• У Словаччині знайшли середньовічні золоті копальні.Вокруг Света. Украина
    У Словаччині знайшли середньовічні золоті копальні
    Наука
    Середа, 16 лютого 2022

    У Словаччині знайшли середньовічні золоті копальні

    Біля села Тужина на заході Словаччини археологи натрапили на інструменти, якими користувалися в середньовіччі золотодобувачі.

    Це – перше підтвердження того, що в середні віки тут добували золото.

    Про золотовидобуток у Верхній Нітрі (територія сучасного Тренчинського краю) дослідники знали з літописів. І лише нещодавно виявлені археологічні артефакти підтвердили існування середньовічних копалень у районі Тужини. Серед знахідок – шахтні клини та фрагмент залізної лампи.

    Фото: Hornonitrianske Museum

    Також археологи виявили аномалії рельєфу місцевості поблизу Тужини. Вони виникли свого часу внаслідок золотовидобування.

    Як свідчили співробітники Горнонітріанського музею (Hornonitrianske Museum), в районі Тужини існувало як мінімум два комплекси видобутку золота. Їхні залишки розташовані на схилі біля струмка.

    Що ще відомо про золоту лихоманку у Верхній Нітрі

    Село Тужина на пагорбах Мала-Магура заснували 1393 року німецькі поселенці.

    Фото с сайта общины Tužina

    Після цього регіон Верхньої Нітри охопила золота лихоманка. Німці очікували, що бум видобутку золота триватиме протягом довгих років. Проте вони помилялися, зазначив музейний експерт Ян Вінгарик.

    За його словами, пізніше з’ясувалося, що запаси золота у Верхній Нітрі не такі вже й великі.

    Як розповіли в Hornonitrianske Museum, район золотовидобутку складався з двох тунелів та великих розвідувальних кар’єрів, які, власне, й змінили ландшафт.

    Гірники використовували метод відкритої розробки, перевіряючи наявність золотої жили та визначаючи її подальшу прибутковість.

    За словами експертів, на схилі стояв невеликий будиночок для гірників. Там зберігалося все потрібне: від продовольства до інструментів.

    За матеріалами Slovak Spectator

     

     

    Завантажити ще