• В Італії знайшли римський цвинтар із гробницями
  В Італії знайшли римський цвинтар із гробницями "капучина"
  Наука
  Вівторок, 15 лютого 2022

  В Італії знайшли римський цвинтар із гробницями "капучина"

  У місті на півночі Італії під час ірігаційних робіт знайшли давній цвинтар часів Пізнього Риму.

  У місті Сан-Мартіно-даль-Арджине, що знаходиться в італійській провінції Мантуя, проводилися іригаційні роботи. І під час їх проведення робітники натрапили на невеликий цвинтар часів Пізнього Риму, датований VI століттям нашої ери. Провівши розкопки по ходу каналу, археологи виявили одинадцять гробниць, що знаходилися за півтора метра під поверхнею землі. Вони всі були розташовані в невеличкій області, яка займала менше ніж 1.5 кілометрів у довжину на вулиці Са де Маркотті. Проте археологи вважають, що неподалік можуть бути й інші гробниці.

  Могили зібрані у чотири чітко обмежені групи, відділені одне від одного відстанню приблизно у 30 метрів. Три з одинадцяти гробниць збудовані в стилі “капучина”. Цей вид поховання був популярним за часів Пізнього Риму для представників нижчих класів. При спорудженні такої гробниці цегла або теракотова черепиця дахів викладалася по краях гробниці. А потім більші з них тулилися один до одного, утворюючи структуру, схожу на дах. Такий тип споруди і дав назву гробниці. Назва “капучина” походить від латинського слова “каппа”, яке означає “капюшон”. За цим словом стали називатися ченці капуцини. А каву “капучино” назвали так тому, що її колір був схожий на колір чернечих ряс.

  Фото: La Provincia di Cremona

  Усередині гробниць було знайдено скелети переважно дорослих людей, хоча археологи виявили декілька дитячих поховань.

  Як характерно для гробниць “капучина”, з мертвими не було поховано жодних похоронних предметів. Радіовуглецевий аналіз кісток зможе точніше вказати час, коли поховали померлих. Судячи з матеріалів цегли та техніки споруди, археологи припускають, що гробниці були побудовані близько 500 року нашої ери. Деякі матеріали для будівництва могили були взяті з найближчого римського поселення. Наприклад, із Бедріакума. Це поселення було виявлено у 1836 році та розташоване за 8 кілометрів від цвинтаря. Так що можливо, що гробниці були побудовані й пізніше VI століття, тому що в ранньому Середньовіччі римські будівельні матеріали широко використовувалися для різних потреб.

  Фото: La Provincia di Cremona

  Наразі гробниці переміщені у безпечне місце для подальшого вивчення та консервації. Ведуться розмови про створення музею або археологічного парку, присвяченого стародавньому цвинтарю Сан-Мартіно. Археологічні розкопки продовжаться і надалі, оскільки вчені сподіваються знайти й інші поховання. А можливе й поселення, з якого могли брати черепицю для будови гробниць.

  За матеріалами History Blog

  Читайте також:

  У Газі бульдозери відкопали цвинтар часів стародавнього Риму

  У Єгипті знайшли унікальний похоронний комплекс, який перепише історію

  Завантажити ще