• Під час розкопок стародавнього турецького міста Дара знайшли цех з виробництва оливкової олії.Вокруг Света. Украина
    Під час розкопок стародавнього турецького міста Дара знайшли цех з виробництва оливкової олії
    Наука
    Четвер, 17 лютого 2022

    Під час розкопок стародавнього турецького міста Дара знайшли цех з виробництва оливкової олії

    У стародавньому місті Дара, одному з найважливіших торгових центрів Месопотамії на південному сході Туреччини, археологи відкопали цех з виробництва оливкової олії. Імовірно, він був збудований у VI столітті нашої ери.

    Оливкова олія – дуже смачний та корисний продукт, незамінний при приготуванні салатів та багатьох інших страв. Можна багато розмірковувати про те, в якій країні оливкова олія смачніша. Жителі древнього турецького міста Дара напевно вважали, що їхня олія найсмачніша за усіх.

    Нова знахідка турецьких археологів свідчить про те, що це історичне місце було важливим центром виробництва оливкової олії та торгівлі.

    Розкопки та дослідницькі роботи в місті Дара, розташованому на території села Огуз неподалік турецького міста Мардін, тривають вже 34 роки.

    Роботи в стародавньому місті, історія якого налічує 5 тисяч років, проводяться за підтримки уряду країни археологами університету Кафкас на чолі з професором Хусейном Метіном. І під час недавніх розкопок вчені знайшли оливковий цех, який працював у місті в давнину.

    Фото: Anadolu Agency

    Професор Метін вважає, що цех був побудований у місті тому, що на той час ця місцевість була менш посушливою. І оливки, а також оливкова олія мали велику комерційну цінність і попит серед населення. Оливкова олія використовувалася для приготування їжі, а також з її допомогою у давнину освітлювали будинки. І Дара було місцем, де оливки вирощувалися, перероблялися та продавалися.

    Єдиним об’єктом, викопаним зараз у цеху, став циліндричний камінь, за допомогою яких давилися оливки. Цей камінь став першою знахідкою археологів, що стосується виробництва оливкової олії в Дарі. Проте вчені сподіваються знайти надалі й інші сліди.

    Фото: Anadolu Agency

    Вид з оливкового цеху на стародавнє місто Дара

    Оливки приносили до цеху в мішках, після чого переправляли в давильню. Там їх тиснули за допомогою знайденого археологами великого каменю. Весь процес був дуже подібний до сьогоднішнього масового виробництва.

    На деяких частинах каменю є кілька тріщин. Після проведення реставраційних робіт його планують виставити у музеї.

    Місто Дара, в якому знаходяться стародавні скельні гробниці, датовані V століттям нашої ери, відоме як “Ефес Месопотамії”. Дара була важливим поселенням, розташованим уздовж знаменитого Шовкового шляху.

    Фото: Anadolu Agency

    Дара була заснована за часів Східної Римської імперії для того, щоб захистити кордони країни від держави Сасанідів, або Новоперсидського царства. Археологічні розкопки поселення розпочалися 1986 року, проте лише 10% міста було розкопано на сьогодні.

    За 25 років розкопок археологи змогли розкопати гігантський некрополіс із великою кількістю поховань.

    За матеріалами Аrkeonews

     

    Завантажити ще