• Австралія

    Разом з островами в Індійському та Тихому океанах Австралія займає площу 7 692 024 км². При цьому понад 40% цієї території становлять пустелі. Найбільша з них – Вікторія (424 400 км2).

    Історія

    Вважається, що перші люди приплили в Австралію, близько 50. тисяч років тому з Південно-Східної Азії. А на той час, як континент відкрили європейці, тут уже мешкало до мільйона аборигенів. Вони жили кланами і займалися переважно збиранням та полюванням.

    У XVII столітті біля берегів Австралії з’явилися відразу кілька європейських дослідників, оскільки чутки про великий остров посеред Тихого океану ходили вже давно. А в 1770 Джемс Кук, який очолював англійську експедицію, досліджував східне узбережжя і оголосив його володінням Великобританії. Ці землі отримали назву Новий Південний Уельс і стали використовуватися як колонія.

    Для обживання нової території з Англії було привезено 160 тисяч каторжників. Вони будували дороги, мости, адміністративні будівлі та розвивали сільське господарство. У ході подальшого освоєння континенту англійці також створили колонії Південна Австралія, Тасманія та Вікторія та заснували такі міста, як Сідней, Мельбурн та Брісбен.

    У середині XIX століття в історії Австралії відбулося одразу дві знаменні події. По-перше, на континенті знайшли золото, а по-друге, британські колонії отримали самоврядування. Причому друге стало наслідком першого: золотошукачі, що повстали, прискорили процес лібералізації. Прагнення незалежності підігрівалося ще й швидким розвитком економіки, і нарешті 1901 року австралійські колонії об’єдналися в домініон Великобританії.

    Після Другої світової війни Австралія, прагнучи посилити свою оборону, налагодила тісніші стосунки зі США. А соціальні реформи та розвиток економіки значно покращили рівень життя населення.

    Клімат Австралії

    Австралія – країна навпаки. Тут червень, липень та серпень – це зимові місяці, а грудень, січень та лютий – літні. До того ж на півночі тепліше, ніж на півдні, адже північ ближче до тропіків, а на південь – до Антарктиди. Хоча зим у звичному нам вигляді у Австралії немає: сніг можна побачити лише високо у горах, а температура повітря рідко опускається нижче 10˚С.

    Більшість населення Австралії живе вздовж берегової лінії, оскільки центр материка – це посушлива пустеля.

    Визначні пам’ятки Австралії

    У країні дуже багатий і різноманітний тваринний світ: тут водяться коали та кенгуру, крокодили та дикобрази, собака Дінго та страуси Ему. При цьому багатьох тварин і птахів ви не побачите більше ніде у світі. Поспостерігати за цими дивовижними істотами можна в їхньому природному середовищі або ж в одному з численних заповідників та зоопарків.

    Найбільші та знамениті: сіднейський зоопарк «Таронга», заповідник «Хілсвілль» у штаті Вікторія, природний парк «Кліланд» у Південній Австралії та зоопарк Мельбурна. Останній, до речі, був заснований ще 1862 року і є найстарішим в Австралії. На площі 22 га мешкає понад 320 видів звірів. А познайомитися з підводним світом Австралії можна в Сіднейський акваріум, який вважається одним з найкращих у світі. Тут представлено понад 650 видів риб та морських тварин.

    Австралійці дуже здорова нація. І, зрозуміло, перевагу вони віддають водним видам спорту: серфінгу, яхтингу, плаванню та дайвінгу. Цьому однаковою мірою сприяють і підтримка з боку уряду, і природні умови. Найкраще місце для заняття серфінгом – це Золоте узбережжя (Gold Coast City) . Його протяжність 70 км, сезон триває з грудня до квітня. І якщо вже ви добралися до Австралії, обов’язково відвідайте Великий Бар’єрний риф. Сьогодні він займає площу близько 344 400 км2, але через глобальне потепління корали опинилися під загрозою зникнення. Must see!

    Що спробувати в Австралії

    1. м’ясний пиріг (з листкового тіста)
    2. барбекю
    3. м’ясо кенгуру4. морепродукти (устриці, мідії, краби)
    5. «павлова» (торт-безе з ківі та полуницею)

    Що подивитись в Австралії

    1. пляж Бонді
    2. Великий Бар’єрний риф
    3. Сіднейський акваріум
    4. оглядовий майданчик у Сіднейській вежі
    5. Національний парк “Какаду”

    Національні свята та вихідні дні Австралії

    1 січня – Новий рік
    останній понеділок січня – День Австралії
    25 квітня – День АНЗАК (День захисника вітчизни)
    2-й понеділок червня – День народження Королеви
    1-й понеділок жовтня – День праці
    25-26 грудня – Різдво

    У ці дні майже всі установи закриті.

    Експрес-інфо країни

    Австралія (Австралійська Федерація) – держава в Південній півкулі, розташована на австралійському материку та острові Тасманія.

    Прапор Герб

    Столиця – Канберра

    Найбільші міста: Сідней, Мельбурн, Брісбен, Перт, Аделаїда

    Форма правління – Конституційна монархія

    Територія – 7 692 024 км2 (6-та у світі)

    Населення – 24,8 млн чол. (52-а у світі)

    Офіційна мова – австралійська англійська

    Релігія – християнство

    ІЛР – 0,935 (2-а у світі)

    ВВП – $1,454 трлн (12-а у світі)

    Валюта – австралійський долар