• У Перу знайшли мумії дітей, принесених у жертву.Вокруг Света. Украина
  У Перу знайшли мумії дітей, принесених у жертву
  Наука
  Вівторок, 15 лютого 2022

  У Перу знайшли мумії дітей, принесених у жертву

  Вбиті діти лежали в гробниці знатної людини, яка померла своєю смертю.

  Шість тіл дітей, щільно загорнутих у тканину, було знайдено у могилі важливої ​​людини, можливо, політичного діяча, виявленої в листопаді минулого року приблизно за 24 кілометри на схід від Ліми.

  Останки передбачуваного дворянина знаходилися в гробниці близько трьох метрів у довжину та 1,4 метра завглибшки в Кахамаркільї, одному з найбільших археологічних комплексів Перу. Вік поховання оцінюється від 1000 до 1200 років.

  Вчені вважають, що на момент смерті господареві гробниці було близько 20 років. Він був похований у позі із закритим руками обличчям і пов’язаний мотузкою. Вік дітей ще не визначений, але, судячи з розмірів тіл, вони дуже малі. Імовірно, їх принесли в жертву, щоб супроводжувати померлого представника знаті в потойбічне життя. “Діти могли бути близькими родичами і були поміщені в різних частинах гробниці один поверх іншого”, – сказав археолог Пітер Ван Дален, який відповідає за розкопки.

  Неподалік гробниці команда також виявила кістки семи дорослих людей, які не були муміфіковані, а також рештки ламоподібних тварин та глиняний посуд.

  Кахамаркілья був містом, побудованим з глини приблизно в 200 р. до н.

  По материалам Phys.org

   

  Завантажити ще