• У Лондоні розкопали дивовижну давньоримську мозаїку.Вокруг Света. Украина
  У Лондоні розкопали дивовижну давньоримську мозаїку
  Наука
  Середа, 23 лютого 2022

  У Лондоні розкопали дивовижну давньоримську мозаїку

  Археологи виявили в центрі Лондона найбільшу давньоримську мозаїку зі знайдених за останні півстоліття.

  Команда дослідників із Лондонського археологічного музею (MOLA) виявила ділянку мозаїчної підлоги в історичному центрі британської столиці – Саутварку.

  Музейні археологи натрапили на цінний артефакт під час розкопок, що передували будівельним роботам.

  За словами експертів, за часів Римської Британії (43-410 рр. н. е.) мозаїка прикрашала підлогу їдальні в розкішному особняку. Він знаходився на околиці Лондініуму, заснованого римлянами близько 48 року н. е.

  Мозаїка, створена в 175-225 рр., являє собою дві панелі, викладені мініатюрною плиткою. На панелях зображені великі яскраві квіти та геометричні елементи, зокрема вузол Соломона (дві замкнуті петлі, переплетені між собою). Їх обрамляє орнамент із хвилястих фігурних ліній. Ця техніка, що широко застосовувалася в античній архітектурі, відома як гільош.

  Під виразними панелями дослідники виявили залишки ще старішої мозаїки. Це свідчить про те, що підлогу на віллі неодноразово оновлювали.

  Фото: MOLA

  Археолог MOLA Антонієтта Лерц, котра керувала розкопками на ділянці, зазначила, що йдеться про унікальну знахідку. Важливо й те, що ця мозаїка майже не постраждала від людської діяльності.

  Експерт MOLA вважає, що в їдальні з мозаїчною підлогою мали стояти обідні кушетки, на яких під час трапез напівлежали гості будинку. Можливо, особняк був елітним готелем, де зупинялися впливові особи Римської Британії.

  Перед транспортуванням за межі ділянки експертна група реставраторів задокументує та оцінить мозаїку. А після консервації та реставрації цей витвір інтер’єрного мистецтва показуватимуть в музеї.

  За матеріалами ВВС

   

  Завантажити ще