після прибуття в аеропорт.

    Віза на перебування в Хургаді до 30 днів обійдеться в 25 доларів.

    Хургада міститься за 8 км від аеропорту з однойменною назвою.

    Дістатися до курортів на околицях міста і в самому місті можна на таксі. Час у дорозі до центру Хургади – 15-30 хвилин.

    Є в аеропорту і маршрутки, вартість проїзду в яких треба уточнювати при посадці.

    Оптимальний варіант – трансфер, замовлений і оплачений заздалегідь. Водій з іменною табличкою зустріне туриста і доставить до готеля.

    Фото Хургади

    Фото Хургада

    Фото: Shutterstock

    Фото Хургада

    Фото міста Хургада: Shutterstock

    Хургада снимки

    Фото: Shutterstock

    Пам’ятки Хургади

    Багато цікавих відомостей про місцевий менталітет і культуру мандрівник почерпне з прогулянок старим містом Ель-Дахар.

    Хургада фотография

    Фото: Shutterstock

    Мечеть Ель-Міна Хургада (Aldahaar mosque), або Мечеть Абдульхасана Ельшазі – одна з найкрасивіших пам’яток Хургади. Її часто називають центральною: вона в місті – головна. Сюди приїжджають помолитися не лише міські жителі, а й віряни з навколишніх населених пунктів.

    Коптська церква (Str. Soliman Mazhar) – ще одна релігійна пам’ятка Хургади, історичний і архітектурний пам’ятник. Величний християнський храм стоїть у центрі старого міста, тожпройти повз нього неможливо.

    А ось Палац «Тисяча і одна ніч» (готель Alf Leila Wa Leila) – це пам’ятка сучасна. У цьому єгипетському Діснейленді турист може з головою зануритися в східну казку. У цю розкішну споруду на околиці Хургади можна піти з дітьми або дорослою компанією. Ходи фараонів, життя бедуїнів, весільний обряд, горді арабські скакуни, пихаті верблюди – все це можна побачити під час вечірнього шоу в палаці. До послуг туристів у ресторанах палацу – найкращі страви традиційної східної кухні. У кафе можна насолодитися відмінною кавою  і покурити кальян. А ще тут варто зайти в ювелірні та парфюмерні магазини.

    Куди піти в Хургаді

    Хургада міститься за 500 км на південний схід від столиці Єгипту Каїра. Таке виграшне географічне положення робить для відпочивальників у Хургаді більш доступними основні визначні пам’ятки країни (порівняно з тими, хто зупинився в інших місцях).

    Фото Хургада

    Фото: Shutterstock

    Чудовий варіант тутешнього проведення часу – поїздка на коралові острови на прогулянковому катері або яхті. Туристам видаються трубки і маски для знайомства з підводними пам’ятками. На острові Paradise мандрівники підпливають до рифів з берега. Однак чимало екскурсій пропонують туристам поплавати серед коралів у відкритому морі. Як правило, такі поїздки включають і смачний обід.

    Але якщо турист не збирається їхати з міста, він знайде для себе, чим зайнятися в самій Хургаді.

    Наприклад, відвідає аквапарк «Титанік» (Rd. Safaga) – найбільший у Хургаді. Також він входить у список найбільших аквапарків та центрів водних атракціонів Єгипту. Сюди обов’язково варто сходити з дітьми. Утім, це стосується і наступного туристичного об’єкта.

    Завітайте в унікальний у своєму роді Акваріум Хургади (Sea Life Hotel). Він є першим у світі акваріумом, де зібрана велика колекція флори і фауни Червоного моря. Акваріум був відкритий в 1989 р. і за 30 років став справжньою гордістю курорту.

    Можна також з’їздити в Музей морської біології на північній околиці Хургади. Це – велика науково-дослідницька станція, яка займається вивченням підводної флори і фауни Червоного моря. Місцеві жителі називають його музеєм Червоного моря .

    Цікаві місця в місті Хургада

    Це місто напевно підкорить любителів східної екзотики. Тут можна годинами гуляти вулицями, заходити в кафе, де подають специфічну, але дуже смачну каву. Обов’язково варто сходити на центральний ринок фруктів і овочів. По-перше, для того, щоб вибрати стиглі, недорогі фрукти. Наприклад, манго і лайми, які тут особливо соковиті.

    По-друге, ринок – як раз те місце, де можна найкраще відчути дух Хургади. Тільки треба пам’ятати, що з’являтися на ринку і в інших місцях, де місцевих більше, ніж туристів, треба в пристойному вигляді. Особливо це стосується туристок.

    Мандрівникам, які люблять пізнавати життя інших народів зсередини, варто піти на міський пляж. Місцеві жителі часто прямо під зірками влаштовують там весілля і відзначають національні свята.

    Дуже цікавий туристичний об’єкт Хургади – вулиця Шератон (Rd. Sheraton) – це центральна вулиця Хургади, головна її артерія, рух на якій не вщухає ні вдень, ні вночі. Вулиця з’єднує морську набережну Марина і старе місто Ель-Дахар.

    Пізнавальною буде екскурсія в покинуте місто Умм-Хувейтат. Воно завжди значиться в путівниках по Хургаді, хоча знаходиться від неї на деякій відстані. Для туристів розроблені спеціальні екскурсійні маршрути в місто-привид. З Хургади їх довезуть до міста Сафага (60 км). А потім пересадять на квадроцикли або джипи, на яких у супроводі інструктора або самостійно, подолавши 20 км, мандрівники доберуться до безлюдного Умм-Хувейтата.

    Що привезти з Хургади

    З Хургади традиційно привозять каркаде: цим солодкувато-кислим чаєм із суданської троянди можна регулювати тиск і лікувати застуду. Утім, його часто люблять не за корисність, а просто за смакові якості.

    Якщо турист хоче привезти з Хургади кави, то найцікавіша на смак та, що з кардамоном. Її продають у молотому вигляді в невеликих прямокутних коробочках – в супермаркетах і крамничках. Наші співвітчизники зазвичай використовують цей порошок як добавку до своєї звичайної ранкової кави. І зовсім не через економію. Єгипетська кава з кардамоном досить різка на смак, щоб пити її в чистому вигляді.

    Думаючи про подарунки, можна звернути увагу на спеції і ароматичні олії. Щодо останніх, то набирати їх як сувеніри на всі випадки життя не варто. Ці олії для наших широт – досить приторні і далеко не всім підходять.

    Популярні ресторани Хургади

    «Фельфела» (Felfela) – розташований між готелями «Marriott» і «Holiday Inn». З тераси відкривається шикарний вид на море. Тут подають м’ясні та рибні страви на будь-який смак.

    «Харбор» (Harbor) на набережній Марина (Marina). Це новий ресторан з сучасним інтер’єром. Меню дивує різноманітністю. Кухня арабська та європейська.

    «Уайт Елефант» ( White Elephant ) – це відмінний ресторан на свіжому повітрі з видом на Червоне море. У меню – тайські страви, які готує спеціально привезений з Таїланду шеф-кухар.

    «Піта Сфінкс» (Pita Sphinx) – ресторан східної та європейської кухні на площі Sekalla. Інтер’єр невибагливий. Зате їжа смачна, а порції великі.

    Піцерія «Так Нані» (Da Nanni) – демократичний заклад італійської кухні на території готелю La Perla. Пропонує близько 40 видів піци.