• Чудовисько озерне: в Австралії відкрили новий вид викопного ракоскорпіона.Вокруг Света. Украина
  Чудовисько озерне: в Австралії відкрили новий вид викопного ракоскорпіона
  Наука
  Понеділок, 21 лютого 2022

  Чудовисько озерне: в Австралії відкрили новий вид викопного ракоскорпіона

  Про це повідомили палеонтологи Квінслендського музею (QM), що ідентифікували та описали вимерлий вид. Його представники мешкали на Землі близько 252 млн років тому.

  Робота над вивченням скам’янілості Woodwardopterus freemanorum, знайденої поблизу міста Теодор (штат Квінсленд), тривала близько 10 років.

  Хоч вид і зарахували до групи морських членистоногих Eurypterida, ракоскорпіон мешкав не в солоній воді, а у прісній. Водна тварина, що населяла річки та озера нинішньої Австралії, виростала до метрової довжини.

  Скам’янілість виявив неподалік Теодора місцевий житель Нік Фрімен у 1990-х рр. Згодом на честь нього й назвали викопний вид, невідомий раніше. Деякий час Фрімен зберігав знахідку вдома. А 2013-го вирішив передати палеонтологам із Квінслендського музею для дослідження.

  Аналізувати скам’янілість взялася команда доктора Ендрю Розефельдса, головного куратора музею. Він запросив до участі в роботі провідного експерта з ракоскорпіонів – доктора Маркуса Пошманна з Головного управління культурної спадщини землі Рейнланд-Пфальц (Німеччина).

  Про що ще розповіли дослідники

  За словами палеонтологів, ракоскорпіон Woodwardopterus freemanorum був одним із найбільших хижаків озер та річок в районі сучасного Теодора. За допомогою радіовуглецевого датування вони визначили вік зразка: близько 252 млн років. Також вчені встановили, що це був останній викопний морський скорпіон, який мешкав на нашій планеті.

  Під час масового вимирання в кінці пермського періоду евриптериди безслідно зникли разом із іншими групами фауни, зазначив доктор Розефельдс.

  На його думку, скам’янілість допомагає заповнити прогалину в наукових знаннях про ракоскорпіонів, що мешкали в різних куточках Землі.

  Eurypterida – ракоскорпіони, морські скорпіони або евриптериди – вимерлий загін викопних членистоногих підтипу хеліцерових. Викопний загін жив на нашій планеті 510-248 млн років тому. До нього входило близько 250 видів скорпіонів та павуків. Деякі ракоскорпіони були досить масивними тваринами близько двох метрів завдовжки. Частина з них зробила перехід від життя в морі до життя в прісній воді. Серед них були й представники Woodwardopterus freemanorum.

  За матеріалами Queensland Museum

   

   

  Завантажити ще