• Археолог знайшла на пляжі сліди хижого динозавра: їм 175 млн років.Вокруг Света. Украина
  Археолог знайшла на пляжі сліди хижого динозавра: їм 175 млн років
  Наука
  П'ятниця, 4 лютого 2022

  Археолог знайшла на пляжі сліди хижого динозавра: їм 175 млн років

  Не минуло й року, як археолог Марі Вудс знову знайшла на узбережжі Норт-Йоркшира (Англія) скам'янілі сліди теропода юрського періоду.

  Сюрприз чекав на дівчину неподалік місця минулорічної знахідки: скам’янілого сліду, що належав великому тероподу. За її словами, цей район поблизу курортного міста Скарборо на Північному морі можна сміливо назвати «берегом динозаврів».

  Археолог, яка очолює організацію Heritage Adventures, цього разу натрапила на два сліди. Щоправда, вони виявилися меншими, ніж минулорічний. А один із відбитків був залишений лише двома пальцями.

  Марі Вудс вважає, що відкриття стало можливим завдяки нещодавнім сильним штормам, які викликали «драматичну ерозію» та оголили скам’янілості.

  Фото: Marie Woods

  На її думку, сліди належали, найімовірніше, хижому ящеротазому динозавру, що бігав на двох ногах узбережжям сучасної Англії близько 175 млн років тому.

  Передні трипалі лапи теропода у русі участі не брали. Ними хижак ловив здобич. До групи теропод, до речі, належали і тиранозаври.

  Археолог розповіла про нову знахідку в соцмережах. При цьому вона зазначила, що в ті часи, коли доісторичні тварини залишали на узбережжі Норд-Йоркшира свої сліди, земля простягалася набагато далі в Північне море, ніж зараз. А те, що є сучасним узбережжям, імовірно, являло собою заболочену місцевість. Тут була дельта річки і росла папороть.

  Марі Вудс також нагадала, що торік вона натрапила на слід справжнього юрського гіганта. Довжина динозавра могла сягати 9 метрів. Незабаром, сказала дівчина, вийде її стаття, присвячена тій скам’янілості. І додала, що на належне збереження сліду було витрачено дві тисячі фунтів стерлінгів.

  За матеріалами ВВС

   

   

  Завантажити ще