• Вірусне фото
  Вірусне фото "маленького качкодзьоба" всіх розчулило. Тільки це був не качкодзьоб
  Тварини
  П'ятниця, 19 листопада 2021

  Вірусне фото "маленького качкодзьоба" всіх розчулило. Тільки це був не качкодзьоб

  Фото "малюка качкодзьоба", опубліковане користувачем Twitter, стало вірусним і викликало безліч зворушливих коментарів, але виявилося чи то жартом, чи то фейком.

  У соціальних мережах, зокрема у Twitter, широко розійшовся знімок маленької істоти, яку користувачі визнали малюком качкодзьоба. Фотографія була розміщена, наприклад, в акаунті FrogDog і зібрала понад 3 тисячі лайків і більш як 800 ретвітів. “Бебі-качкодзьоба” порівнювали з майстром Йодою у дитинстві. Тут же посипалися меми – “качкодзьоба” одягали в різні костюми і окуляри.

  Насправді на фото зображена не жива істота, а маленька скульптура роботи сербського художника Володимира Матіча-Курільова. Він малює картини і ліпить фігурки з полімерної глини.

  Художник розмістив зображення під назвою “Кам’яний качкодзьоб” на своєму сайті, і каже, що йому й на думку не спадало розігрувати людей. Сам він вважає, що малюк-качкодзьоб, ймовірно, найсимпатичніша фігурка, яку він коли-небудь зробив.

  Серед користувачів соцмереж швидко знайшлися люди, які знали, що маленький качкодзьоб виглядає зовсім інакше:

  Позитивним результатом усієї цієї історії з освітньої точки зору можна вважати те, що люди почали обмінюватися реальними фотографіями маленьких качкодзьобів. Тепер усі знають, що вони не менш гарні, ніж глиняна фігурка.

  Що ми знаємо про качкодзьоба?

  Качкодзьоб – водоплавний ссавець, який живе тільки в Австралії і є одним з її символів. Разом з єхиднами качкодзьоби утворюють загін однопрохідних (Monotremata) – ссавців, схожих на рептилій за низкою ознак.

  Качкодзьоби також – один з небагатьох видів отруйних ссавців. У дорослих самців на п’ятах є отруйні шпори.

  Електрорецептори дзьоба можуть виявляти слабкі електричні поля, що виникають, наприклад, при скороченні мускулатури ракоподібних. У такий спосіб качкодзьоб знаходить під водою здобич – він полює, постійно водячи дзьобом з боку в бік.

  Качкодзьоби відкладають яйця, але при цьому вигодовують малюків молоком. Молоко надходить не з сосків (яких немає), а з проток молочної залози. Дітинчата злизують його просто зі шкури матері. Годування триває до 4 місяців.

  На жаль, ці унікальні істоти поступово зникають, незважаючи на те, що полювання на них заради хутра було заборонене ще на початку ХХ століття. Ареали їх проживання стають дедалі меншими через вторгнення людини. Вони повністю зникли у Південній Австралії і з регіону річок Муррей-Дарлінг – зокрема, тому що качкодзьоби дуже чутливі до чистоти води. Також качкодзьобів турбують кролики – інвазивний вид, що дуже розмножився в Австралії. Кролики риють нори поруч з норами качкодзьобів і таким чином змушують нічних тварин-інтровертів залишати свої будинки.

  Як повідомляв портал “Навколо світу. Україна”, кішки в Австралії вбивають понад 2 мільярди диких тварин щороку.