• Малага

    Малага – одне з найдивовижніших міст Іспанії , розташованк на півдні Піренейського півострова, в автономії Андалусія.

    Місто затишно вписалося в західне узбережжя Середземного моря. Бухта Малаги оточена невисокими горами. Старовинні вулиці, багаті архітектурними красотами різних епох, перетинають річки Гуадальмедіна і Гуадальорсе.

    Малага – один з найстаріших средіземноморсіх портів і серце туристичного регіону Коста-дель-Соль. Пронизане ритмами фламенко, місто вабить старовиною, фантастичними пейзажами і пляжами. А ще Малага відома як місце народження художника Пабло Пікассо і актора Антоніо Бандераса.

    Населення Малаги – 569 тисяч чоловік. Площа – 398 квадратних кілометрів.

    Як дістатися до Малаги

    До Малаги з Києва можна дістатися фактично тільки літаком. Відстань між двома містами – 3161 км. На жаль, прямих рейсів в цьому напрямку немає. Але сможна забронювати квиток на транзитний переліт через міста Європи .

    Найшвидший переліт з Києва в Малагу здійснюється з пересадкою в Мюнхені : він займає 6,5 годин.

    Дістатися до Малаги з української столиці можна такими авіакомпаніями: Swiss International Airlines, Turkish Airlines, KLM, Lufthansa, Air France.

    Літаки приземляються в аеропорту Малаги, який розташований в 8 км від міста.

    Історія Малаги

    Малагу – одне з найдавніших міст Європи – заснували фінікійці в 770 році до н. е. З III століття нашої ери Малага була однією з колоній Римської імперії. У V столітті містом заволоділи вестготи. У VIII столітті Малагу завоювали араби, які панували тут протягом семи століть. При них місто Малага (а точніше – Малахов) перетворилося на одне з найбільш процвітаючих на Піренейському півострові. У IX столітті Малага стала столицею мусульманського королівства.

    В кінці XV століття місто приєдналося до Кастильской короні. XIX століття ознаменувало для Малаги початок промислового буму, який перетворив її на один з найбільших виробничих центрів Іспанії .

    Черговий сплеск у розвитку міста стався в 1960-1970-х роках, коли пляжі Коста-дель-Соль стали популярними у туристів.

    Клімат

    Клімат в Малазі – середземноморський. Літо – сухе і спекотне, зима – м’яка і волога. Сонце тут світить круглий рік. Самий жаркий сезон – літо: середня температура в серпні становить +30 ºC.

    Восени і взимку температура поступово знижується, а клімат стає помірним. У цей період середній показник термометра сягає +15 ºC. З приходом весни температура зростає до +20 ºC.

    Транспорт з аеропорту

    Аеропорт Малаги носить ім’я відомого художника Пабло Пікассо і є одним з найбільших і завантажених в Іспанії. В аеропорту – три термінали. Він сучасний і комфортний. Щоб дістатися з нього до центру Малаги, можна скористатися поїздом, автобусом або таксі.

    Поїзд – це бюджетний і швидкий спосіб. Дорога займає 12 хвилин. Квиток обійдеться в два євро. Потяги курсують щопівгодини. Сісти на потяг можна прямо в терміналі 3. Станція називається Renfe Cercanias Malaga. Номер потрібного поїзда – С1, він відходить з лінії 1. Виходити треба на центральному вокзалі Малаги: станція Malaga Maria Zambrano.

    На експрес-автобусі (75А) до центру міста можна дістатися за 30-40 хвилин, заплативши три євро. Він ходить кожні півгодини. Зупинка в аеропорту – поруч з терміналом 3. З терміналу 1 в місто можна дістатися на автобусі 19. Кінцева станція – Muelle de Heredia. Ходить він один раз на годину.

    Таксі до центру міста коштує близько 20 євро. Машину можна знайти на виході з терміналів 2 і 3.

    Фото Малаги

    фото Малага

    Фото: Shutterstock

     

    Малага фото

    Фото: Shutterstock

    Малага пам’ятки

    Найбільш відвідуваним туристами місцем є руїни римського театру. Амфітеатр – спадщина давньоримського минулого Малаги. Його побудували в I столітті н. е. і експлуатували до III в. Руїни виявили тільки в середині ХХ століття.

    Фото Римский театр Малага

    Фото: Shutterstock

    Палац Алькасаба – це вже сторінка арабської історії міста. Його спорудили в XI столітті. Тут можна помилуватися фонтанами, пальмами і клумбами.

    З території палацу можна потрапити в мавританський замок Хібральфаро, який побудований на місці стародавнього фінікійського маяка. Сьогодні замок Хібральфаро – це мальовничі руїни, з яких відкриваються розкішні краєвиди на порт і узбережжі.

    Неможливо обійти увагою і величний Кафедральний собор (Nuestra Señora de la Encarnación) – один з кращих прикладів іспанського релігійного зодчества. Собор почали будувати в 1530 році а закінчили в XVII столітті. На 86-метрової північній башті є оглядовий майданчик.

    Базиліка Нуестра Сеньйора-де-ла-Вікторія – одна з найбільш значущих церков Малаги, побудована в XVII столітті в стилі барокко.

    Однак найстарішою в Малазі вважається Церква Сантьяго. Її будівництво почалося в 1490 році на місці мечеті.

    Церква св. Іоанна Хрестителя – один з найстаріших християнських храмів Малаги, зведений в кінці XV ст.

    Вулиця св. Августина – одна з найстаріших вулиць Малаги. Після християнського завоювання тут були побудовані палаци і будинки лицарів на фундаменті старих мусульманських будівель.

    Також тут можна знайти мавританський квартал.

    Єпископський палац розташований на одній з головних площ Малаги – Єпископської. Розкішний палац і фонтан побудували в XVIII столітті.

    Площа Милосердя – ще одна з найбільш відвідуваних і найкрасивіших площ Малаги. У XV столітті тут розташовувався ринок. Історія свідчить, що саме тут робив свої перші кроки в мистецтві Пабло Пікассо.

    Одним з найбільш жвавих центрів міського життя з моменту завоювання Малаги християнами був Майдан Конституції. Тут розташовані мерія та августинский монастир.

    На сході міста розмістилася Плаза-де-Торос Ла-Малагета – арена для кориди Ла Малагета, що отримала статус історико-художнього комплексу. Її спорудили в 1874 році за проектом Хоакіна Рукоби. Поруч знаходиться Музей биків імені Антоніо Ордоньеса.

    Ратуша та її сади

    Навпроти Парку Малаги розташувалася міська ратуша. Її побудували в 1912-1919 роках за проектом архітектора Фернандо Герреро Страчана. Біля цієї будівлі розкинулися прекрасні сади Педро Луїса Алонсо, також відомі як сади Ратуші. Ці дві пам’ятки оголошені в 2010 році історичним пам’ятником культури.

    Щорічно напередодні Різдва в Ратуші виставляється дуже велика, вражаюча композиція – Белен (різдвяний вертеп). Побачити його можна безкоштовно.

    Пляж Малагета

    Малага славиться своїми прекрасними пляжами загально. довжиною 14 кілометрів. Найбільш популярний – пляж Малагета (La Malagueta) недалеко від порту. Він розтягнувся на 1,2 км. Лінія пляжу La Malagueta обрамляє з усіх боків однойменний престижний район міста неподалік від історичного центру. Туристи, які люблять поєднувати огляд визначних пам’яток з пляжним відпочинком, зупиняються саме тут.

    Що можна побачити і куди сходити в Малазі?

    У центрі Малаги, на історичній площі Мерсед, знаходиться будинок, де народився великий художник Пабло Пікассо. Зараз в цьому будинку знаходиться музей, присвячений життю і творчості майстра. Тут же можна побачити 233 його картини.

    Неподалік розміщуються Музей мініатюр та Музей механічного мистецтва.

    На особливу увагу туристів заслуговує Рибний квартал. Правда, потрібно бути готовим до того, що тут дуже людно. Зате в цьому історичному кварталі можна вдосталь насолодитися свіжими морепродуктами і середземноморської рибою. Після цього можна відправлятися в Малагскій круїзний порт – милуватися кораблями. Це – найстаріший безперервно працюючий порт в Іспанії і один з найстаріших на Середземному морі. Сюди дозволено заходити найбільшим круїзним лайнерам світу.

    З користю і естетичних вражень заради можна прогулятися по вулиці Маркес де Ларіос (або Marques de Larios). Вулиця знаходиться в центрі міста і має славу ідеального місця для шопінгу. А спроектували її в XIX столітті. Накупивши всілякої всячини, варто заглянути в Церкву Святого Серця Ісуса (Iglesia del Sagrado Corazón). Вона дуже цікава з архітектурної точки зору – і зовні, і всередині. Цю неоготичну церкву звели в 1920 році за проектом Фернандо Герреро Страчана (того, який побудував чудову ратушу Малаги).

    У місті створені прекрасні умови для відпочинку на природі. Особливою популярністю користується Ботанічний сад. Тут зібрані рослини зі всієї земної кулі, а в фонтанах плавають золоті рибки.

    З ним конкурує за популярністю вищезгаданий парк Малаги (Parque Malaga) – один з найбільших міських парків Європи, заснований в 1896 році.

    Цей парк обожнюють місцеві жителі і туристи. І він по праву входить до переліку кращих пам’яток міста.

    Парк Малаги тягнеться від красивої Морський площі до площі Хенераль Торріхос, де знаходиться ще одна значуща визначна пам’ятка Малаги – Фонтан трьох грацій.

    Що привезти з Малаги

    Малага – сучасне місто з безліччю торгових центрів і бутиків. На вулиці Маркес де Ларіос розташовані магазини відомих світових брендів. В історичному районі міста повно найрізноманітніших сувенірних крамниць, які торгують виробами з кераміки, писаними віялами, гребенями, сервізами… Найпопулярніший з них – Ceramica La Vistillas.

    Щоб відчути автентичну ринкову атмосферу, треба відправитися на Площу Конституції і навколишні вулички, де йде жвава торгівля під відкритим небом.

    Серед торгово-розважальних центрів варто виділити El Córte Inglés і Plaza Mayor.

    У списку того, що слід везти з Малаги, на перше місце претендує хамон. Кілограм цього всесвітньо відомого іспанського делікатесу тут можна купити за 50 євро. Ще з Малаги, де процвітає культ фламенко, можна привезти справжні кастаньєти. Цей сувенір продають за 8-10 євро. Також на згадку про Малазі туристи купують однойменне десертне вино. У старі часи вино «Малага» користувалося великою популярністю у місцевих аристократів.

    Є в Малазі і солодощі, які теж можуть стати хорошим подарунком для рідних і друзів. Наприклад, туррон, до складу якого входять збиті білки, мед і горіхи. Купити ці ласощі можна в будь-якому супермаркеті, а також на ринку. Один з видів туррона – дуро, який виготовляють з цільного мигдалю і загортають в їстівний рисовий папір.

    Кондитерські Малаги пропонують величезний асортимент традиційних солодощів Андалусії. У тому числі цукерок, які роблять з мигдалю і марципану. Кожна майстерня пишається своїм унікальним рецептом.

    Ще один продукт, який гості міста охоче привозять додому з Малаги: оливкова олія. Великий вибір високоякісної олії представлений на місцевих ринках. В супермаркетах краще купувати продукт холодного віджиму в металевих ємностях.

    Іспанські шкіряні вироби – окрема тема. Вони славляться своєю якістю на всю планету. У Малазі за вельми скромну суму можна придбати оригінальні ремені, сумки, портмоне і не тільки.

    Популярні ресторани Малаги

    Кухня Іспанії – смачна і різноманітна. Основними інгредієнтами місцевих страв є морепродукти, овочі, м’ясо і фрукти.

    Тим, хто потрапляють в Малагу, обов’язково потрібно спробувати espetos – смажені сардини, а також смачні coquinas – молюски у вині, тапас, хамон і десертне вино «Малага». Смачно і недорого поїсти можна в районі порту і східній частині набережної.

    Хоча вибір хороших ресторанів в місті надзвичайно великий, у відгуках туристи особливо рекомендують ці заклади:

    1. La Luz de Candela. Calle dos Aceras, 18. Славиться смачною місцевою кухнею. Варто спробувати холодні супи, свинину, приготовлену на повільному вогні, морські гребінці. Порції великі.
    2. Anyway winebar. Paseo Reding, 15. Заклад, який закохує відвідувача в іспанську традиційну кухню. Заслуговують на увагу рибні і м’ясні страви. Велика винна карта.
    3. Restaurante Beluga. Plaza de las Flores, 3. Розташований в центральній частині міста. Крім висококласної їжі ресторан пишається відмінним сервісом.
    4. Los Mellizos Málaga. Calle Sancha de Lara, 7. Затишний заклад, в якому варто спробувати страви з морепродуктів. Хоча меню тут різноманітне і задовольнить будь-який смак.
    5. Pizzeria Italiana Vittoria. Calle Afligidos, 3. А цей ресторанчик не розчарує тих, хто навіть в Іспанії не може і дня прожити без піци.

    Малага: карта

    карта Малага

    Фото из открытого источника Wikimedia