• Генічеськ

    Як і більшість південних міст України, зараз Генічеськ (Херсонська область) переживає сплеск популярності. Задля справедливості варто сказати, що у курорту завжди було вдосталь шанувальників – здебільшого серед сімейних туристів з дітьми, які високо оцінюють тепле морське мілководдя і спокійну «домашню» атмосферу міста. Але останнім часом тут знайдуться розваги і для любителів активного відпочинку.

    Як дістатися до Генічеська

    Місто обслуговує залізнична станція «Генічеськ» – кінцева станція Придніпровської залізниці. Сюди ходять прямі поїзди з багатьох міст України (Київ , Харків, Кривий Ріг, Дніпро , Івано-Франківськ та ін). Здебільшого це нічні пасажирські, але є й поїзди стандарту «Інтерсіті +». Також у Генічеськ легко потрапити зі станції «Новоолексіївка», розташованої за 14 км до міста. Це вузлова станція, і низка поїздів (зокрема й міжнародних, наприклад, з Мінська) закінчують свій маршрут тут.

    Не менш популярним способом дістатися до Генічеська є автобусне сполучення. Місто пов’язане регулярними рейсами з більшістю великих міст України (Херсон, Миколаїв, Одеса , Запоріжжя, Дніпро, Харків, Київ і ін). Час у дорозі з Херсона до Генічеська, наприклад, становить близько 3 годин.

    Найближчі аеропорти з регулярним сполученням є в Херсоні (близько 210 км) і Одесі (близько 410 км). До місця призначення можна дістатися автобусом і залізничним транспортом.

    У Генічеську є морський торговельний порт. Він розрахований на прийом вантажних кораблів, тому регулярних морських пасажирських перевезень тут немає. Однак у високий сезон курсує приватне водне таксі, на якому можна доїхати до найближчих курортних селищ або оглянути околиці Генічеська.

    Історія Генічеська

    Територія Генічеська була заселена ще в бронзовому столітті. Однак здебільшого тут панували войовничі кочові племена. Завдяки грекам, які колонізувати Чорноморське узбережжя в I тисячолітті до нашої ери, цивілізація прийшла і в сусіднє Приазов’я. На місці сучасного Генічеська стояли грецькі поселення Акра і Лейа. У Середньовіччі на цій території існувало поселення Саліне, а потім Неонтіхос.

    Перша згадка власне Генічеська міститься в наказі Катерини II 1784 року, де імператриця повеліла заснувати низку укріплень, зокрема «у Єніч, де переправа на Арабатській стрілці». Назва населеного пункту походить від слова «дженіче», що в перекладі з тюркського означає «тонкий» (тонка стрілка). Спочатку поселення називали Єніч, Дженіче або Геніч.

    Існує також версія, що назва з’явилася в період панування генуезців (вихідці з середньовічної республіки Генуя, колонізували Крим і Приазов’я). Так чи інакше, в 1903 році населений пункт отримав статус міста і закріпив свою назву як Генічеськ. Через 5 років тут завершилося будівництво морського порту, і Генічеськ почав розвиватися як рибальське, портове і курортне місто. Відсутність великих промислових підприємств не сприяла бурхливому зростанню Генічеська: зараз його площа становить близько 7,5 км, а населення – близько 20 тисяч осіб. У той же час це убезпечило місто від серйозних екологічних проблем , що важливо для курорту.

    Клімат у Генічеську

    Генічеськ розташований на березі Утлюцького лиману і Генічеської, або Тонкої протоки. У свою чергу, протока сполучає Азовське море з солоним озером Сиваш . Завдяки різноманітним водоймам Генічеськ славиться не тільки як морський курорт, а і як грязелікарня. У розпал літнього сезону вода в дрібному Азовському морі прогрівається до +28 – 30 ° C, а в Сиваші до + 40-42 ° C.

    Місто розсташоване у перехідній між помірним і субтропічним кліматом степовій зоні, тому тут спекотно і сухо. Найтепліший місяць – липень. Середня температура у цьому місяці становить +23,6 ° C, але частіше буває +28, а іноді і + 38 ° С. Найхолодніший місяць – січень із середньою температурою -2,5 ° С, хоча може вдарити і – 30.

    Завдяки швидкому прогріванню водойм і теплому клімату найкращий час для відвідування Генічеська – з початку травня і до кінця жовтня. Тільки важливо пам’ятати, що хоч би в який час ви збиралися на відпочинок в Генічеськ, необхідно запастися засобами від комарів, яких тут сила-силенна.

    Транспорт з вокзалу

    Громадський транспорт у Генічеську представлений автобусами, маршрутними таксі і просто таксі. На стоянці біля залізничної станції зупиняються всі приміські і міські маршрути. Приміські автобуси подаються до кожного поїзда. Як на більшості українських курортів, вони відправляються в міру заповнення пасажирами. Внутрішньоміські маршрути курсують з інтервалом близько 15 хвилин. Туристам варто пам’ятати, що в Генічеську внутрішній транспорт за мірками мегаполісів закінчує роботу дуже рано – до 19.00. Тож  при поверненні додому ввечері варто розраховувати або на таксі, або на свої ноги.

    Фото Генічеська

    Залізнична станція “Генічеськ”

    Как добраться в Геническ

    Фото: wikipedia

    арка Калімбет

    Достопримечательности Геническа

    Фото: esu.com.ua

    Міський пляж Генічеська

    пляж Геническа

    Фото: Shutterstock

    Старий залізний міст в Генічеську

    Достопримечательности Геническа

    Фото: Shutterstock

    Кайт-школа в Генічеську

    Развлечения Геническа

    Фото: kitecenter.com.ua

    Пам’ятки Генічеська

    За головні визначні пам’ятки Генічеська є повітря, сонце і вода. Але класичні історичні пам’ятники і споруди тут теж є, хоч і небагато.

    У першу чергу туристам варто відвідати Генічеський краєзнавчий музей (вул. Відродження, 1; час роботи – з 08:00 до 16:00, крім неділі). У музеї можна ознайомитися з історією краю. Серед унікальних експонатів: стріла сарматського періоду, кістки мамонта, античні амфори, картини народного художника Купріянова, предмети побуту, одяг, посуд XVIII-XIX ст. У залі «Природа» встановлено дві діорами: Азовське море і острів Бірючий.

    Ще однією важливою пам’яткою Генічеська є Церква Різдва Богородиці (вул. Монастирська). Храм побудований в 1906 році. За радянських часів використовувався як спортзал і зерносховище. У 1996 році повернутий церкві і зараз діє.

    Пам’яткою архітектури є Арка Калімбет (пр. Миру, 28) – ворота 1909 року зведення, які вели в садибу місцевого купця Романа Калімбета, що не зберіглася. Про дивацтва купця, що мав грецьке походження, в місті ходили легенди. Говорили, що він одягався, як жебрак, сам пас овець, але при цьому був надзвичайно багатий. На арці видно ініціали самого Калімбета і двох його синів. Зараз арка вважається одним із символів міста, разом зі старим залізним мостом. У Генічеськ міст потрапив з Білорусі – його побудували в роки війни німецькі інженери над Дніпром в місті Орша. А в 1951 році міст перенесли в Генічеськ, де потрібно було відновити пошкоджений міст через протоку Тонку на Арабатську стрілку.

    Куди сходити в Генічеську з дітьми

    У Генічеську два міські пляжі: так званий Дикий (зона відпочинку отримала свою назву через практично повну відсутність зручностей і розваг) і Центральний, або Дитячий. Це добре облаштований пляж зі стаціонарними навісами, кабінками, шезлонгами і парасольками напрокат. У пляжній зоні розташована велика кількість дитячих атракціонів, кіосків з прохолодними напоями і закусками. Вода в прибережній зоні дуже тепла: доросла людина змушена долати більш як  150 метрів до комфортної глибини, тому пляжну зону в основному займають мами з дітьми.

    Також у сімейних туристів популярний міський парк відпочинку і розваг ім. Шевченка неподалік від Церкви Різдва Богородиці. Тут розташована велика кількість дитячих атракціонів, колесо огляду, закусочні і літні майданчики місцевих кафе. У міському парку часто проводяться розважальні заходи та концерти просто неба.

    Багато розваг для дітей можуть запропонувати села Генічеська Гірка, Щасливцеве, Стрілкове і Приозерне, які також належать до Генічеської курортній зоні. Наприклад, за Стрілковим в 50 км від Генічеська є страусина ферма. Тут можна подивитися, як розводять страусів, а також скуштувати страви з цього птаха та його яєць. Єдиний недолік такої екскурсії – в дорозі трясе, оскільки до села фактично відсутнє дорожнє покриття. Варто подбати про засоби від нудоти.

    На території селища Генічеська Гірка (від Генічеська приблизно 14 км) знаходиться аквапарк Oasis і дельфінарій «Оскар-Генічеськ», де в літній час проходять вистави з морськими тваринами.

    Цікаві місця Генічеська

    Генічеськ розташований біля основи ​​Арабатської Стрілки – найбільшої піщаної коси Азовського моря. Вона розтягнулася на 100 км, розділяючи море і Сиваш. Море тут глибше, а узбережжя покрите білим піском, через що Арабатську стрілку називають українськими Мальдивами.

    Місцеві жителі їздять сюди купатися, а для туристів по Арабатській стрілці проводять екскурсії: у високий сезон вони відправляються з Генічеська кожен день. Квитки продаються в центральній частині міста буквально на кожному кроці: туристичних агентів завжди можна впізнати за розкладеними на столиках рекламними проспектами.

    В екскурсію часто входить відвідування озера Сиваш ( на головному знімку вгорі ), який місцеві порівнюють зі знаменитим Мертвим морем за високу солоність води, і гарячого джерела, розташованого в селі Щасливцеве. Вода в джерелі температурою + 65- 70 ° С  має цілющі властивості. Зокрема, лікує серцево-судинні та дерматологічні хвороби, захворювання центральної нервової системи, опорно-рухомого апарату, шлунково-кишкового тракту і ендокринної системи. На жаль, популярне місце практично не упорядковано, зате вхід на джерело безкоштовний. Офіційна лікарня з термальними водами і грязьовими ваннами «Гаряче Джерело» знаходиться в селі Генічеська гірка.

    Щасливцеве також відоме як центр кайтсерфінгу. Це вид спорту, де спортсмен рухається по воді на дошці за допомогою повітряного змія (кайту).

    Ще одним цікавим місцем, яке обов’язково потрібно відвідати в Генічеську, є природний заповідник “Острів Бірючий». Влітку з Генічеська туристів туди возять організованими групами на катері. У природному середовищі тут водяться зайці, лисиці, єнотовидні собаки, фазани, сайгаки та інші рідкісні дикі тварини, завезені з заповідника “Асканія Нова “.

    Що привезти з Генічеська

    Унікальними продуктами Генічеська є рожева сіль з озера Сиваш, а також блакитна і зелена глина з менших місцевих озер. Вони багаті мінеральними речовинами і мають лікувальні властивості. Восени любителі можуть привезти з Генічеська саджанці троянд, які тут розводять в неймовірних кількостях. Крім того, в місті працює рибний ринок, де торгують місцевими морепродуктами. Солоні бички – це фірмова страва всього Азовського узбережжя.

    Популярні ресторани Генічеська

    У Генічеську, як в будь-якому курортному місті , досить розвинена сфера громадського харчування. Найбільш затребувані заклади розташовані в центрі (вул. Дружби народів, проспект Миру), а також біля Центрального міського пляжу.

    За відгуками туристів, найбільш популярними ресторанами Генічеська є:

    • ресторан Veranda (вул. Центральна, 14; час роботи – з 09.00 до 23.00. Італійська, європейська кухня. Є дитяча зона і дитяче меню);
    • «Місячний блюз» (вул. Курасова, 1; час роботи – з 11.00 до 02.00, у неділю – до 00.00. Японська, європейська кухня. Заклад славиться ландшафтним дизайном – влітку гостей приймають в окремому дворику, стилізованому під заміський ресторан з невеликою водоймою, містком, альтанками і садом);
    • PUB 28 (проспект Миру, 28; час роботи – з 11 до 01.00, у неділю до 00.00). Заклад позиціонує себе як перший в Генічеську паб з великим вибором сортів пива і живою музикою.