• У Швеції на розкопках кургану знайшли золоті карбування з любовними сюжетами.Вокруг Света. Украина
  У Швеції на розкопках кургану знайшли золоті карбування з любовними сюжетами
  Наука
  Середа, 8 грудня 2021

  У Швеції на розкопках кургану знайшли золоті карбування з любовними сюжетами

  Археологи, які вели розкопки кургану Аска, знайшли понад 20 фрагментів золотої фольги із зображеннями пар, що обнімаються. Знахідкам - близько 1300 років.

  Що за артефакти приховував великий зал платформного кургану – дослідникам ще належить дізнатися.

  Усього археологи відкопали 22 тонких металевих шматочки. Однак точна кількість раритетів не зовсім зрозуміла. Оскільки важко встановити, які з фрагментів є самостійними творами, а які – частинами цілого, зазначив Мартін Рундквіст, професор археології Лодзинського університету (Польща).

  При цьому, за словами експертів, «чимало частин були складені більш-менш акуратно». Однак для того, щоб розгорнути зображення, команда вдалася до допомоги ювеліра Едді Херлін. Він зробив це акуратно. Унаслідок стало зрозуміло, що на всіх шматочках тонкого золота зображені пари, що обнімаються.

  Що це таке?

  Хоча подібні зображення на золотій фользі раніше знаходили і в інших регіонах у Швеції, письмових свідчень про них не збереглося.

  Зазвичай в одному поселенні можна знайти багато різних фігурок. Це свідчить про те, що їх привезли з різних місць як подарунки, вважає професор Рундквіст. Ймовірно, їх прикріплювали до стовпів високого трону короля, додав він.

  Також він припустив, що пари, які обнімаються, можуть бути богами і богинями, або ж – принцами і принцесами, які збиралися одружитися.

  Крім золотих карбувань, археологи виявили в кургані Аска уламки двох ігрових фігур, зроблених з китової кістки, а також трьох залізних підвісок зі спіральними візерунками.

  Радіовуглецеве датування показало, що зал платформного кургану був побудований приблизно між 650 і 680 роками нашої ери. Археологи також встановили, що згодом зал демонтували. Ймовірно, це сталося близько 940 року нашої ери. Швидше за все, це зробили ті, хто його використовував. Ніяких ознак насильницького руйнування археологи не знайшли.

  Як раніше повідомляв портал «Навколо Світу. Україна », на острові Мен знайшли золоті і срібні прикраси багатого вікінга .

  За матеріалами Live Science

  Завантажити ще