• У сербських курганах знайшли поховання, присипані червоною фарбою.Вокруг Света. Украина
  У сербських курганах знайшли поховання, присипані червоною фарбою
  Наука
  Субота, 19 лютого 2022

  У сербських курганах знайшли поховання, присипані червоною фарбою

  Польські археологи розкопали два могильні кургани в сербському краї Воєводіна, розташованому на півночі країни. І там знайшли поховання двох чоловіків великого зросту, присипаних червоним охряним барвником.

  Розкопки проходили у двох великих курганах діаметром 40 метрів і 3-4 метри заввишки. Кургани розташовані в регіоні Шайкашка, розташованому в автономному окрузі Воєводіна в західній частині Євразійського степу. У кожному з курганів було дві великі дерев’яні похоронні камери.

  Обидва кургани споруджувалися у два етапи. На початку, коли був похований перший померлий, вони були набагато менші. Це сталося приблизно III столітті до нашої ери. Коли приблизно через 100-200 років була викопана друга могила, їх діаметр і висота значно збільшилися.

  Незвичайний зріст похованих чоловіків дозволяє припустити, що померлі прийшли зі степів півдня Росії або України. Кочові племена з цих земель дійшли до Воєводини приблизно 5 тисяч років тому.

  Фото: Dr. Piotr Włodarczak

  Поховання було виявлено інститутом археології та етнології польської академії наук у двох великих курганах, вперше розкопаних з 2016 до 2018 року. Результати цих досліджень були опубліковані лише зараз.

  За словами доктора Петра Влодарчака, який очолював розкопки, у могилах не було похоронних предметів. Він припустив, що охра у могилах грала роль “священного кольору” у важливих похоронних ритуалах.

  Охра – це природний пігмент, суміш окису заліза з глиною і піском. Якщо змішати охру з великою кількістю гематиту, або безводного окису заліза, виходить пігмент червоного відтінку.

  Ритуальне використання охри та розміщення одиничних поховань у великих курганах свідчить, що померлі пов’язані з племенами, які населяли степові регіони східної Європи.

  Схожі звичаї притаманні Ямної культури. Ця археологічна культура існувала з пізнього мідного до раннього бронзового періоду. Вони теж ховали своїх мертвих у тумулі (курганах) з однією похоронною камерою та присипали їх охрою.

  За матеріалами Arkeonews

  Читайте також:

  У Швеції на розкопках кургану знайшли золоті карбування з любовними сюжетами

  Завантажити ще