• У Бразилії знайшли «прадіда» динозаврів-гігантів.Вокруг Света. Украина
  У Бразилії знайшли «прадіда» динозаврів-гігантів
  Наука
  Четвер, 17 лютого 2022

  У Бразилії знайшли «прадіда» динозаврів-гігантів

  Динозавр віком 230 мільйонів років визнаний «ланкою, що не вистачає» в еволюції найбільших наземних тварин в історії - диплодока і бронтозавра.

  Останки динозавра, якому наука ще не дала імені, знайшли на доісторичному цвинтарі тварин у Південній Бразилії. Ця істота з довгою шиєю була одним із перших зауроподоморфів — групи, до якої входять легендарні гіганти. Щоправда, у той час як знамениті травоїдні нащадки знайденого динозавра ходили на чотирьох ногах, «предок» був двоногим. Його довжина складала близько 2 метрів. Для порівняння – диплодок мав довжину 27-35 метрів, а бронтозавр – до 22 метрів.

  Знайдений динозавр жив у верхньому тріасі (237-201 млн. років тому), коли Південна Америка була ще частиною суперконтиненту Пангея. «Це найстаріший із відомих динозаврів з подовженою шиєю, що робить його «прадідом» зауроподів. Ранній зауроподоморф був набагато меншим за своїх нащадків, що проливає світло на їх еволюцію. Це недостатня ланка в генеалогічному дереві», – заявив провідний автор дослідження доктор Родріго Мюллер з Федерального університету Санта-Марія в Бразилії.

  За словами вченого, знахідка дозволяє простежити, що відбувалося зі скелетами зауроподоморфів у міру того, як вони ставали більшими.

  Фото: SWNS

  Зауроподи були першою успішною групою травоїдних динозаврів, що домінували в більшості наземних екосистем понад 140 мільйонів років, від верхнього тріасу до пізнього крейдяного періоду, коли жили динозаври. Вони були поширені — їх останки знайшли на всіх континентах, крім Антарктиди. Перевага зауроподів була у довгій шиї, яка допомогла їм отримати більше їжі з папоротей та голонасінних. Завдяки доступу до ресурсів вони наростили масу, яка зробила представників групи невразливими для хижаків.

  За матеріалами The Daily Mail

   

  Завантажити ще