• В Англії знайшли поховання жертовних собак залізного віку.Вокруг Света. Украина
  В Англії знайшли поховання жертовних собак залізного віку
  Наука
  Вівторок, 22 лютого 2022

  В Англії знайшли поховання жертовних собак залізного віку

  Археологи з проекту Poulton Research Project розкопали у графстві Чешир велике поселення залізного віку. На команду чекали досить несподівані знахідки.

  Вони ховалися під товстим шаром ґрунту на одному з фермерських полів у північно-західній частині Англії.

  За словами дослідників, свідчення життя великого поселення залізного віку надзвичайно добре збереглися. Йдеться, перш за все, про залишки восьми круглих будинків зі стінами із землі та дерева, вкритих солом’яними конусними дахами, а також інші будівлі.

  Під час розкопок команда виявила 5 тисяч різних артефактів.

  Серед незвичайних знахідок були поховання жертовних собак. Стародавні люди практикували жорстокий обряд, вимолюючи благополуччя для своїх сімей.

  У деяких житлових будинках дослідники також виявили людські останки.

  Що дізналися археологи

  В одному з круглих будинків дослідники знайшли понад 2500 артефактів. Чимало з них були частиною ритуального поховання. Зокрема прикрашена різьбленням милиця з рогу благородного оленя та залізна сокира, залишена біля входу до житла.

  Поруч із цими предметами було поховано останки собаки. Поховання другого собаки знаходилося в центрі будинку. Умисне жертвування такими цінними тваринами було дорогим підношенням богам в обмін на процвітання будинку.

  Цей будинок з дуже міцними дверима, на думку вчених, належав вождеві племені.

  Фото: Poulton Research Project

  Люди поселення залізної доби вирощували врожай і тримали свійських тварин, а також полювали на оленів, які гуляли поблизу.

  Величезна кількість глиняного посуду, в якому транспортували сіль, свідчить про високий статус поселення. Його мешканці дозволяли собі використати велику кількість цього цінного продукту для консервації.

  Деякі екзотичні предмети, такі як кільце із гагату, привозили з інших країв.

  Доктор Кевін Кутс із Ліверпульського університету імені Джона Мура зазначив, що досі вченим було мало що відомо про розвинені спільноти залізного віку, які населяли цей регіон. Раніше подібні поселення знаходили на півдні Англії та в Шотландії. А цю частину Британії археологи вважали «чорною дірою». Тому результати розкопок, що тривали 8 років, такі важливі.

  За матеріалами Heritage Daily

   

   

  Завантажити ще