• Греція

  Греція – держава в Південній Європі . Розташована на Балканському півострові та численних островах, вона має площу 131 957 км2. На сході Греція омивається Егейським та Фракійським морями, на заході – Іонічним, а на півдні – Критським та Середземним. Межує з Албанією, Македонією, Болгарією та Туреччиною.

  Історія

  Греція існує так давно, що сама обросла міфами. Розкопки на Криті показали, що люди тут жили ще шість тисяч років тому, а до XVI століття до н. е. вони вже навчилися робити зброю, ювелірні прикраси, вироби з мармуру та глини та опанували лінійний лист. Потім греки почали будувати перші міста-держави і поступово перейшли до торгово-грошових відносин. Армія, флот та зв’язки із Стародавнім Сходом швидко вивели Грецію в лідери. Щоправда, сьогодні про це нагадують лише руїни фортець та народний епос.

  За багатовікову історію Греції її випало чимало випробувань: війни, землетрусу, виверження вулканів. І вигадуючи міф про чарівного птаха Фенікса, греки напевно мали на увазі самих себе. Відродитися після римської, візантійської та османської окупації Греція змогла лише 1821 року. Повстання проти турків увінчалося успіхом, і країна здобула незалежність. А на початку ХХ століття навіть розширила свої території за рахунок Крита,Епіра , Македонії, Ізміру та Фракії.

  Починаючи з 1922 року Грецію трясло від збройних повстань та путчів. У результаті 1967 року після військового перевороту до влади прийшли «чорні полковники». Військова диктатура тривала сім років, поки Греція нарешті не була проголошена республікою. Першим президентом країни став Георгіос Пападопулос. 1 січня 1981 року Греція вступила до Європейського Економічного Союзу.

  Визначні місця Греції

  Ми говоримо Греція – маємо на увазі Акрополь. А також міфи, Олімпійські ігри, статуї богів, твори Гомера, сиртаки… У цієї країни настільки багате культурна спадщина, що навіть самі греки за все життя не встигають її вивчити. Щоб не розгубитися в цьому музеї просто неба, потрібен системний підхід.

  Пункт перший: архітектура. У Греції багато палаців та фортець, схожих один на одного як дві краплі води. Тому дивитися потрібно лише най-саме. У Афінах – Акрополь, Храм Зевса та Театр Адоніса, на Кріте – Кноський палац, а також Старе місто в Ханьї; у Родосі – Старе місто. У цих місцях розумієш, що давні греки були надлюдьми. Інакше як пояснити той розмах та майстерність, з якою були побудовані ці споруди? Допомога богів?

  Пункт другий: література. Греки любили поезію. А ще любили своїх богів, яких щедро оспівували у віршах та піснях. До наших днів дійшли лише деякі зразки, найпопулярнішими з яких є « Іліада» та «Одіссея» Гомера. Щоб вшанувати пам’ять великого поета, відвідайте острів Йос, який вважається його батьківщиною.

  Третій пункт: театр. Батьком грецької драми називають Есхіла. Він запровадив другого актора, пожвавив дію з допомогою хору і зробив конфлікт основою твори. Його естафету прийняли Софокл та Евріпід, а Арістофан пішов навіть далі – привніс у діалоги гумор. А далі все закрутилося само собою: будівництво театрів, заохочення драматургів та пільги для акторів. Відчути дух цього неперевершеного видовища можна в Театрі Діоніса, який був Театрі Діонісазведено ще V столітті до н. е.

  І звичайно, не забудьте привезти з Греції сувеніри, схвалені богами!

  Що спробувати у Греції

  1. “хор’ятики” (грецький салат)
  2. морепродукти
  3. «долмадак’я» (голубці з виноградного листя)
  4. «Мусакас» (баклажанно-м’яна запіканка)
  5. «лукумадес» (пончики в сиропі чи меді)

  Що подивитисьу Греції

  1. Афінський Акрополь
  2. Старе місто Родос
  3. місто Ія (о-в Санторіні)
  4. Монастирі у Метеорах (Каламбака)
  5. бухта Навайо (о-в Закінф)

  Національні свята та вихідні дні

  1 січня – Новий рік
  6 січня – Хрещення
  25 березня – День незалежності Греції
  березень – квітень – Великдень
  1 травня – День праці
  25 травня – День незалежності Греції
  травень – червень – П’ятидесятниця (через 7 тижнів після Великодня)
  24 червня – День святого Іоанна
  15 серпня – Успіння Богородиці
  28 жовтня – День Охи
  25 грудня – Різдво Христове
  26 грудня – свято Пресвятої Богородиці

  Експрес-інфо країни

  Греція (Грецька Республіка) – держава у Південній Європі.

   

  Прапор Герб

   

  Столиця  – Афіни

  Найбільші міста: Афіни, Салоніки, Патри, Лариса

  Форма правління  – Парламентська республіка

  Територія – 131 957 км2 (95-а у світі)

  Населення – 10,77 млн ​​чол. (75-та у світі)

  Офіційна мова – грецька

  Релігія – православ’я

  ІЛР – 0,865 (29-а у світі)

  ВВП  – $235,5 млрд (45-та у світі)

  Валюта  – євро

  Межує з: Албанією, Македонією, Болгарією, Туреччиною