• У Канаді знайшли сліди стада динозаврів віком 72,5 млн років.Вокруг Света. Украина
  У Канаді знайшли сліди стада динозаврів віком 72,5 млн років
  Наука
  Четвер, 17 лютого 2022

  У Канаді знайшли сліди стада динозаврів віком 72,5 млн років

  Міжнародна команда палеонтологів задокументувала понад 100 слідів гадрозаврів та тиранозаврів, знайдених неподалік міста Гранд-Прері у канадській провінції Альберта.

  Дослідники з Австралії, Канади та Італії розповіли, що більш як сто відбитків кінцівок динозаврів збереглися на березі річки Редвіллу принаймні у трьох окремих шарах відкладень. Це свідчить про те, що протягом певного часу цю область перетинали різні групи динозаврів. Можливо, вони прямували берегами давньої річкової системи.

  Було дуже важливо задокументувати сліди, поки це можливо, зазначив доктор Натан Енрікес з Університету Нової Англії (Австралія).

  За його словами, це місце більшу частину року знаходиться під річковою водою та постійно піддається ерозії. На той час, коли палеонтологи зробили своє відкриття, більшість слідів було втрачено. Згодом це станеться також з іншими відбитками.

  Команда створила 3D-моделі найважливіших слідів та стежок динозаврів. Ці моделі вчені опублікували на сайті дослідження, щоб зробити їх доступними для всім бажаючих.

  Що виявили палеонтологи

  Більшість задокументованих слідів залишили гадрозаври. Довжина найбільшого з відбитків сягала 65 см. Тож дослідники дійшли висновку, що зріст тварини, якій цей слід належав, становив 2,6 м. Найімовірніше, це був гадрозавр з гребінчастим чубчиком: Edmontosaurus regalis.

  Можливо, ці тварини паслися тут стадами, як корови, припустив доктор Енрікес.

  Крім слідів цього виду палеонтологи знайшли відбитки довжиною понад 45 см, які можна впевнено віднести до сімейства тиранозаврид. Найбільший слід сягав півметрової довжини.

  Результати дослідження опублікував журнал PLOS ONE.

  За матеріалами Sci News

   

  Завантажити ще